Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam, jestem na etapie wyboru rolet zewnętrznych podtynkowych do mojego domku. Do każdego okna zamawiam silnik kablowy przeciążeniowy. Dwa okna mam szerokie na 65cm i wysokie na 150cm, sprzedawca poinformował mnie ze do tak małego okna nie ma możliwości zastosowania silnika z przeciążeniem, nie zmieści się i zaproponował silnik bez przeciążenia czyli w razie blokady rolety nie zatrzyma sie sam tylko pewnie zerwie uchwyty...

Tak jest na prawdę czy sprzedawca chce coś mi wcisnąć??

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o cofnięcie nadproża. Czy taką decyzję można podjąć w trakcie wznoszenia ścian i jeżeli tak to czy wiąże to się z jakimiś komplikacjami? Czy musi być podjęta już w momencie adaptacji projektu?

 

Można podjąć podczas wznoszenia ścian. Ale jeżeli są żelbetowe wykonywane na miejscu nadproża to ich "pocienienie" wymaga konsultacji z konstruktorem. Może się zdarzyć, że trzeba będzie przeprojektować nadproże.

Decyzję co z tym fantem podejmuje kierownik budowy.

 

Jeżeli jesteś jednak na etapie adaptacji to najlepiej zrobić to właśnie teraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie wyboru rolet zewnętrznych podtynkowych do mojego domku. Do każdego okna zamawiam silnik kablowy przeciążeniowy. Dwa okna mam szerokie na 65cm i wysokie na 150cm, sprzedawca poinformował mnie ze do tak małego okna nie ma możliwości zastosowania silnika z przeciążeniem, nie zmieści się i zaproponował silnik bez przeciążenia czyli w razie blokady rolety nie zatrzyma sie sam tylko pewnie zerwie uchwyty...

Tak jest na prawdę czy sprzedawca chce coś mi wcisnąć??

Pozdrawiam Marek.

To nie prawda. Są silniki przeciążeniowe do rolet o szerokości nawet dużo mniejszej niż 65cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda. Są silniki przeciążeniowe do rolet o szerokości nawet dużo mniejszej niż 65cm.

 

No widzisz, a jednak. Silniki jakie mi proponują to yooda. Kupuje z oknami Dako. Rolety jakie mają to dk-rsp.

Chciałem wstępnie z silnikami somfy ale cena przy moich 9 oknach/roletach podskoczyła o 6tys.

Coś byś zaproponował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a jednak. Silniki jakie mi proponują to yooda. Kupuje z oknami Dako. Rolety jakie mają to dk-rsp.

Chciałem wstępnie z silnikami somfy ale cena przy moich 9 oknach/roletach podskoczyła o 6tys.

Coś byś zaproponował?

 

A co mam zaproponować? Wybrałeś jedne z tańszych okien, które są "prawie takie same" jak od uznanych producentów "na vece" + rolety z chińskimi silnikami. Dostajesz to za co płacisz.

Nie mam bladego pojęcia jak cena za 9 silników może być wyższa o 6tys!!! Nawet OXIMO IO przeciążeniowy nie kosztuje tyle a przecież coś jeszcze kosztuje ten silnik Yooda?

 

Więc może po prostu trzeba poszukać innego dostawcy okien + rolet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podjąć podczas wznoszenia ścian. Ale jeżeli są żelbetowe wykonywane na miejscu nadproża to ich "pocienienie" wymaga konsultacji z konstruktorem. Może się zdarzyć, że trzeba będzie przeprojektować nadproże.

Decyzję co z tym fantem podejmuje kierownik budowy.

 

Jeżeli jesteś jednak na etapie adaptacji to najlepiej zrobić to właśnie teraz!

Jestem na etapie adaptacji, a architekt namawia mnie na okna na poszerzeniach Oknoplastu i roletach z serii Luna. Rozumiem, że alternatywą jest cofnięcie nadproża i montaż rolety podtynkowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie teraz zbiliście z tropu. Myślałem że Dako to dobre okna.

bwojtek Zaczynam odnosić wrażenie, że dokonałem złego wyboru jeśli chodzi o okna. Co do rolet, szukałem jakichś opinii o tych silnikach i nie mają złych ale jeśli uważasz żebym sobie je odpuścił to tak zrobię bo szkoda mieć potem problemy.

jareko montaż będzie znacznie droższy, Ja oszczędności nie szukam na tym etapie, cały czas byłem przekonany, że dako to dobra firma a, że proponują takie rolety z silnikami yooda to próbuje się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat.

PrzyszłyBudowniczy okna już tak, rolety się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I ja mam dylemat jeśli chodzi o silniki do rolet. W wycenie od firmy której będę brał okna i rolety były somfy. Ale przy takim zestawieniu okna z roletami wyniosą troszkę więcej niż zakładałem. Nie chodzi o to aby oszczędzać ale też nie chce aby płacić za nazwę firmy.

 

I tutaj występuje zamienik silniki starkus czy ktoś miał z nimi styczność na wszystkich oknach różnica około 2tys.

 

Pytanie czy brać somfy i zapłacić za firmę i mieć przy okazji spokój czy wybrać tańsza ofertę i czekac co życie przyniesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pytanie do znawców tematyki. Silnik Somfy RS 100 Hybrid Io - czy warto dopłacać do tego napędu (ok. 100zł brutto/szt).

Sprzedawca / montażysta proponuje mi te napędy (do rolet podtynkowych) z uwagi na możliwość sterowania za pomocą pilota i klawisza. Choć tak naprawdę nie wiem jak by to miało wyglądać w praktyce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem architekta o cofnięcie nadproża w celu schowania rolet podtynkowych,jak na załączonym szkicu i zostałem zapytany o wysokość h. Jaka ona powinna być?

Druga sprawa nie znalazłem w jaki sposób okno jest przytwierdzane(poprzez XPS do nadproża?) Tak samo roleta?[ATTACH=CONFIG]428693[/ATTACH]

 

Wysokość skrzynki zależy od wysokości rolety. Przeważnie wystarcza 18cm ale czasem jest to 20,5cm.

Okno należy zamocować górą za pomocą kotew a przy dużej szerokości i np. słupkach ruchomych zastosować konsole statyczne używane przy montażu w warstwie ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...