Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tych 3 polecam SIMU. Wieszaki sztywne muszą być! Inaczej nawet jeżeli w danym rozwiązaniu da się zaprogramować położenia silnika to tracisz detekcję przeszkód na zamykaniu i blokowanie pancerza rolety na zamknięciu.
dodałbym do tego zerwanie zwierzaków blaszanych w przypadku przymarzniecia do parapetu - wbrew pozorom zdarza sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym do tego zerwanie zwierzaków blaszanych w przypadku przymarzniecia do parapetu - wbrew pozorom zdarza sie

 

Nie za bardzo wiem o co chodzi ze "zwierzakami blaszanymi" - pewno jakaś litrówka:)

Dziękuję za podpowiedzi, czyli z tych 3 najlepszy SIMU?

Jedna oferta zawierała w opcji Aluprofa i Mobilusa z dość znacznym rabatem, ale domyślam się, że to już niższa półka.

I zwrócić uwagę, żeby były wieszaki. Nie wiem jak to wygląda, ale np. jedna z firm wpisała 30szt (na 11 rolet), nie wiem jak to odczytywać. Ale cena za wieszaki jest praktycznie niezauważalna w całej wycenie.

A czy ma sens iść w jakieś dodatki? Np. ryglowanie ręczne, automatyczne? Chodzą mi też po głowie moskitiery, ale większość wykonawców odradza ze względu na awaryjność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dostałem oferty na rolety zewnętrzne z pancerzami PA 39:

1. profile Aluprof z silnikami radiowymi Yooda

2. profile Portos i silniki radiowymi Portos.

Czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy systemami Aluplast i Portos?

Jak z trwałością odbiorników radiowych w silnikach?

Czy warto dopłacać do silników z ochroną przed przeciążeniem?

Znalazłem w internecie (http://www.silnikdorolet.pl) przełączniki do rolet ze sterowaniem radiowym (można wziąć wtedy tańsze silniki bez radia), ktoś wie jak z ich trwałością?

Zacząłem czytać ten watek, ale wolno mi idzie - dużo stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dostałem oferty na rolety zewnętrzne z pancerzami PA 39:

1. profile Aluprof z silnikami radiowymi Yooda

2. profile Portos i silniki radiowymi Portos.

Czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy systemami Aluplast i Portos?

Jak z trwałością odbiorników radiowych w silnikach?

Czy warto dopłacać do silników z ochroną przed przeciążeniem?

Znalazłem w internecie (www.silnikdorolet.pl) przełączniki do rolet ze sterowaniem radiowym (można wziąć wtedy tańsze silniki bez radia), ktoś wie jak z ich trwałością?

Zacząłem czytać ten watek, ale wolno mi idzie - dużo stron.

 

To Aluprof czy Aluplast? Jak dobrze kojarzę to silniki Yooda i Portos są z tej samej skośnookiej fabryki. Nawet piloty pracują na tym samym kodowaniu.

Ja bym odpuścił jedne i drugie na rzecz czegoś markowego.

Nie wiem skąd obawa o trwałość odbiorników radiowych? W silnikach rolet "pada" zazwyczaj zupełnie coś innego...

Tak - warto dopłacić za silniki "przeciążeniowe" lub zastosować sterowniki realizujące taką funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witajcie, chcę zamontować rolety. Mam do wyboru rolety Portos i AluProf. Rolety będą z silnikiem przeciwprzeciążeniowym. Poradźcie którą markę lepiej wybrać? Różnica w cenie jest spora na korzyść Portos, ale jak jest z jakością. Do obsługi rolet chciałbym dokupić wyłączniki radiowoprzewodowe. Sterowanie zdalne będzie z pilota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i zawisły u mnie rolety na napędach SIMU zgodnie z poradami :)

 

Mam jedynie pytanie, czy rolety powinny być jakoś przykręcone do ściany?

Bo u mnie nie widzę żadnych mocowań do muru/ściany, tak do końca to nie wiem jak one się trzymają... chyba tylko przykręcone do prowadnic...

Ale są stabilne, przy próbie ruszania ani nie drgną.

Czy tak jest OK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

@migel88 witam,

dostałem oferty na rolety zewnętrzne z pancerzami PA 39:

1. profile Aluprof z silnikami radiowymi Yooda

2. profile Portos i silniki radiowymi Portos.

Czy jest jakaś różnica w jakości pomiędzy systemami Aluplast i Portos?

Jak z trwałością odbiorników radiowych w silnikach?

Czy warto dopłacać do silników z ochroną przed przeciążeniem?

Znalazłem w internecie (http://www.silnikdorolet.pl) przełączniki do rolet ze sterowaniem radiowym (można wziąć wtedy tańsze silniki bez radia), ktoś wie jak z ich trwałością?

Zacząłem czytać ten watek, ale wolno mi idzie - dużo stron.

 

@migel88 Aktualnie ciężko rozróżnić na pierwszy rzut oka roletę PORTOS i Aluprof. Bez względu czy jest to Portos czy Aluprof sukcesem właściwego wieloletniego funkcjonowania rolety będzie właściwy montaż. Ja osobiście poleciłbym Ci rolety PORTOS. Sprzedaje ich rolety wiele lat i nie mam żadnego problemu. Ogromnym plusem jest fakt, że Portos jest największym producentem rolet w Polsce. Kupując rolety Aluprofa tak naprawę nie wiesz kto składał te rolety z jaką starannością. Jeżeli chodzi o system serowania i silniki Portos ma w swojej ofercie włoskie silniki ASA. Silniki, które moim zdaniem rozwiązują problem z ich ustawianiem. Napędy same uczą się kiedy mają się wyłączyć i do jakiej wysokości dojechać. W cenie klient dostaje sztywne wieszaki. Na napędy dają 5 lat gwarancji. W tej chwili najkorzystniej jest zakupić napędy ASA przewodowe z odbiornikami Exalus Home, które popierwsze oczywiście dają możliwość sterowania z pilota, możliwość podłączenia dowolnego przełącznika roletowego no i dają możliwość sterowania z telefonu. Portos zawsze wychodził korzystanie w stosunku do konkurencji na Aluprofie. Różnica w cenie wynika przede wszystkim, z faktu, że firma garażowa musi zakupić towar w Aluprofie (zarabia Aluprof) musi pociąć poskładać i odsprzedać dalej do jakiegoś punktu. Wiec kilku pośredników po drodze musi zarobić. A Tutaj masz pewność , że rolety PORTOS-a dowiozą na czas i w każdym momencie będziesz miał wsparcie bo sam niejednokrotnie ratowali mi zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Witam. Zostały zamontowane u mnie rolety. I mam kilka z tym faktem problemów. Styro na elewacji ma być 20cm. Jedna kaseta jest za duża i ma również te 20cm. Co z tym faktem zrobić? Jak to zrobić by ją zakryć? Jest to okno nad lukarna? Przylepić więcej niż 20? Druga sprawa.. rolety są tylko wkładane w prowadnice i odstają od muru.. jak je docisnąć do muru by można je łatwo przykryć styro bez obaw że nie będzie go odciskać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 6 months później...

Witam

Chce raz a dobrze żeby służyło przez lata bez awarii i wkurzania się że pożałowałem parę groszy.

 

Doradźcie proszę jakiej firmy rolety kupić, mają tylko spełniać zadanie ochrony przed słońcem.

Najlepiej byłoby gdyby jeszcze miały możliwość odizolowania puszki od muru z uwagi na brak cofniętego nadproża.

 

Napęd to chyba Somfy, najlepiej gdyby miał możliwość sterowania z kabla i radiowo, ale ile taki dodatek radiowy może kosztować?

 

Będę niezmiernie szczęśliwy za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaluzja fasadowa C-80 w skrzynce VBox

silnik: Somfy Silnik J4 6/24 IO Protect

 

Roleta zewnętrzna w skrzynce Podtynkowej SPE

silnik: Somfy Oximo IO 9/16 + sztywny wieszak

 

Co sądzicie tych zestawach? i czy można nimi sterować radiowo ( w sumie bardziej interesuje mnie sterowanie z telefonu niż z pilota) i zarówno za pomocą kabla.

 

Nie ukrywam że kosz nie maly.

Za 40 m2 wychodzą odpowiednio 32 i 28 tys.

 

Czy gdybym zrezygnować z radiowego sterowania i wziął tylko kabel i zostawił sobie w puszcze miejsce na późniejsze ewentualne dołożenie sterownika to czy koszt byłby znacznie mniejszy?

 

Poradźcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mamy dylemat odnośnie rolet a konkretnie ich otwierania. Ja chciałbym elektryczne ale żona upiera się na ręczne. Jej podstawowy argument to bezpieczeństwo - zamknięty dom w razie pożaru (dom z poddaszem użytkowym) i brak możliwości ucieczki nawet oknem.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? Czy taką roletę da się otworzyć/wyłamać od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mamy dylemat odnośnie rolet a konkretnie ich otwierania. Ja chciałbym elektryczne ale żona upiera się na ręczne. Jej podstawowy argument to bezpieczeństwo - zamknięty dom w razie pożaru (dom z poddaszem użytkowym) i brak możliwości ucieczki nawet oknem.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? Czy taką roletę da się otworzyć/wyłamać od środka?

 

Nawet mocno nie będziesz musiał kopnąć żeby wyłamać. Tym bardziej od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...