Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://foto3.m.onet.pl/_m/b748155f40d92b14a6ab6e1306904577,6,19,0.jpg

 

Być może w bląd wprowadzily wcześniej wklejone zdjęcia....jedno prawo drugie lewostronnea....... metoda montażu jest zupelnie inna niz w systemie Integro między innymi jeśli mur ma 44 cm , tyle samo ma nadproże roletowe ktore pelni dwie funkcje ( nadproże oraz magazyn na roletę ) przenosi ono obciązenia stropu wieńca oraz muru kondygnacji powyżej nadproża i roleta pracuje nie tak jak w Integro w wersji lewoskrętnej tylko w prawoskrętnej a grubośc izolacji w tym przypadku nadproża roletowego 44 cm wyniesie 12 cm ( a więc nie jest to most.....nawet mostek termiczny )

Izolacja cieplna jest zgodna z najnowszą normą - DIN 4108-2

 

Jak na moje oko to tutaj również jest MOST-ek termiczny i to chyba jeszcze gorszy jak przy zwykłej skrzynce

 

http://pszczelidom.republika.pl/NOWY_DOM/INNE/roleta1.5.1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak na moje oko to tutaj również jest MOST-ek termiczny i to chyba jeszcze gorszy jak przy zwykłej skrzynce

 

 

Dokładnie. Dochodzi tu jeszcze możliwość "przegwizdów" na nieszczelnej kasecie (w integro jest to zupełnie niemożliwe).

 

A gdy ktoś się obawia tzw. przegwizdów montuje nadproże roletowe z pokrywą rewizyjną zewnętrzną

http://foto1.m.onet.pl/_m/2faa97abe000c4a545a015b2c6c6a031,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zostawmy już ten wątek. Jeden będzie chciał RKS w nadprożach Sławasa, inny Integro a jeszcze inny BeClewera.

Tak naprawdę, biorąc pod uwagę realna znajomość tematu klient i tak ulegnie darowi przekonywania sprzedawcy a nie rysunkom, wykresom czy kamerkom - a później przekona się na własnej skórze czy wybrał dobrze czy źle.

Sławek od samego początku promuje RKS-a jako jedyny system, ja od samego początku potępiam go w czambuł, w pewnych sytuacjach potępiam także BeClewera, promuje Integro i przede wszystkim z uwagi na możliwość prawidłowego zamontowania okna, odseparowanie rewizji od wnętrza pomieszczenia i tak naprawdę łatwości montażu za jednym zamachem - przy montażu okien

 

ad zdjęcia o przedmuchach. Sadzisz że 20 mm styroduru będzie miało gorsza izolacyjność od tego kawałka ceramiki?

 

ad zdjęcia "termowizyjnych". To sa stworzone programowo przebiegi izoter a nie faktyczne, wzięte z życia zdjęcie kamerka termowizyjna. Jeśli nie przekonują cie ukazane tu zdjęcia o zaletach Integro... coz.... wiem ze jesteś niereformowalny tak samo jak ja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to tutaj również jest MOST-ek termiczny i to chyba jeszcze gorszy jak przy zwykłej skrzynce

 

 

Dokładnie. Dochodzi tu jeszcze możliwość "przegwizdów" na nieszczelnej kasecie (w integro jest to zupełnie niemożliwe).

 

A gdy ktoś się obawia tzw. przegwizdów montuje nadproże roletowe z pokrywą rewizyjną zewnętrzną

 

Mnie to nie przekonuje.

Łącząc wszystkie nasze uwagi w jedną całość wyszło mi takie coś o takim przewodnictwie cieplnym jak poniżej. Do poprawki tylko przednia część z tą płytą drzewną i styropianem.

 

http://pszczelidom.republika.pl/NOWY_DOM/INNE/roleta1.5.2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ładny domek.......ale mam pytanie.....czy mieszkacie juz w nim?.....Zaczekajmy z wyciąganiem wniosków z termografów zamieszczonych przez Pinoka ,aż odpowie na zadane pytanie.......
A czy to coś zmienia? Czy obraz z kamery będzie inny?

 

Jarku...wbrew pozorom bardzo dużo zmienia......

Trzeba pamiętac że samo wykonanie zdjęć termowizyjnych to jeszcze nie wszystko. Aby móc w pelni wykorzystać informację z termografow trzeba dokonać profesjonalnej analizy a to już nie kazdy potrafi zrobić.

Inna sprawa to dokladnośc sprzętu oraz warunki wewnętrzne i zewnętrzne.

 

Zdjęcia robione w zeszłą sobotę, przez kolegę "Malobert" z forum muratora.

 

W domu 16stC, pierwszy sezon grzewczy.

 

Nie mieszkam ale przebywam całymi dniami bo już malujemy :D

 

Czy jeszcze jakieś informacje potrzebujesz żeby uwierzyć w to co jest na zdjęciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zostawmy już ten wątek. Jeden będzie chciał RKS w nadprożach Sławasa, inny Integro a jeszcze inny BeClewera.

Tak naprawdę, biorąc pod uwagę realna znajomość tematu klient i tak ulegnie darowi przekonywania sprzedawcy a nie rysunkom, wykresom czy kamerkom - a później przekona się na własnej skórze czy wybrał dobrze czy źle.

Sławek od samego początku promuje RKS-a jako jedyny system, ja od samego początku potępiam go w czambuł, w pewnych sytuacjach potępiam także BeClewera, promuje Integro i przede wszystkim z uwagi na możliwość prawidłowego zamontowania okna, odseparowanie rewizji od wnętrza pomieszczenia i tak naprawdę łatwości montażu za jednym zamachem - przy montażu okien

 

ad zdjęcia o przedmuchach. Sadzisz że 20 mm styroduru będzie miało gorsza izolacyjność od tego kawałka ceramiki?

 

ad zdjęcia "termowizyjnych". To sa stworzone programowo przebiegi izoter a nie faktyczne, wzięte z życia zdjęcie kamerka termowizyjna. Jeśli nie przekonują cie ukazane tu zdjęcia o zaletach Integro... coz.... wiem ze jesteś niereformowalny tak samo jak ja :lol:

 

Prawda Jarku....czas zamknąc ten watek ,tylko pozwól że jeszcze na zakończenie tej dyskusji wyprowadzę cię z kilku blędow i ustosunkuje się do Twojej wypowiedzi.

Nie wiem czy wiesz,ale ten kawalek ceramiki pokazany w poprzednich postach ma wspolczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,31 ( czy to samo mozna powiedzieć o integro? )

Jesli chodzi o dar przekonywania to rzeczywiście go posiadasz ale tez rozumiem że nie na wszystkim musisz się znać ( doceniam twoja fachowośc w doradztwie okiennym natomiast potrzebna ci reformacja w temacie systemow roletowych ).....dlaczego tak sądzę ?

Piszesz że promujesz integro z uwagi na możliwośc prawidlowego zamontowania okna - w nadprożach roletowych typu ZFE istnieje ta sama możliwośc..........piszesz że w integro mozna odseparować rewizję od wnętrza pomieszczenia - w nadprożach roletowych istnieje ta sama możliwosc a z tą latwościa montażu można polemizować czy zaletą jest montaz rolet wraz z oknami.

Bywa tak ze inwestor chce rozlozyc w czasie koszty budowy ( planuje rolety ale jeszcze nie teraz ) i w przypadku zastosowania nadproży roletowych ma taką możliwość....przy integro raczej odpada.

Nie przekonuja mnie pokazane zdjęcia o zaletach integro gdyz integro ma jedna wadę a mianowicie taką ze nie posiada zalet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zostawmy już ten wątek. Jeden będzie chciał RKS w nadprożach Sławasa, inny Integro a jeszcze inny BeClewera.

Tak naprawdę, biorąc pod uwagę realna znajomość tematu klient i tak ulegnie darowi przekonywania sprzedawcy a nie rysunkom, wykresom czy kamerkom - a później przekona się na własnej skórze czy wybrał dobrze czy źle.

Sławek od samego początku promuje RKS-a jako jedyny system, ja od samego początku potępiam go w czambuł, w pewnych sytuacjach potępiam także BeClewera, promuje Integro i przede wszystkim z uwagi na możliwość prawidłowego zamontowania okna, odseparowanie rewizji od wnętrza pomieszczenia i tak naprawdę łatwości montażu za jednym zamachem - przy montażu okien

 

ad zdjęcia o przedmuchach. Sadzisz że 20 mm styroduru będzie miało gorsza izolacyjność od tego kawałka ceramiki?

 

ad zdjęcia "termowizyjnych". To sa stworzone programowo przebiegi izoter a nie faktyczne, wzięte z życia zdjęcie kamerka termowizyjna. Jeśli nie przekonują cie ukazane tu zdjęcia o zaletach Integro... coz.... wiem ze jesteś niereformowalny tak samo jak ja :lol:

 

Prawda Jarku....czas zamknąc ten watek ,tylko pozwól że jeszcze na zakończenie tej dyskusji wyprowadzę cię z kilku blędow i ustosunkuje się do Twojej wypowiedzi.

Nie wiem czy wiesz,ale ten kawalek ceramiki pokazany w poprzednich postach ma wspolczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,31 ( czy to samo mozna powiedzieć o integro? )

Jesli chodzi o dar przekonywania to rzeczywiście go posiadasz ale tez rozumiem że nie na wszystkim musisz się znać ( doceniam twoja fachowośc w doradztwie okiennym natomiast potrzebna ci reformacja w temacie systemow roletowych ).....dlaczego tak sądzę ?

Piszesz że promujesz integro z uwagi na możliwośc prawidlowego zamontowania okna - w nadprożach roletowych typu ZFE istnieje ta sama możliwośc..........piszesz że w integro mozna odseparować rewizję od wnętrza pomieszczenia - w nadprożach roletowych istnieje ta sama możliwosc a z tą latwościa montażu można polemizować czy zaletą jest montaz rolet wraz z oknami.

Bywa tak ze inwestor chce rozlozyc w czasie koszty budowy ( planuje rolety ale jeszcze nie teraz ) i w przypadku zastosowania nadproży roletowych ma taką możliwość....przy integro raczej odpada.

Nie przekonuja mnie pokazane zdjęcia o zaletach integro gdyz integro ma jedna wadę a mianowicie taką ze nie posiada zalet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyz wszystkie RKS'y maja rewizje wewnatrz domu?

Widzialem jakas RKS kasete i wyszlo tam 6,5cm styro po zsumowaniu, czy ta grubosc daje te wartosc U=0,31? Jaka lambda jest tego styro do wyrobu kaset RKS?

Ta znaleziona pierwsza, lepsza kaseta w "googlu" tutaj jest

 

Jeszcze jedno, do czego przymocowuje sie duze np. 2,4m okno od gory jesli chcemy miec kasete RKS zeby nie bylo zbyt "wiotkie"?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to tutaj również jest MOST-ek termiczny i to chyba jeszcze gorszy jak przy zwykłej skrzynce

 

 

Dokładnie. Dochodzi tu jeszcze możliwość "przegwizdów" na nieszczelnej kasecie (w integro jest to zupełnie niemożliwe).

 

A gdy ktoś się obawia tzw. przegwizdów montuje nadproże roletowe z pokrywą rewizyjną zewnętrzną

http://foto1.m.onet.pl/_m/2faa97abe000c4a545a015b2c6c6a031,10,19,0.jpg

 

A możesz pokazać przekrój zamontowanego naproża tego typu na oknie z rewizją z zewnątrz? Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy ktoś się obawia tzw. przegwizdów montuje nadproże roletowe z pokrywą rewizyjną zewnętrzną

http://foto1.m.onet.pl/_m/2faa97abe000c4a545a015b2c6c6a031,10,19,0.jpg

czegoś tu nie rozumiem. Jeśli to zdjęcie ukazuje rolete z rewizja od ZEWNĄTRZ to gdzie tu jest ocieplenie od środka? Albo sam nie wiesz co mówisz albo zdjęcia ci się mylą. Na podstawie tego zdjęcia powiedziałem że masz tylko 2 może 4 cm ceramiki a to g... a nie ocieplenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko zaczynasz się gubić....być może dla Ciebie jest to za trudne do zrozumienia? W takim razie gdzie powinno być to ocieplenie ? Wiadomą sprawą jest że zimno wejdzie z roletą do wnętrza nadproża ale nie ma ono prawa przeniknąc do wnętrza pomieszczenia i dlatego izolacja cieplna jest w środku od wewnętrznej strony muru. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Wkleję jeszcze przekrój zamontowanego nadproża z rewizją zewnętrzną może będzie latwiej zrozumieć :D

http://foto0.m.onet.pl/_m/e6e6fa7d225ba2ae336cd96b2d038360,10,19,0.jpg

 

a tu montaż w ścianie dwuwarstwowej

http://foto2.m.onet.pl/_m/a6e5afaf5e3a5c5ee044069cefe8b95a,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko zaczynasz się gubić....być może dla Ciebie jest to za trudne do zrozumienia? W takim razie gdzie powinno być to ocieplenie ? Wiadomą sprawą jest że zimno wejdzie z roletą do wnętrza nadproża ale nie ma ono prawa przeniknąc do wnętrza pomieszczenia i dlatego izolacja cieplna jest w środku od wewnętrznej strony muru. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Wkleję jeszcze przekrój zamontowanego nadproża z rewizją zewnętrzną może będzie latwiej zrozumieć :D

http://foto0.m.onet.pl/_m/e6e6fa7d225ba2ae336cd96b2d038360,10,19,0.jpg

Przyznam, że ja też czegoś tu nie rozumiem. Można przyjąć, że wewnątrz puszki/skrzynki rolety panuje temperatura zbliżona do temperatury otoczenia (czyli na dworze). Skoro rewizja jest od strony zewnętrznej na tym rysunku to znaczy, że cała izolacja też jest od strony zewnętrznej (po co???). A w takim razie pomieszczenie jest izolowane od zimnego wnętrza rolety jedyne ceramiczną ścianką (czyli to co jest na rysunku po lewej stronie). Nie powiesz mi chyba, że ta ceramiczna ścianka ma lepsze własności izolacyjne niż podobnej grubości sturodur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było u mnie Maloberta z forum muratora więc na dzień dzisiejszy takiego zdjęcia nie posiadam ale wbrew pozorom na pokazanym powyżej zdjęciu też nie jest idealnie.....

Wklejałem juz zdjęcie domku z zastosowanymi nadprożami roletowymi typu ZFE ale dla przypomnienia zrobię to jeszcze raz

http://foto1.m.onet.pl/_m/0576585d63f47890a2222860118e5b15,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko zaczynasz się gubić....być może dla Ciebie jest to za trudne do zrozumienia? W takim razie gdzie powinno być to ocieplenie ? Wiadomą sprawą jest że zimno wejdzie z roletą do wnętrza nadproża ale nie ma ono prawa przeniknąc do wnętrza pomieszczenia i dlatego izolacja cieplna jest w środku od wewnętrznej strony muru. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Wkleję jeszcze przekrój zamontowanego nadproża z rewizją zewnętrzną może będzie latwiej zrozumieć :D

 

A mniejszych rysunków nie mogłeś wkleić? Guzik widać ....

 

Ale nasuwają mi się 2 spostrzeżenia:

- klapa rewizyjna z zewnątrz jest jakaś wyjątkowo mała. Zastanawiam się w jaki sposób można przez nią coś zdziałać ?

- na rysunku wiać, że w środku kasety jest taka sama temp. jak na zewnątrz i docieplenie stanowi tylko te 2-3cm styropianu oddzielające pomieszczenie wewnętrzne.

 

Jedyna zaleta tego systemu to estetyczne ukrycie kasety. Z punktu widzenia energooszczędności integro jest o wiele lepsze. Można cofnąć nadproże i w to miejsce dać dużo więcej ocieplenia. Problemem może być tylko duża kaseta, wystająca poza lico ocieplenia. Ale i tak uważam, że lepiej pokombinować z jej zamaskowaniem (poprzez odpowiednie "zgrubienie" wokół okna) niż pakować się w system typu RKS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...