Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jedyna zaleta tego systemu to estetyczne ukrycie kasety. Z punktu widzenia energooszczędności integro jest o wiele lepsze. Można cofnąć nadproże i w to miejsce dać dużo więcej ocieplenia. Problemem może być tylko duża kaseta, wystająca poza lico ocieplenia. Ale i tak uważam, że lepiej pokombinować z jej zamaskowaniem (poprzez odpowiednie "zgrubienie" wokół okna) niż pakować się w system typu RKS.

 

U mnie nadproża nie są cofane, styropian 20cm wszystkie skrzynki ładnie kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam integro ale nie kryje mi 20cm styropianu na elewacji, moze dlatego ze okna mam poza murem (cieply montaz)

W moim przypadku mam zelbetowe nadproze, na nim 10cm styropianu (jako szalunek uzytego) i dodatkowo 10cm styropianu pomiedzy murem a kaseta od rolet -rama okna ma ok. 8cm grubosci i dodatkowo lekie wysuniecie, sciany nie sa idealnie pionowe. Kilka centysow kasetka wystawala mi z elewacji, no ale zamaskowane i nie jest chyba zle

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciągu jest to trudne do pojęcia. Widocznie kiep ze mnie a nie "najlepszy". Wywalcie w cholere mój tytuł bo tego czego tu sie dowiaduje ni cholery pojac nie moge.

Bwojtek juz sie ustosunkował a ja popieram jego tok rozumowania i wnioski w calej rozciągłości.

Ja dorzuce kolejne marketingowe pranie móżgów - zabezpieczenie antywłamaniowe. Jakim to trzeba byc idiota a nie zlodziejem by wlamywac sie poprzez podnoszenie rolety. Czlek sie nameczy, napoci i g... wskóra nawet gdy roleta nie bedzie miala teo cuda badz wieszakow z blokadą, czy też rygli automatycznych i tym podobnych bajerów by wmówić klientowi, że jego roleta aluminiowa jest antywlamaniowa.

A przez moment myslalem ze porownujemy realne różnice miedzy systemami.

Ale ja goopi jestem sądząc, że choć raz Sławas będzie obiektywny, ustosunkuje sie do przedstawionych tu zdjec termowizyjnych, przestanie na sile wciskac kitu i przyzna że RKS mimo swych pewnych zalet ma także wady. NIe... wszak to nie wypada - trzeba te nadproża promować za wszelką cene - czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko zaczynasz się gubić....być może dla Ciebie jest to za trudne do zrozumienia? W takim razie gdzie powinno być to ocieplenie ? Wiadomą sprawą jest że zimno wejdzie z roletą do wnętrza nadproża ale nie ma ono prawa przeniknąc do wnętrza pomieszczenia i dlatego izolacja cieplna jest w środku od wewnętrznej strony muru. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Wkleję jeszcze przekrój zamontowanego nadproża z rewizją zewnętrzną może będzie latwiej zrozumieć :D

http://foto0.m.onet.pl/_m/e6e6fa7d225ba2ae336cd96b2d038360,10,19,0.jpg

Przyznam, że ja też czegoś tu nie rozumiem. Można przyjąć, że wewnątrz puszki/skrzynki rolety panuje temperatura zbliżona do temperatury otoczenia (czyli na dworze). Skoro rewizja jest od strony zewnętrznej na tym rysunku to znaczy, że cała izolacja też jest od strony zewnętrznej (po co???). A w takim razie pomieszczenie jest izolowane od zimnego wnętrza rolety jedyne ceramiczną ścianką (czyli to co jest na rysunku po lewej stronie). Nie powiesz mi chyba, że ta ceramiczna ścianka ma lepsze własności izolacyjne niż podobnej grubości sturodur?

 

W dalszym ciągu nie możemy się zrozumieć......Bwojtku,rewizja jest od strony zewnętrznej a izolacja od strony wewnętrznej ( od salonu,pokoju,sypialni,kuchni itd. )

Patrząc na rysunek lewa strona to strona zewnętrzna ,prawa wewnętrzna a zewnętrzna szczelinowa cegla ceramiczna sprawia że jest rożnica pomiędzy temperaturą zewnętrzną a wewnątrz skrzynki roletowej.

Jaśniej juz nie potrafię wytłumaczyć....... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko zaczynasz się gubić....być może dla Ciebie jest to za trudne do zrozumienia? W takim razie gdzie powinno być to ocieplenie ? Wiadomą sprawą jest że zimno wejdzie z roletą do wnętrza nadproża ale nie ma ono prawa przeniknąc do wnętrza pomieszczenia i dlatego izolacja cieplna jest w środku od wewnętrznej strony muru. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Wkleję jeszcze przekrój zamontowanego nadproża z rewizją zewnętrzną może będzie latwiej zrozumieć :D

 

A mniejszych rysunków nie mogłeś wkleić? Guzik widać ....

 

Ale nasuwają mi się 2 spostrzeżenia:

- klapa rewizyjna z zewnątrz jest jakaś wyjątkowo mała. Zastanawiam się w jaki sposób można przez nią coś zdziałać ?

- na rysunku wiać, że w środku kasety jest taka sama temp. jak na zewnątrz i docieplenie stanowi tylko te 2-3cm styropianu oddzielające pomieszczenie wewnętrzne.

 

Jedyna zaleta tego systemu to estetyczne ukrycie kasety. Z punktu widzenia energooszczędności integro jest o wiele lepsze. Można cofnąć nadproże i w to miejsce dać dużo więcej ocieplenia. Problemem może być tylko duża kaseta, wystająca poza lico ocieplenia. Ale i tak uważam, że lepiej pokombinować z jej zamaskowaniem (poprzez odpowiednie "zgrubienie" wokół okna) niż pakować się w system typu RKS.

 

Przepraszam za małe rysunki.....

Odniosę się do dwóch Twoich spostrzeżeń....

- klapa nie jest za mala ,jest wystarczająco miejsca aby wlożyć wałek,silnik ,roletę ( dlugość pokrywy rewizyjnej jest uzalezniona od szerokości w świetle otworu okiennego natomiast jej szerokość wynosi 80 mm ) i gwarantuję że można przez nią coś zdziałać..... :D

- docieplenie nie stanowi 2-3 cm styropianu tylko od 60 do 150 mm NEOPORU ( w zależności od szerokości nadproża roletowego )

Myslę że nie muszę pisać jaka jest różnica między styropianem a neoporem...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciągu jest to trudne do pojęcia. Widocznie kiep ze mnie a nie "najlepszy". Wywalcie w cholere mój tytuł bo tego czego tu sie dowiaduje ni cholery pojac nie moge.

Bwojtek juz sie ustosunkował a ja popieram jego tok rozumowania i wnioski w calej rozciągłości.

Ja dorzuce kolejne marketingowe pranie móżgów - zabezpieczenie antywłamaniowe. Jakim to trzeba byc idiota a nie zlodziejem by wlamywac sie poprzez podnoszenie rolety. Czlek sie nameczy, napoci i g... wskóra nawet gdy roleta nie bedzie miala teo cuda badz wieszakow z blokadą, czy też rygli automatycznych i tym podobnych bajerów by wmówić klientowi, że jego roleta aluminiowa jest antywlamaniowa.

A przez moment myslalem ze porownujemy realne różnice miedzy systemami.

Ale ja goopi jestem sądząc, że choć raz Sławas będzie obiektywny, ustosunkuje sie do przedstawionych tu zdjec termowizyjnych, przestanie na sile wciskac kitu i przyzna że RKS mimo swych pewnych zalet ma także wady. NIe... wszak to nie wypada - trzeba te nadproża promować za wszelką cene - czyż nie?

 

Jareczku.....pomimo tego że nie możemy sie zrozumieć, dalej uwazam Cie za dobrego doradcę na tym forum.

Zdaje sobie sprawę z tego że nie ma idealnych systemow roletowych , sa tylko takie ,ktore mają mniej lub więcej wad i nikomu nie wciskam kitu.

To nie sprzedający ale kupujący ma zdecydować, ktory system roletowy będzie dla niego najbardziej odpowiedni.

Dziwi mnie tylko że pomimo tak ostrej krytyki nadproży roletowych typu ZFE czas oczekiwania na realizację zamówienia wydłużyl się do jednego miesiąca :D

A pomyśleć że byly czasy że klient w ciągu pięciu dni mial nadproża roletowe na placu budowy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej, nie wklejajcie do *#$%^&*()_ jasnej ciagle calych postow do ktorych sie odnosicie bo powstanie niezly balagan. Juz jest sporo niepotrzebnie zajetego miejsca.

Ja przegladajac ten watek przestaje juz lapac kto i komu, co itp. itd.

Po diabla wklejac caly post i to z odpowiedzia zeby cos dodac, cos co jest zawarte raptem w jednym zdaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:wink:

Mam nadzieje ze wyrazilem se jasniej niz tlumaczenia o wyzszosci jednego systemu nad innym :lol: :lol:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie możemy się zrozumieć......Bwojtku,rewizja jest od strony zewnętrznej a izolacja od strony wewnętrznej ( od salonu,pokoju,sypialni,kuchni itd. )

Patrząc na rysunek lewa strona to strona zewnętrzna ,prawa wewnętrzna a zewnętrzna szczelinowa cegla ceramiczna sprawia że jest rożnica pomiędzy temperaturą zewnętrzną a wewnątrz skrzynki roletowej.

Jaśniej juz nie potrafię wytłumaczyć.......

Najwyraźniej brakuje mi wyobraźni więc mam prośbę: dorysuj do swojego nadproża ramę okienną bo nie bardzo rozumiem, w którym miejscu ma być ona mocowana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc rysunkow odnosi sie do scian jednowarstwowych, okno i tak jest oasdzone w "srodku" sciany.

Gorzej z RKS'em jesli sciana ma byc dwuwarstwowa, jakos nie widze poprawnego docieplenia tego systemu -wydaje mi sie ze jest to upychanie na sile jednego rozwiazania do roznych potrzeb klientow.

Juz TB wmawial ze najlepsze jest ocieplenie od srodka, ale nie dodawal ze w szkieletowcach :lol:

Moze tutaj jest podobnie, nie zawsze to co dobre do jedego rodzaju scian jest rowniez dobre dla innych rozwiazan.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sledze watek nieustannie i kto ma racje?kto ma racje? http://cheesebuerger.de/images/smilie/boese/e045.gif

 

 

Ja mam racje, a dlaczego to znajdziesz powyżej. Roleta Integro razem z konkretnymi rysunkami wygrywa całą tą debatę. Tym bardziej jeżeli między puszkę, a nadproże zamiast 4 cm styropianu dam 4 cm Neopora.

Krótko Mówiąc REWELACJA. Później wstawię dokładny rysunek jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto2.m.onet.pl/_m/23599e5e4dea54fa39163d7d0db56c06,10,19,0.jpg

 

Bwojtku....żółty kolorek = ościeznica okna

A widzisz! Byłem przekonany, że klapa rewizyjna jest na prawo od tego żółtego :o

Tyle, że w tej wersji zapewnia to izolację zbliżoną do BeClevara :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam racje, a dlaczego to znajdziesz powyżej. Roleta Integro razem z konkretnymi rysunkami wygrywa całą tą debatę. Tym bardziej jeżeli między puszkę, a nadproże zamiast 4 cm styropianu dam 4 cm Neopora.

Krótko Mówiąc REWELACJA. Później wstawię dokładny rysunek jak to zrobić.

A co byś powiedział na zastosowanie poszerzenia okna od góry, do poszerzenia mocujesz Intergo a od wewnątrz dajesz 10-15cm styropianu? A jak jeszcze chcesz to neopor między poszerzenie a puszkę rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc rysunkow odnosi sie do scian jednowarstwowych, okno i tak jest oasdzone w "srodku" sciany.

Gorzej z RKS'em jesli sciana ma byc dwuwarstwowa, jakos nie widze poprawnego docieplenia tego systemu -wydaje mi sie ze jest to upychanie na sile jednego rozwiazania do roznych potrzeb klientow.

Juz TB wmawial ze najlepsze jest ocieplenie od srodka, ale nie dodawal ze w szkieletowcach :lol:

Moze tutaj jest podobnie, nie zawsze to co dobre do jedego rodzaju scian jest rowniez dobre dla innych rozwiazan.

 

Pzdr.

 

Nie jest prawdą że nadproże roletowe jest kompatybilne tylko ze ścianą jednowarstwową i z powodzeniem znajduje zastosowanie również w ścianach dwuwarstwowych a robi to się w ten sposób.....

Przykładowo....wymiary muru dwuwarstwowego to - 25 cm ściana nośna + 15 cm izolacji cieplnej , razem = 40 cm

Dobór nadproża roletowego obliczamy w następujący sposób.....do wymiaru ściany nośnej ( 25 cm ) doliczamy grubośc ścianki zewnętrznej nadproża tzn. 6 cm + grubosc prowadnicy rolety np. 3 cm....razem daje nam to 34 cm i taką szerokośc ma nadproże roletowe a róznicę ( 6 cm ) ( 34 cm + 6 cm = 40 cm ) wyrównujemy izolacją cieplną co sprawia że mamy jednolitą zewnętrzną strukturę ściany ( bardzo ważne jeśli chodzi o nasiąkliwość ) i w tym przypadku okno jest zlicowane ze ściana nośną..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu klient zrezygnował w trakcie budowania chałupy z RKS ale uczynił to za późno - nadproża wykonano mu 21 cm wyżej

Od góry okna dodane poszerzenia, zamocowana roleta Integro, od wewnatrz poszerzenia zakryte przyklejonym styropianem w calosci wypelniajacym przestrzen, roleta INTEGRO i patrzac od zewnatrz mamy 8cm poszerzen (profil Si82) + 24 cm styropianu.

Jak sadzisz Slawku - jaka moze byc izolacyjnosc tego miejsca? Jakiekolwiek twoje nadproze to pobije? Wątpie

Fakt, skrzynka wystaje z ocielenia, gdyż okna duże i skrzynka tez sporawa ale... ale odpowiednio dobrana kolorystyka elewacji, skrzynki i rolet powoduje że skrzynka niknie, tak jakby jej nie bylo :) Z założenia wybrana skrzynka elewacyjna a nie pod zabudowę

Za jakis miesiac bede mial ponownie taki montaz - porobie specjalnie dla Was zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...