Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to jak podzielisz na dwa oddzielne pancerze nie ma potrzeby dawać wyższych lameli, wręcz odwrotnie, można dać niższe i tym samym skrzynka zamiast się powiększyć może się zmniejszyć.

Sorry ale co tu rozumieć ?

Wypowiedź była natury ogólnej nie odnoszącej się konkretnie do tego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak podzielisz na dwa oddzielne pancerze nie ma potrzeby dawać wyższych lameli, wręcz odwrotnie, można dać niższe i tym samym skrzynka zamiast się powiększyć może się zmniejszyć.

Sorry ale co tu rozumieć ?

Wypowiedź była natury ogólnej nie odnoszącej się konkretnie do tego przypadku.

 

Hehe, długi weekend nie służy :)

 

Piszesz: "Dlaczego podział rolety ma mieć wpływ na wielkość skrzynki ?" a teraz sobie odpowiedziałeś. Czepiasz się czegoś a potem sam piszesz, że skrzynka bez podziału będzie większa jak ta z podziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Mam problem, podczas wznoszenia ścian nie pomyślałem o cofnięciu nadproży pod rolety integro. Wszystkie nadproża są monolityczne, czy istnieje jakaś możliwość ocieplenia rolety ? Nie wchodzi w grę pomniejszenie okien i wstawienie rolety nad oknem, okna będą montowane na równo z murem. Grubość muru 24 cm + 20cm przyjdzie styropian, grubość skrzynki rolety 14 i dwie 18 (na największym oknie). Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercin, folia aluthermo quattro na nadproże, okna będą wtedy wysunięte poza lico ściany o 1cm. pozostałe z mniejszymi skrzynkami wysunąć można więcej (na kotwach do tego przeznaczonych) i ocieplenie dać na istniejące nadproże.

 

Skrzynka 18 z z katownikem do zabudowy ma 20cm a 14cm ma 16cm z zabudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Stoję przed dylematem dotyczącym wyboru rolet, dom już wybudowany, ocieplony i mówią że najłatwiej będzie dać rolety elewacyjne. Ale czy elewacyjne zapewniają taką ochronę przed zimnem a w lecie przed gorącem jak te które sa umieszczone nad oknem we wnęce?

Pomiędzy górą wnęki a początkiem szyby mam 12 cm, najmniejsze skrzynki jakie widziałem to 13,4 cm a więc jeśli dałbym rolety nad okno do wnęki to nachodziłyby 1,4 cm na szybe + około 3,5 cm (nigdy nie wsuwają się do końca). To daje 5 cm światła i z mieszkania moze wyglądać zle.

Które rolety radzicie? Czy elewacyjne spełnią swoją rolę? trochę mnie martwi kwestia wyglądu, że prowadnice zamiast we wnęce będą na elewacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam, podobnie jak użytkownik kilka postów wyżej, pytanie o ocieplenie nadproża przy rolecie integro. Jednak u mnie sytuacja trochę inna - cofnąłem nadproża o 10cm, Budowlańcy wstawili 2x5cm styropianu U=0,038.

Z jednej więc strony mam cofnięte i zaizolowane nadproże, z drugiej nie jest to izolacja odpowiadająca 20cm grafitu.

 

Czy ktoś może polecić co zrobić? Warto wydłubywać ten styropian i zmieniać to na jakąś płytę PIR albo styrodur? Pogodzić się z tym co mam i uznać za wystarczające?

 

Instalator rolet proponuje tak jak ktoś wyżej dodatkowe 2cm aluthermo quattro, jednak po przeczytaniu wątku na tym forum (http://www.forum.muratordom.pl/showthread.php?162565-Folia-aluthermo-quattro-ktoś-używał/page3 ) doszedłem do wniosku że to żaden zysk.

 

Dodatkowe pytanie czy okno może być bez problemu zamocowane do wypełnionego styropianem nadproża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pytanie o sterowanie rolet, czy by rolety podłączyć do jakiegoś sterownika który będzie dawał sygnał zamknięcia lub otwarcia danych rolet należny wziąć jakiś konkretny model czy każda da się później tak sterować. Czy np możne to być tylko elektryczna z sterowaniem klawiszami obok okna czy powinienem wziąć ze sterowaniem radiowym. Jeśli chodzi o silnik to skłaniam się ku SOMFY - czy trzeba wziąć jakiś konkretny model, o co pytać sprzedawcę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

@PrzyszłyBudowniczy

Jeśli chodzi o cofnięte nadprożę pod roletę:

-to skrzynka rolety też trochę izoluje

-uważam że wystarczy 5cm ocieplenia i tak zrobilem (na scianie mam 20cm grafit)

-wstawiłbym XPS żeby stanowił stabilne oparcie dla rolety, chociaż rolete i tak montuje sie do okna a nie do nadproża więc styropian chyba też może być

 

Czemu wystarczy tylko 5 cm? bo 20cm betonu + 5cm ocieplenia 0,035(tyle ma XPS przynajmniej) ma U ~ 0,5 W/m2K czyli tyle ile 2 komorowy pakiet szybowy(3 szyby) czyli montaż rolety znaczy dla energetyki domu tyle co okno wyższe o wysokość skrzynki rolety. Jak dałeś więcej to masz tylko lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Witam, po 5 latach mieszkania w "Przemyślanym" chciałbym podzielić się opinią nt. rolet zewn. firmy Portos z Kalisza. W moim przypadku niestety jestem z nich mega niezadowolny!!! Przynajmniej raz w roku jestem zmuszony do wymiany plastikowego elementu rolety znajdującego się na końcach belki, na którą zawijana jest roleta( zdjęcie poniżej), które zwyczajnie pękają lub rozłamują się na dwie części. Dotyczy to rolet w oknach jak i rolety tarasowej z silnikiem. Proszę o komentarze co może być przyczyną. Jak dla mnie to po 20171212_182347.jpg20171212_182358.jpg prostu dobór materiału jest tego przyczyną! Edytowane przez emilprezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, prześledziłem wątek i widzę, że są tu osoby ktore fachowo podchodzą do tematu.

Po krótce: mieszkam już parę lat w wykończonym domku, elewacja 15 cm styropianu, zamontowane rolety zewnętrzne 10 sztuk z kasetą schowaną w ociepleniu, pod nią podciete nadproże i styrodur, wał rolet fi 40 mm, rolety na sznurek który planuję zamienić na napęd radiowy. Problem w tym, że nie pomyślałem o tym na etapie budowy i nie ma nawet zasilania przy oknach. w związku z tym obrałem taką drogę, ukradnę prąd z gniazdek na poddaszu (z trzech gniazdek do 10-ciu rolet) przewiercę sie przez ścianę, wyjde z kablem pod podbitką a od kasety wytnę/wywiercę dziurę w środku elewacji wzdłuż ściany pod podbitkę gdzie bedzie kabel, który wsadzę w peszla przeciagniętego przezwyciety wcześniej otwòr.(dzieki temu nie będę pruł elewacji). Aby nie ryć dziur przy oknach na włączniki zdecydowałem sie na silniki radiowe sterowanie z pilota oraz centralkę i możliwość sterowania ze smarkfona. taki zestaw planuję:

silnik MOBILUS 10NM SENSO z Radiem detekcją i elektronicznymi krańcówkami M35 ERS 10/14 - 10 sztuk

- pilot Mobilus COSMO HCT 24 kanałowy do Rolet - 1 sztuka

- Centralka Sterująca MOBILUS COSMO GTW - 1 sztuka

za całość 3500pln.(czy to dobra cena?)

 

Pytanie nr 1 Czy wystarczy kabel 3 x 1,5mm2, dodam, że z pierwszego gniazdka bedzie zasilanych 5 rolet, z drugiego 3 rolety a z trzeciego 2 rolety.

Pytanie nr 2 Czy do centralki obsługi doprowadzamy jakieś kable od rolet czy tylko podłączamy do gniazdka i podpinamy internet kablem i to wszystko?

Pytanie nr 3 Czy do wymienionych wyżej silników potrzebuję jeszcze jakieś wieszaki, blokady czy coś w tym stylu?

Pytanie nr 3 Co sądzice o tym zestawie Mobilus, czy warto kupować? brałem pod uwagę jeszcze SELVE ale zestaw z takimi opcjami co daje mobilus wychodzi drożej o około2tys.pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy w dobraniu rolet (firma, rodzaj). Mam 3 problemy:

 

1. Niestety nie zostały przewidziane w projekcie wiec chyba będę musiał je umieścić w warstwie ocieplenia.

2. Rozmiar okna (260 x 360)

3. Okno na piętrze jest trójkątne - czy występują rolety do takich okien (elewacja przednia zapożyczona z projektu "w laurach")

 

widok-1-projekt-dom-w-laurach__289.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...