Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Placeks - zdecydowałem się na Selta, rolety zip 120 z tkaniną Serge 600. Refleksole mam tam gdzie, nie chcę odcinać się całkowicie od świata i nie potrzebuję całkowitej ciemności. Mam nadzieję że efekt ochrony przed słońcem i rozproszenia światła osiągnę, ale jak mówiłem na razie to tylko teoria.

 

Czy w pokojach dzieci nie lepsze rolety, które pomogą w letnie wieczory zrobić "noc"?

 

Czy odcięcie częściowe można też osiągnąć przez "niedociągnięcie rolety" ?

PS.

Jak pierwsze wrażenia - masz już jakąś opinię nt. refleksoli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
Rolety ukryte w ścianie nazywają się podtynkowe tak? Takie rolety trzeba przewidzieć w projekcie ? A czy oznacza to, że w stanie developerskim już trzeba je kupić ? Czy są takie systemy rolet, które mają puszki, i rolety wstawilibyśmy np za pół roku ? To samo z silnikami / pilotami, weszłyby za kolejne pół roku.. Bo całość dla domu 180m2 w stanie developerskim, podniosłoby koszt tego stanu pewnie dość sporo - ze 40tyś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, co powiecie n/t napędu do rolet podtynkowych "Oximo io" oraz "Ilmo2" ? Chodzi mi głównie o trwałość tych urządzeń, awaryjność, stosunek ceny do jakości.

 

Ja mam somfiego silniki w domu rolety 11 sztuk i dwie bramy! Od 2/3lat bezawaryjne. Sa w technologi IO HOme Control! Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Szanowni

 

Ekipa od elewacji obudziła się ze snu zimowego i już chcą wchodzić, niestety moje rolety dopiero w zaówieniu.

Oni mówią że rolety można zamontować po styropianach i nie będzie problemu bo po prostu zostawią miejsca wolne i potem uzupełnią

Czy faktycznie nie przejmować się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jak to jest z tymi mostkami termicznymi? Bo z tego co widzę chyba każdy typ rolet je ma, może poza natynkowymi. W niektórych ludzie skarzą się że wieje (nadprożowe??)

 

Nadprożowa System Kolos L - taki jak u mnie zaproponował projektant. Mostek występuje w najcieńszej strefie izolacji rolety, ale nie powinno podwiewać:

nadproz2.jpg

 

Nadprożowa innej firmy. Tu wg nie będzie wiało. Cienka jest też izolacja wewnątrz:

 

Nadprożowa.jpg

 

Zintegrowana. Czy to jest ten sam system jak nadprożowa?

zintegr2.jpg

 

Podtynkowa. Czy tutaj jest izolacja nad ościeżnicą zaznaczone strzałką? Wymaga to pewnie cofnięcia nadproża do środka? Chyba najlepsze rozwiązanie, ale ocieplenie musi być min 15mm żeby zakryło skrzynkę?

podtynk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale jeśli mam rolety w drzwiach tarasowych to grubość ocieplenia zależy od grubości skrzynki, a skrzynki tarasowe z uwagi na dłuższe rolety są chyba grubsze? U mnie w projekcie jest styropian 12 mm, ale chyba zrobię 15 mm. Nie wiem czy uda mi się znaleźć takie rolety tarasowe żeby skrzynkę zakryła izolacja. Czy cofnięcie nadproża spowoduje że wyjdzie mi ono do wnętrza budynku i w tym miejscu będę miał grubszą ścianę (taki wystający cybuch nad oknem?) I czy taki montaż nie jest bardziej skomplikowany, pracochłonny i wymaga dokładności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawialem bo ekipa, która mi buduje nie zajmuję się ani tym ani ociepleniem a do czasu powstania murów muszę się zdecydować na typ rolet żeby wiedzieć jak zamontować nadproże. Pisałem do producenta Colos L, oni zajmują się montażem ale oni mi raczej nie powiedzą że ich system ma mostki bo nie będą sobie w stopę strzelać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie by oddzielić/odizolować skrzynkę rolety od nadproża ale przeciez niektóre rolety mają izolację w środku więc są juz jakby odizolowane. Z kolei przy tym montażu okno dość głęboko cofa się do wnętrza domu co niby też jest niepożądane.

Nie rozumiem też dlaczego głębsze cofnięcia okna do wnętrza zwiększa mostki. Czy tu chodzi o większą powierzchnię nieizolowanych ościeży? Czy ich się w ogóle nie ociepla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz pod pojęciem "ciepły montaz"?

Poza tym w innym wątku w ktorym piszesz (zupelnie bez sensu zamiast kontynuwac temat w jednym wybranym) opisałem typy rolet

 

Ocieplenie występuje tylko w roletach RKS oraz nadstawnych i tak naprawdę guzik daje

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepły montaż to montaż szczelny natomiast to o czym piszesz to montaż w warstwie ocieplenia

Wszystko zależy od grubości tego ocieplenia - przeważnie przy takim montażu wynosi ona ponad 25 cm i wtedy skrzynki od rolety zewnętrznej nie schowasz ale gdy masz już 30cm i wysuniecieokna poza lico o 9 cm (np. Standard przy MOWO) to juz ja zajmujesz

Hmmm...weź poszukaj jakiegoś kumatego sprzedawcy on powinien Ci pomóc w rozwiązaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy będziesz uparty czy nie

Czasem jak jest wielkość skrzynki na granicy to by nie dac jej większej dają wieszaki blaszane co przy sterowaniu silnikiem i jakiejkolwiek automatyce jest nieporozumieniem

 

Wybrałbym:

Somfy ILMO czyli z końcówkami przeciazeniowymi a nie mechanicznymi

Wieszaki z blokadą

I taki zestaw zawsze oferuje - pod każdym względem sprawdzony przez lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...