Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dlatego warto o roletach myśleć zanim powstaną nadproża :)

poszukam i wkleję zdjęcia wymurowanej chałupy pod moje dyktando - ale klient na etapie projektu już wiedział że będą rolety i tyle

 

Ale co byś nie kombinował, to tak jak napisał piwopijca, przy skrzynce o grubości 22cm i ociepleniu 20cm i tak kasety pod tynkiem nie schowasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy skrzynce o grubości 22cm i ociepleniu 20cm i tak kasety pod tynkiem nie schowasz ...
niestety nie mogę znaleźć zdjęć :(

ale policzmy (licząc od zewnątrz)

2 cm styropianu + 22 cm skrzynki + 2 cm styroduru (pod i nad skrzynką) = 26 cm

wniosek? Nadproże musi być cofnięte 6 cm i spokojnie zrobić to można w każdej sytuacji gdyż nad nadprożem i tak masz (lub nie) kilka warstw cegieł i znów wieniec którego pocieniać już nie musisz

 

Poza tym. Przy bardzo dużych skrzynkach, jak już nie można ich ukryć stosuje się obudowy "elewacyjne" których tylko część wystaje poza lico ocieplenia. Można też obudować całe okno jak na ukazanej tu już fotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :wink:

 

Moze byc i tak

Tak właśnie planuję, mam cofnięte o 4cm nadproże, ale tylko 12cm styro więc wykonam stylizowana obudowę kasety. Cały czas szukam inspiracji jaki zrobić jej fason i kolorystykę.

Fajnie wyglądają białe, ale będą ściany białe więc ni kontrastuje.

 

PS:

Jak się fachowo nazywa ten element architektoniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy skrzynce o grubości 22cm i ociepleniu 20cm i tak kasety pod tynkiem nie schowasz ...
niestety nie mogę znaleźć zdjęć :(

ale policzmy (licząc od zewnątrz)

2 cm styropianu + 22 cm skrzynki + 2 cm styroduru (pod i nad skrzynką) = 26 cm

wniosek? Nadproże musi być cofnięte 6 cm i spokojnie zrobić to można w każdej sytuacji gdyż nad nadprożem i tak masz (lub nie) kilka warstw cegieł i znów wieniec którego pocieniać już nie musisz

 

 

Zaraz, zaraz. Przecież jeśli mamy skrzynkę 22cm i ocieplenie 20cm to nie możemy skrzynki zlicować z zewnętrznym ociepleniem i "wepchnąć" w cofnięte nadproże, bo wymusi to zły montaż okna - okno będzie cofnięte względem zewnętrznej krawędzi muru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz :) wszak mowie ze o tym trzeba pomyśleć wcześniej jak się chce mieć rolety :)

Idealnie powinno być zrobione tak ze po bokach okna dajesz poszerzenia i po zamontowaniu całości (prowadnice montowane do okna a nie poszerzeń) glif zewnętrzny oklejasz - i teraz zależy jakiej grubości dasz poszerzenie - ale styropianu dasz minimum 5 cm spokojnie. Normalnie, bez poszerzeń dasz pasek 2-3 cm syroduru

Możliwości wykonania jest wiele - trzeba tylko wybrać ta która najbardziej nam się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz :) wszak mowie ze o tym trzeba pomyśleć wcześniej jak się chce mieć rolety :)

Idealnie powinno być zrobione tak ze po bokach okna dajesz poszerzenia i po zamontowaniu całości (prowadnice montowane do okna a nie poszerzeń) glif zewnętrzny oklejasz - i teraz zależy jakiej grubości dasz poszerzenie - ale styropianu dasz minimum 5 cm spokojnie. Normalnie, bez poszerzeń dasz pasek 2-3 cm syroduru

Możliwości wykonania jest wiele - trzeba tylko wybrać ta która najbardziej nam się podoba :)

 

Przyznam, że nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź.

Pozwól, że narysuję tę sytuację:

- skrzynka rolety 22cm

- nadproże cofnięte o 5cm

 

Uważam, że jeśli w tej sytuacji chcemy schować skrzynkę pod tynkiem to musimy "nieprawidłowo" zamontować okno.

 

http://img25.imageshack.us/img25/5575/roleta2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda jak narysowałeś. Okno jest cofnięte - w tym konkretnym wypadku - o 20 mm od lica ściany. Co zrobić z tymi 20 mm odsłoniętej ściany? Przykleić do niej styropian, można tez zwęzić szerokość rolety by włożyć tam jeszcze grubiej tego styropianu, można zwęzić szerokość okna dodając profile poszerzające i wtedy tego styropianu wejdzie ci tam jeszcze więcej.

Możliwości jak wspomniałem jest wiele tylko trzeba wybrać z nich najbardziej satysfakcjonujące zleceniodawce.

Tak z innej beczki, ociepla się istniejące budynki dodając tylko do czoła 10-15 cm styropianu, nie mając już miejsca (gdyż okna są i zostają) glify zewnętrzne ociepla się 2-3 cm styropianu. Jakoś nie ma przemarzania, jakiś ogromnych strat ciepła.

Pinok zamieścił tu zdjęcia z kamery gdzie widać ze samo nadproże systemowe z BK. Pomijam już kwestie udziału tych zimniejszych miejsc w globalnych wydatkach na ogrzewanie. Ile mniej by się za nie płaciło gdyby było jeszcze lepiej? Sadze ze są to koszta wogóle pomijalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli jak dobrze zrozumiałem na zdjęciu 1 i 2 są rolety.

Jeżeli tak jest to mostki termiczne w roletach integro to fikcja.

 

Na zdjęciu nr 2 widać to okno pod daszkiem z lewej strony.

 

http://lh3.ggpht.com/_hb4mvAc1MSE/SvW8dk3nlJI/AAAAAAAAAss/XKwK7Jr-JHU/s640/P1000634.JPG

 

Ładny domek.......ale mam pytanie.....czy mieszkacie juz w nim?

 

Zaczekajmy z wyciąganiem wniosków z termografów zamieszczonych przez Pinoka ,aż odpowie na zadane pytanie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ładny domek.......ale mam pytanie.....czy mieszkacie juz w nim?.....Zaczekajmy z wyciąganiem wniosków z termografów zamieszczonych przez Pinoka ,aż odpowie na zadane pytanie.......
A czy to coś zmienia? Czy obraz z kamery będzie inny?

 

Jarku...wbrew pozorom bardzo dużo zmienia......

Trzeba pamiętac że samo wykonanie zdjęć termowizyjnych to jeszcze nie wszystko. Aby móc w pelni wykorzystać informację z termografow trzeba dokonać profesjonalnej analizy a to już nie kazdy potrafi zrobić.

Inna sprawa to dokladnośc sprzętu oraz warunki wewnętrzne i zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już zostało wyjaśnione wszystko co chciałem - widzę jednak, że temat niby był już zakończony a jak pojawiły się rysunki to wywołał sporą stosowną dyskusję. Jako, że to ja ją wywołałem to pozwolę sobie zadać kolejne pytanie...

Jak wyglądać powinno nadproże zwykłe, bezroletowe dla ściany jedno warstwowej jak i dla ściany dwuwarstwowej??? Mile widziane rysunki bo jak się okazało tylko one pozwalają odzwierciedlić rzeczywistość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... a czy nie jest tak, że cała twoja teoria o wyższości pewnego rozwiązania nad Integro wzięła w łeb? Bo tak naprawdę nie zmienia nic a nic - pewnie zaskoczony tymi zdjęciami zostałeś ogromnie - czyż nie?

A ja dla odmiany chciałbym zobaczyć foto klapy rewizyjnej w twoim systemie :)

 

Nie zaskoczyly mnie te zdjęcia.

Jestem przekonany że ktoś zapomniał o tym że badania termowizyjne wykonuje sie w określonych warunkach między innymi tylko w zimie i przy wlaczonym systemie grzewczym.

Domek choć ładny to wygląda na niezamieszkaly i pewnie nie ma temperatury wewnętrznej minimum 18 stopni i wystarczy trochę pomyśleć... :D jak może z domku uciekać cieplo gdy go poprostu tam nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... a czy nie jest tak, że cała twoja teoria o wyższości pewnego rozwiązania nad Integro wzięła w łeb? Bo tak naprawdę nie zmienia nic a nic - pewnie zaskoczony tymi zdjęciami zostałeś ogromnie - czyż nie?

A ja dla odmiany chciałbym zobaczyć foto klapy rewizyjnej w twoim systemie :)

 

Jareczku...w innym wątku wklejalem juz zdjęcia jak wygląda rozklad temperatur oraz wygląd klapy rewizyjnej w nadprożach typu ZFE....ale zrobie to jeszcze raz....mówisz-masz....

http://foto2.m.onet.pl/_m/97a36eb04a1c431a419f58ce9f4e0ca2,6,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/81c76dd696c508f4513abf31a4fc9932,6,19,0.jpg

Wspominalem tez że w przeciwieństwie do Integro ( unikam jak ognia ) jest to bardzo kompatybilny system a na dowod tego powiem że zdarzalo się docieplać pokrywę rewizyjną styrodurem o grubości 8 cm ( klient stawial domek w górach i bal się przedmuchów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... a czy nie jest tak, że cała twoja teoria o wyższości pewnego rozwiązania nad Integro wzięła w łeb? Bo tak naprawdę nie zmienia nic a nic - pewnie zaskoczony tymi zdjęciami zostałeś ogromnie - czyż nie?

A ja dla odmiany chciałbym zobaczyć foto klapy rewizyjnej w twoim systemie :)

 

Jareczku...w innym wątku wklejalem juz zdjęcia jak wygląda rozklad temperatur oraz wygląd klapy rewizyjnej w nadprożach typu ZFE....ale zrobie to jeszcze raz....mówisz-masz....

http://foto2.m.onet.pl/_m/97a36eb04a1c431a419f58ce9f4e0ca2,6,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/81c76dd696c508f4513abf31a4fc9932,6,19,0.jpg

Wspominalem tez że w przeciwieństwie do Integro ( unikam jak ognia ) jest to bardzo kompatybilny system a na dowod tego powiem że zdarzalo się docieplać pokrywę rewizyjną styrodurem o grubości 8 cm ( klient stawial domek w górach i bal się przedmuchów )

 

Po zamontowaniu będzie to wyglądało tak i tu wg Ciebie mostka nie będzie....

 

http://pszczelidom.republika.pl/NOWY_DOM/roleta1.5.jpg

 

Moim oczom ukazuje się tutaj nie mostek termiczny lecz MOST-ico Termico.

Jeżeli coś pokręciłem to proszę mnie sprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto3.m.onet.pl/_m/b748155f40d92b14a6ab6e1306904577,6,19,0.jpg

 

Być może w bląd wprowadzily wcześniej wklejone zdjęcia....jedno prawo drugie lewostronnea....... metoda montażu jest zupelnie inna niz w systemie Integro między innymi jeśli mur ma 44 cm , tyle samo ma nadproże roletowe ktore pelni dwie funkcje ( nadproże oraz magazyn na roletę ) przenosi ono obciązenia stropu wieńca oraz muru kondygnacji powyżej nadproża i roleta pracuje nie tak jak w Integro w wersji lewoskrętnej tylko w prawoskrętnej a grubośc izolacji w tym przypadku nadproża roletowego 44 cm wyniesie 12 cm ( a więc nie jest to most.....nawet mostek termiczny )

Izolacja cieplna jest zgodna z najnowszą normą - DIN 4108-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...