Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy aby na pewno będzie taniej? Jak policzysz cegle, zaprawę, ocieplenie tego murka i robociznę wyjdzie ci o wiele drożej jak łącznik kątowy czy rurowy

 

..no myślę, że jak ktoś nie bedzie tych słupków budował z cegły klinkierowej to wyjdzie jednak nieco taniej a do tego trochę cieplej i stabilniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam rolety zewnętrzne na oknie w wykuszu. mam je zamontowane na nadprożu i przykryte ociepleniem, przez co są z zewnątrz niewidoczne. Nie mam murowanych słupków. Założyłem łączniki pomiędzy oknami. Wg mnie wygląda to ładnie. :D

 

Podpowiadano nam to rozwiązanie, ale cały w tym myk ze mamy ściany jednowarstwowe.

Więc tak jak pisałam wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji "bezmurkowej" i łącznikach systemowych są dwa wyjścia- obydwa dotyczą rolet standard ze skrzynką zewnętrzną, ewentualnie Integro:

- nadproże "L" - jeżeli chcesz prowadnice montowane do ościeżnicy i mniej widoczną skrzynkę

- nadproże standardowe, skrzynka i prowadnice montowane na murze , odsunięte od ramy okiennej.

Otwór pomiędzy skrzynkami mozna uzupełnić styropianem i zatynkować.

Nie widzę możliwości montażu rolet ze skrzynką nadokienną- typu Be Clever czy RKS - skrzynki "zajdą" na siebie od wewątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć problemu nakladających się na siebie puszek roletowych można zastosować nadproże roletowe z miejscem na roletę zewnętrzną http://foto3.m.onet.pl/_m/d36431879764fcadc6da92c2d9c73547,6,19,0.jpg Przy zastosowaniu takiego nadproża można uniknąć słupków

 

Sławas7

Wklejam "Twoje" nadproże w innym ujęciu http://www.zfe-ziegel.com/images/image001.jpg

Autor wątku napisał wyraźnie, że nie będzie żadnych murków tylko łączniki systemowe do okien. Wyjaśnij mi jak ma te rolety zamontować - mając na uwadze licowanie okien do zewnętrznej krawędzi muru ????? :roll:

Moim skromnym zdaniem wklejone nadproże można stosować tylko w przypadku oddzielenia okien murkiem zamiast łączników systemowych.

Chyba, że podokłada przy łącznikach poszerzenia co wyjdzie tak samo jakby postawił murki :roll:

 

Jednej rzeczy nie potrafię zrozumieć....dlaczego przy ścianie jednowarstwowej okna mają być zlicowane z zewnętrzną krawędzią muru?

Rzeczywiście wklejone zdjęcie to nadproże roletowe do wersji z murkiem ale tez są konstrukcje wykuszowe do wersji bez murka.......w których z całą pewnością skrzynki nie zajda na siebie od wewnątrz.....i nieprawdą jest że taką konstrukcję można stosować tylko do wersji z murkiem......jedynym warunkiem zapewniającym prawidlowe dzialanie rolet jest zastosowanie napędów elektrycznych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Proponuję odnowienie tego dość ciekawego tematu z przed 6 lat. No chyba ze już gdzieś jest to podajcie tylko linki.

 

Moje pytanie w tym miejscu brzmi:

Planuję rolety INTEGRO. Czy mogę zamontować najpierw okna jednego producenta a następnie rolety od innego dostawcy. Bo niby mi mówili, że to już jest razem zmontowane. Różnica w cenie na 15 oknach to ponad 2 tys. Więc mam nad czym rozmyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje pytanie w tym miejscu brzmi:

Planuję rolety INTEGRO. Czy mogę zamontować najpierw okna jednego producenta a następnie rolety od innego dostawcy. Bo niby mi mówili, że to już jest razem zmontowane. Różnica w cenie na 15 oknach to ponad 2 tys. Więc mam nad czym rozmyślać.

 

pierwsze slysze ,ze producent okien dedykuje rolety badz na odwrot...

 

smialo montuj okna a pozniej rolety...i to jakiego sobie chcesz dostawcy

 

pamietaj jednak o fakcie, ze skrzynka rolet ma min.13,5cm(dochodzi do 18-20cm w zaleznosci od okna)..zaplanuj wiec od razu gr.docieplenia(bo rozumiem,ze masz zamiar skrzynke rolety zakryc wyprawa elewacyjna)

 

by nie strzelic sobie gola ;) licuj okna z zew.krawedzia sciany pamietaj o trzech kabelkach do zasilania rolety jesli planujesz elektryczne podnoszenie i opuszczanie

 

rolety to swietna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawda-nie trzeba montować rolet wraz z oknami ale. . . by prowadnica prawidłowo przylegala do okna dokładność montażu okien jest podstawą-i jako odnośnik lini montażu nie może być ścianą tylko nadproże-by później np lekko wystającc-nie blokowało skrzynki. Pamiętaj jeszcze o tym że jeśli nie masz przygotowanego nadproza-tj jeśli nie ma w nim styropianu-to musisz okno wysunąć na tyle by docieplenie nadproza się zmieściło. Mimo wszystko-przy znanej jakości murowania-odżałowałbym te 2 tys gdyż może później okazać się że rolet bez demontażu okien nie da się zamontować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawda-nie trzeba montować rolet wraz z oknami ale. . . by prowadnica prawidłowo przylegala do okna dokładność montażu okien jest podstawą

 

correct

-i jako odnośnik lini montażu nie może być ścianą tylko nadproże-by później np lekko wystającc-nie blokowało skrzynki

czyli-DOKLADNE licowanie ze sciana

Pamiętaj jeszcze o tym że jeśli nie masz przygotowanego nadproza-tj jeśli nie ma w nim styropianu-to musisz okno wysunąć na tyle by docieplenie nadproza się zmieściło.

a tu mam zagwozdke bo jesli przykleje styro na calosci to po co docieplac dodatkowo nadproze ?...hmm..nie wiem ...tutaj na prawde - NIE WIEMmoze ekspert mi podpowie

Mimo wszystko-przy znanej jakości murowania-odżałowałbym te 2 tys gdyż może później okazać się że rolet bez demontażu okien nie da się zamontować.

hmm..w sumie to inwestor placi...a placi za emmm..za jakosc uslugi?( nie smiem tu dyskutowac z @Jareko) ale wydaje mi sie ze wytarczy placic za usluge tzn.jesli okreslisz wymiar robot to dla mnie - MA TO @#$% byc tak jak ja chce :D ..tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu mam zagwozdke bo jesli przykleje styro na calosci to po co docieplac dodatkowo nadproze ?...hmm..nie wiem ...tutaj na prawde - NIE WIEMmoze ekspert mi podpowie

Myślę że powinieneś się zagłębić w temat,bo rzeczywiście go jeszcze nie złapałeś :wink:

 

Jeśli PliP chcesz podzelić robotę na dwie ekipy, to TY musisz: zagadnienie zrozumieć, poznać krytyczne punkty, wytyczyć zadania. Tylko WTEDY oszczędzisz inaczej murowane nerwy, czas i niewykluczone straty...

W tym celu polecam WNIKLIWĄ lekturę forum - wytłumaczono to dokładnie, łącznie ze szkicami,przekrojem itp - włącz Szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale rączki czasem opadają.

Możesz oczywiście nie ocieplać nadproża, później nieocieploną niczym skrzynkę docisnąć do niego tylko nie pisz później postów - "RATUNKU !!! mam zimne nadproże, leje mi się po nim woda" - lub w podobnym stylu

Podałem ci niebezpieczeństwa na jakie się narażasz oraz niezbędne czynności jakie powinieneś uczynić - co nie oznacza że musisz, twoja chałupa, twoje pieniądze i nerwy. Pisanie "MA TO @#$% byc tak jak ja chce ..tyle" niewiele zmieni jak bezmyślnie jakieś rozwiązania przyjmiesz. Wtedy nawet @#$% nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie miałem inaczej, zupełnie inaczej i w trakcie po przejrzeniu kilku projektów zrobiłem własny projekt. Dałem go budowlańcom i musieli tak zrobić - pomimo, że chcieli gotowe L-ki montować bo tak byłoby najłatwiej.

 

http://pszczelidom.republika.pl/NOWY_DOM/roleta1.4.jpg

 

1. Szerokość muru to 44 cm + tynki po obu stronach.

2. grubość stropu to 15 cm - strop to monolit

 

Tak więc jak przypilnuję do końca to powinno być OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zostalo to rozrysowane i jak na dloni widać tu kilka nieprawidłowości miedzy innymi.....

1 - trzeba pamiętac o nasiakliwości ( cegla ceramiczna ma inna nasiąkliwość , styropian inną a plyta z welny drzewnej jeszcze inną ) przy opadach deszczu będzie widać gdzie się kończy plyta gdzie styropian a gdzie cegła....

2 - zwracam uwagę na mostek termiczny na połączeniu nadproża ze skrzynką roletową ( 25 mm styropianu ...nawet styroduru nie zalatwi sprawy mostka termicznego ) chętnie zobaczyłbym zdjęcie z kamery termowizyjnej ktore pokaże niedoskonalośc takiego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zostalo to rozrysowane i jak na dloni widać tu kilka nieprawidłowości miedzy innymi.....

1 - trzeba pamiętac o nasiakliwości ( cegla ceramiczna ma inna nasiąkliwość , styropian inną a plyta z welny drzewnej jeszcze inną ) przy opadach deszczu będzie widać gdzie się kończy plyta gdzie styropian a gdzie cegła....

2 - zwracam uwagę na mostek termiczny na połączeniu nadproża ze skrzynką roletową ( 25 mm styropianu ...nawet styroduru nie zalatwi sprawy mostka termicznego ) chętnie zobaczyłbym zdjęcie z kamery termowizyjnej ktore pokaże niedoskonalośc takiego rozwiązania

 

to ile w Twojej ocenie powinno być styroduru 4cm czy może więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zostalo to rozrysowane i jak na dloni widać tu kilka nieprawidłowości miedzy innymi.....

1 - trzeba pamiętac o nasiakliwości ( cegla ceramiczna ma inna nasiąkliwość , styropian inną a plyta z welny drzewnej jeszcze inną ) przy opadach deszczu będzie widać gdzie się kończy plyta gdzie styropian a gdzie cegła....

2 - zwracam uwagę na mostek termiczny na połączeniu nadproża ze skrzynką roletową ( 25 mm styropianu ...nawet styroduru nie zalatwi sprawy mostka termicznego ) chętnie zobaczyłbym zdjęcie z kamery termowizyjnej ktore pokaże niedoskonalośc takiego rozwiązania

 

to ile w Twojej ocenie powinno być styroduru 4cm czy może więcej?

 

Aby wspólczynnik przenikania ciepła był podobny do wspólczynnika cegły Eder 44 cm należałoby dać około 18 cm styropianu.

Przyjmuje się że styrodur o grubości 5 cm zastępuje styropian o grubości 8 - 9 cm..........proszę policzyć czy 4 cm styroduru pomiedzy skrzynkę integro a nadproże wystarczy.....z moich obliczeń wynika że nie wystarczy i stąd efekt jak na powyzszych zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabieram pewnosci,ze zanim czlowiek wezmie sie za budowanie powinien czytac to forum przynajmniej 3 lata po kilka godzin dziennie :wink:

nie wiem,czy bedzie to dla mnie usprawiedliwieniem,ze jestem blondynka,jak powiem,ze czytam i czytam i nic z tego nie rozumiem :roll:

wlasnie jestem na atapie wstepnych przygotowan do projektu indywidualnego i tak sobie wczoraj poczytywalam o tych roletach,o ktorych chce pomyslec juz na etapie budowy....

Panowie-czego ja mam chciec,czego zadac od projektanta i co w ogole robic z tymi roletami http://cheesebuerger.de/images/smilie/konfus/a050.gif jakby tak mi ktos mogl po chlopsku albo jak krowie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...