Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

po chłopsku to ja też o rolety pytałem.

Przedstawiciel zapytał, po co ja je chce w ogóle mieć, bo:

 

1. od złodziei nie chronią. złodziejowi ponoć zdjęcie rolety zajmuje ok 30 sekund

2. od zimna nie chronią aż tak dobrze jak 3 szyba w oknie która jest dużo tańsza a przy problemach z nadprożem może się okazać, że to co przy oknie zaoszczędzone to prze nadproże ucieka

3. chronią od promieni słonecznych - fakt

4. chronią od hałasu (u mnie nie ma)

 

do tego wyszło, że rolety z silnikiem to cena okien x2 tak więc ja z pomysłem o roletach z czystym sumieniem się pożegnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spodziewałem się że zobaczę mostki termiczne przy zastosowaniu rolet w systemie integro ale nie przypuszczalem że będa az takie.....najbardziej lagodne słowo jakie mi przychodzi na mysl to......tragedia......

 

A gdzie widzisz mostki na zdjęciach 1 i 2 ?

 

Tam też są rolety integro bez ocieplenia pod skrzynką, mostka nie widzę.

Mostek przy zdjęciu 3 wynika z betonowego nadproża a nie z rolety.

 

Na tym zdjęciu też dokładnie widać gdzie jest beton a gdzie suporex, mimo że na ścianie 20cm styropianu.

http://img136.imageshack.us/img136/7348/mostki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po chłopsku to ja też o rolety pytałem.

Przedstawiciel zapytał, po co ja je chce w ogóle mieć, bo:

 

1. od złodziei nie chronią. złodziejowi ponoć zdjęcie rolety zajmuje ok 30 sekund

2. od zimna nie chronią aż tak dobrze jak 3 szyba w oknie która jest dużo tańsza a przy problemach z nadprożem może się okazać, że to co przy oknie zaoszczędzone to prze nadproże ucieka

3. chronią od promieni słonecznych - fakt

4. chronią od hałasu (u mnie nie ma)

 

do tego wyszło, że rolety z silnikiem to cena okien x2 tak więc ja z pomysłem o roletach z czystym sumieniem się pożegnałem.

 

jaki przedstawiciel?firmy produkujacej rolety? :o

 

nie chodzi mi o zlodziei,tylko o wzgledy praktyczne,czyli wyciszenie,zacienienie,brud itp

z tego co czytalam na forum tyle samo osob jest za co i przeciw roletom,zreszta tak jest chyba ze wszystkim i nie ma jedynie slusznej teorii... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że zobaczę mostki termiczne przy zastosowaniu rolet w systemie integro ale nie przypuszczalem że będa az takie.....najbardziej lagodne słowo jakie mi przychodzi na mysl to......tragedia......

 

A gdzie widzisz mostki na zdjęciach 1 i 2 ?

 

Tam też są rolety integro bez ocieplenia pod skrzynką, mostka nie widzę.

Mostek przy zdjęciu 3 wynika z betonowego nadproża a nie z rolety.

 

Na tym zdjęciu też dokładnie widać gdzie jest beton a gdzie suporex, mimo że na ścianie 20cm styropianu

 

czyli jak dobrze zrozumiałem na zdjęciu 1 i 2 są rolety.

Jeżeli tak jest to mostki termiczne w roletach integro to fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przedstawiciel?firmy produkujacej rolety? :o

 

nie chodzi mi o zlodziei,tylko o wzgledy praktyczne,czyli wyciszenie,zacienienie,brud itp

z tego co czytalam na forum tyle samo osob jest za co i przeciw roletom,zreszta tak jest chyba ze wszystkim i nie ma jedynie slusznej teorii... :roll:

 

ZA są ci co posiadają

PRZECIW ci co nie posiadają, ale wiedzą najlepiej że to "się nie opłaca"

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze zrozumiałem na zdjęciu 1 i 2 są rolety.

Jeżeli tak jest to mostki termiczne w roletach integro to fikcja.

wlasnie o tym caly czas mowie. Marketingowy belkot by zdyskredytowac system - naprawde jedyny system gwarantujacy PRAWIDLOWE zamontowanie okna. Tak jak napisalem - to co widac na ostatnim zdjeciu bierze sie stad ze mamy nadproze betonowe i jak slusznie podejrzewalem bez dodania styropianu pod skrzynke - sam jestem mile zaskoczony ze nie jest az tak tragocznie jak nam Slawas chce wmówić. Dodanie styroduru - chocby tylko 20 mm - juz spowoduje ocieplenie nadproza betonowego w stopniu lepszym jak na zdjeciach 1 czy 2.

I teraz sprawa najwazniejsza - chlodniejsze nadproze jaki realnie ma udzial w ogolnych stratach ciepla domu? 0,001% a moze 0,00000001%? Bicie piany i gadanie glupot o mostakch termicznych ma sie nijak do realiów. Czy to 10 a moze aż 20 groszy więcej na cały sezon grzewczy?

Inaczej, patrzac na te zdjecia dlaczego Slawku nie podnosisz larum na "mostek" w miejszu gdzie jest parapet wewnetrzny i zewnetrzny? Dlaczego nie grzmisz na "mostki" tam gdzie sa uszczelki w oknach?

Swoja droga w tym otworze jest jakis minimalny blad montazowy w narożach - są troszkę zimniejsze od calej wneki okiennej - ale to też nie powód by włosy rwać z głowy :)

 

desamer

ad.1) nie chronią nic a nic i prawdą jest że ich sforsowanie to maksimum 30 sekund. Można roletę wyposażyć w kontaktrony tym samym zyskujemy dodatkowe kilkadziesiąt sekund na wcześniejszy sygnał alarmowy dla ekipy monitoringu. Jakże czesto samo uruchomienie alarmu powoduje odstapienie zlodzieja od walmania ale nie zmienia to faktu ze roleta aluminiowa, sama w sobie nei spelnia ŻADNYCH wymagań antywłamaniowych

ad.2) też prawda choć zastosowanie pakietu trzyszybowego w polaczeniu z roleta z ktorej faktycznie sie korzysta czyli z automatyka centralnego sterowania gdzie tak naprawde roleta w ciagu doby jest podniesiona 3-6 godzin daje jakies tam oszczednoczi w kosztach ogrzewania ale... ale czy ekonomicznie uzaadnione biorac pod uwage koszt rolet? Czy nie lepiej kase jaka mamy wydac na rolety nie wsadzic na lokate i z odsetek pokrywac zwiekszone koszty ogrzewania z powodu braku rolet?

ad.3) fakt - chronia i daja nam mozliwosc odseparowania sie od sasiadow co lubia w okna zagladac. Ja lubie sobie czasem nago pochodzic po mieszkaniu i nie koniecznie bylbym zachwycony gdyby sasiad mnie podgladal

ad.4) mozna polemizowac z ta ochrona, wszystko tez zalezy o jakim halasie mowimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zostalo to rozrysowane i jak na dloni widać tu kilka nieprawidłowości miedzy innymi.....

1 - trzeba pamiętac o nasiakliwości ( cegla ceramiczna ma inna nasiąkliwość , styropian inną a plyta z welny drzewnej jeszcze inną ) przy opadach deszczu będzie widać gdzie się kończy plyta gdzie styropian a gdzie cegła....

2 - zwracam uwagę na mostek termiczny na połączeniu nadproża ze skrzynką roletową ( 25 mm styropianu ...nawet styroduru nie zalatwi sprawy mostka termicznego ) chętnie zobaczyłbym zdjęcie z kamery termowizyjnej ktore pokaże niedoskonalośc takiego rozwiązania

 

Bardzo słuszne uwagi odnośnie ceramiki, styropianu i płyty drzewnej. W tym momencie jest gotowy otwór pod zamontowanie rolety i okien. Tak więc jest jeszcze czas aby pokombinować z rodzajem ocieplenia i całego wykończenia.

"Sławas7"

Dziki Wielkie za tą uwagę, która obyła się bez zbędnej krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli jak dobrze zrozumiałem na zdjęciu 1 i 2 są rolety.

Jeżeli tak jest to mostki termiczne w roletach integro to fikcja.

 

Na zdjęciu nr 2 widać to okno pod daszkiem z lewej strony.

 

http://lh3.ggpht.com/_hb4mvAc1MSE/SvW8dk3nlJI/AAAAAAAAAss/XKwK7Jr-JHU/s640/P1000634.JPG

 

Ładny domek.......ale mam pytanie.....czy mieszkacie juz w nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zostalo to rozrysowane i jak na dloni widać tu kilka nieprawidłowości miedzy innymi.....

1 - trzeba pamiętac o nasiakliwości ( cegla ceramiczna ma inna nasiąkliwość , styropian inną a plyta z welny drzewnej jeszcze inną ) przy opadach deszczu będzie widać gdzie się kończy plyta gdzie styropian a gdzie cegła....

2 - zwracam uwagę na mostek termiczny na połączeniu nadproża ze skrzynką roletową ( 25 mm styropianu ...nawet styroduru nie zalatwi sprawy mostka termicznego ) chętnie zobaczyłbym zdjęcie z kamery termowizyjnej ktore pokaże niedoskonalośc takiego rozwiązania

 

Bardzo słuszne uwagi odnośnie ceramiki, styropianu i płyty drzewnej. W tym momencie jest gotowy otwór pod zamontowanie rolety i okien. Tak więc jest jeszcze czas aby pokombinować z rodzajem ocieplenia i całego wykończenia.

"Sławas7"

Dziki Wielkie za tą uwagę, która obyła się bez zbędnej krytyki.

 

Ciągnąc ten temat dalej to:

 

Podjechałem na budowę aby zrobić małe pomiary tego nadproża:

 

http://pszczelidom.republika.pl/NOWY_DOM/roleta1.4.jpg

 

Dolna część nadproża ma szerokość około 20- do max 22 cm na jednym z okien. Na puszkę z roletą oraz na ocieplenia pozostaje zatem jakieś 22-24 cm no i plus struktura czy tynk. Nawiązując do tego co piszecie spokojnie pomiędzy puszkę rolety, a nadproże wsadzę grubsze ocieplenie. Tym bardziej, że rama okna ma 82mm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladając że okna nie będą zbyt wysokie i nie będzie potrzebny najszerszy wymiar puszki rolety, pewnie uda się wcisnąć grubszą izolację i nie powinno być najgorzej.....

Oczywiście że wszystkich mostków termicznych nie da się wyeliminowac,lecz warto wiedzieć w ktorych miejscsch występuja i jak ich unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem na budowę aby zrobić małe pomiary tego nadproża:

 

http://pszczelidom.republika.pl/NOWY_DOM/roleta1.4.jpg

 

Dolna część nadproża ma szerokość około 20- do max 22 cm na jednym z okien. Na puszkę z roletą oraz na ocieplenia pozostaje zatem jakieś 22-24 cm no i plus struktura czy tynk. Nawiązując do tego co piszecie spokojnie pomiędzy puszkę rolety, a nadproże wsadzę grubsze ocieplenie. Tym bardziej, że rama okna ma 82mm grubości.

 

Wydaje mi się, że ten schemat pokazuje sytuację w ścianie jednowarstwowej (okno zamocowane w osi muru).

W ścianie 2-warstwowej będzie to wyglądało nieco inaczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W scianie dwu-warstwowej wyglada to faktycznie inaczej.

Jesli nadproze ma szerokosc 25cm (szerokosc sciany) i dodamy kolejno kasete z roleta ok. 20-23cm to owszem przy malym oknie schowa sie w elewacji, ale...

Gdzie tutaj miejsce na docieplenie polaczenia kasety z nadprozem?

Jesli dodamy 5cm styropianu pod kasete to okazuje sie ze roleta wystaje poza elewacje min. 5cm. Zakladam ze ocieplenie elewacji sklaa sie ze styropianu o grubosci 20cm.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że to jest ściana jednowarstwowa ( Eder 44 cm ) i montaz okna poprawny..... :D

 

Jakiez to jest tam ocieplenie miejsca styku kasety z nadprozem?

Dla mnie jest to ewidentny mostek termiczny, 2,5cm styropianu to nie jest "realne" docieplenie, jest to tylko "ochrona przed przemarzaniem".

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę że powinieneś się zagłębić w temat,bo rzeczywiście go jeszcze nie złapałeś :wink:

 

 

moja wina nie zrozumiale napisalem...ale wydaje mi sie @surfi ,ze

zamiast c"f"aniakowac :"jaki ja tu mondrym jest ,a cala reszta to jelopy jeno" wytlumaczylbys po ludzku...

 

popatrz na wypowwiedz @Jareko - chlopu opadly rece (bo walkuje temet od x-postow) ale - podpowiedzial i chyba o to chodzi w Tym forum - by sobie wzajemnie pomagac ...

do wymiany uszczypliwosci raczej nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ścianie 2-warstwowej będzie to wyglądać mniej więcej tak:

http://img689.imageshack.us/img689/1452/integro.jpg

 

No i znowu jest problem jesli ktos che dac styropian 20cm a nie grubszy.

3,5cm+22cm=25,5cm -tyle potrzebuje kaseta z ta plyta drzewna, nadproze niech ma 20cm a grubosc sciany 25cm to pozostaje nam ...?

25,5cm+20cm=45,5cm, sciana 25cm+20cm styropian to daje nam 45cm.

Chyba nic nie pozostaje na docieplenie wspominanego polaczenia kasety z nadprozem.

Jak widac "papier" cierpliwy i wszystko zniesie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i znowu jest problem jesli ktos che dac styropian 20cm a nie grubszy.

3,5cm+22cm=25,5cm -tyle potrzebuje kaseta z ta plyta drzewna, nadproze niech ma 20cm a grubosc sciany 25cm to pozostaje nam ...?

25,5cm+20cm=45,5cm, sciana 25cm+20cm styropian to daje nam 45cm.

Chyba nic nie pozostaje na docieplenie wspominanego polaczenia kasety z nadprozem.

Jak widac "papier" cierpliwy i wszystko zniesie.

 

Pzdr.

 

Można kombinować z zewnętrzną obróbką okna.

Coś w ten deseń (nie znalezłem lepszego przykładu na szybko):

http://www.e-mieszkanie.pl/zdjecia_artykul/zdjecia_duze/Jezierski_okno_duze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...