Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam

 

Mam pytanie bo moze za duzo wymagam. Otoz po zamontowaniu rolet, okazalo sie ze odstaja one prawie o 1 cm od sciany. Zarówno skrzynka jak i prowadnice.

Czy przypadkiem wszystko nie powinno przylegac do sciany?

 

Pozdrawiam

 

http://i63.tinypic.com/a0udr8.jpg

Edytowane przez Piotrek_R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez żartów: zapewne gdzieś przylega do ściany a reszta jest ustawiona do pionu względem najbardziej wysuniętych punktów. Słowem: jaki mur taki efekt.

 

Montaz rolet standardowo nie obejmuje wyrównywania/ tynkowania ściany. Teraz można wziąć zaprawę i te dziury zaszpachlować (bo rozumiem że wpada przez nie światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokol okna jest wglebienie w tynku pod rolete.

Pod prowadnice bylo dokładnie 50mm, Panowie dobrali prowadnice o szerokości 53mm.

Zapewne z marszu porobili otwory pod listwy, a nie sprawdzili czy szerokość sie zgadza.

 

Poziom bezpośrednio na tynku jest, wystarczyło usunac szpachla gips ktory sie osadzil z biegiem lat.

 

Myślę ze glownym problemem jest zbyt duza szerokość prowadnic - ktore zapewne mozna dobrac.

 

Pewnie sie to skonczy tym, ze jak zwykle samemu bede musial poprawic.

 

Dodam ze Panowie ogladali miejsce umieszczenia rolety przed przyjęciem zlecenia. Jesli cos nie pasowalo, wystarczyło powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie, planuję założyć rolety do wysokich okien (2,3m), jednak mogę mieć tylko 15 cm ocieplenia, w związku z tym cofnąłem nadproże o 5 cm. O ile za puszką chcę wcisnąć Aluthermo, o tyle okna też muszę obsadzić 5 cm od lica muru i w związku z tym mam pytanie, czy podcięcie porothermu i wsadzenie xps od lica muru do okna poprawi termikę okien (powinny być zlicowane z murem)? Czy jest to dobre rozwiązanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, czy aby teraz obniżyć koszta zakupu rolet mogę założyć rolety opuszczane ręcznie a później doinstalować w napędy ze wszystkimi ich "dobrodziejstwami" czyli

 

- sterowanie elektryczne

- blokada na wieszaku

- zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe krańcówkami elektronicznymi

- zabezpieczenie termiczne silnika

 

Co wtedy z dziura na prowadzenie linki będzie ona widoczna od środka mieszkania czy jest to do załatwienia/zlikwidowania ??

 

Oczywiście wszelkie kabelki do sterowania wypuszczę już teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, czy aby teraz obniżyć koszta zakupu rolet mogę założyć rolety opuszczane ręcznie a później doinstalować w napędy ze wszystkimi ich "dobrodziejstwami" czyli

 

- sterowanie elektryczne

- blokada na wieszaku

- zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe krańcówkami elektronicznymi

- zabezpieczenie termiczne silnika

 

Co wtedy z dziura na prowadzenie linki będzie ona widoczna od środka mieszkania czy jest to do załatwienia/zlikwidowania ??

 

Oczywiście wszelkie kabelki do sterowania wypuszczę już teraz.

 

I poniesiesz o wiele większe koszty niż zakup od razu z silnikiem.

Jak już tak robisz to zainteresuj się systemami montowanymi w miejsce zwijacza tasmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zdecydować na nadproża i nie wiem czy wybrać pomniejszone żeby je ocieplic pod skrzynkę czy może kupić okna z poszerzanymi ościeżnicami. Czy wtedy górę skrzynki też trzeba ocieplić? Z kolei mam w jednym narożniku okno narożne i nadproże będzie wylewane ze stropem (na prętach 20 i 16 mm). Tu pewnie będzie problem z cofnięciem nadproża albo z umieszczeniem pod nim poszerzonej ościeżnicy. Chociaż jak daje styropian 20 cm czy mam się czym przejmować? Czy stosując montaż w warstwie ocieplenia można skutecznie zakryć skrzynki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...