Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jesli nazwa nie ejst im znana to wytlumacz im jak wyglada taka roleta.

Nazewnictwo czasem potrafi wprowadzic w blad ale masz trzy podstawowe grupy rozwiazan

 

Integro - skrzynka calkowicie odseparowana od konstrukcji budynku, zewnetrzna z rewizja na zewnatrz

 

BeClewer - skrzynka za posrednictem adaptora mocowana do okna, rewizja od dolu, od wewnatrz pomiesczenia

 

RKS - skrzynka jest elementem nadproza, rewizje od srodka, od zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://www.mirola.pl/schematy/UPK/upk_20_-_02.pdf

 

a ta jest całkowicie odseparowana od konstrukcji budynku?

 

Co sądzisz o tej rolecie. Czy jest w miarę ok, czy ma jakąś wielką wadę :D

 

Bo rozumię, że Ci co produkują okna zakupuja rolety od producentów rolet. Nie wiem, czy znajdę producenta okien u którego będa mi pasować i okna i rolety. Bo rozumie, że najprościej to kupować w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, czy naprawdę to co napisałem jest niezrozumiałe?

Spójrz na rysunek, pomyśl nad moimi słowami

Gdzie jest skrzynka? Na zewnątrz

Gdzie jest rewizja? Na zewnątrz

Czy mechanizm jest ukryty w specjalnym nadprożu? Nie

Czy skrzynka jest nad oknem i jest z nim powiazana? Nie

wiec co z tego wynika w świetle mojego poprzedniego postu?

Ze masz do czynienia z systemem INTEGRO pod inna nazwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Tak wygląda moje nadproże dla rolety INTEGRO- to o którym kilka tygodni wcześniej dyskutowaliśmy. Okno jest o profilu 88mm. Pomiędzy puszkę rolety, a nadproże wsadzę ocieplenie 50mm. Nad puszkę również wsadzę ocieplenie- tyle ile wejdzie. Górne nadproże- strop również będzie ocieplony - warstwą 10cm.

 

http://img534.imageshack.us/img534/939/nasproze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym przypadku udaje się wsadzić 5 cm izolacji cieplnej.....czasami tylko 2 cm.... tu się udalo i to jest na plus natomiast uważam że w systemie integro dużym minusem jest to, że roleta pracuje tylko w wersji lewoskrętnej.

Nic tak nie potrafi zeszpecić nawet najpiękniejszej elewacji jak roleta zwijana zewnętrznie ( lewoskrętnie ).....ale cóż? do wszystkiego można się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nic tak nie potrafi zeszpecić nawet najpiękniejszej elewacji jak roleta zwijana zewnętrznie ( lewoskrętnie )...

A o co chodzi z tym zeszpeceniem?

Jakie są plusy i minusy rolety prawoskrętnej i lewoskrętnej?

Rolety natynkowe montowane w starych domach też są lewosrkętne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy z której strony patrzysz - to co wydaje sie lewoskrętne z drugiej strony okaże sie prawoskrętne :lol:

Slawasowi chodzi o to ze charakterystyczne wybrzuszenie pancerza będzie widoczne od wewnątrz a nie od zewnątrz pomieszczenia

Tak jakby zabrakło argumentów i znalazło się inny pretekst by zdyskredytować inne rozwiązania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Slawasowi chodzi o to ze charakterystyczne wybrzuszenie pancerza będzie widoczne od wewnątrz a nie od zewnątrz pomieszczenia...

Każdy kij niestety ma dwa końce.

Chcąc prawidłowo zamontować okno w nadprożu, chcąc znacząco zmniejszyć mostek również w nadprożu skazany jestem oglądać wybrzuszenie od środka pomieszczenia zamiast pokazywać je sąsiadom. Mi osobiście w niczym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yess... przebrnąłem przez całą tą powyższą dyskusję i nawet ją zrozumiałem.

 

nie odpowiedziała ona jednak na nurtującą mnie kwestię:

Co jeśli ściana jest 2W - 24BK+15 styro?

Rozumiem, że dla Integro nie ma innego sposobu na zlicowanie skrzynki z elewacją jak zrobić nadproże w kształcie litery L (odwróconej) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 15 cm styropianu realnie zapomnij o schowaniu skrzynki pod ociepleniem

choćbyś nie wiem jak się wysilał. Będziesz musiał cofnąć okno w ścianę konstrukcyjną i dopiero popełnisz błąd. Będziesz miał pięknie wyglądająca elewację i przemarzające połączenie okna z murem

Jeśli priorytetem jest schowanie skrzynki pod elewacja za wszelka cenę - są na to sposoby, odpowiednio wymiarując okno, odpowiednio przygotowując nadproże - wogole, najlepiej zgłosić się do kogoś kto nie tylko sprzeda ci okna i rolety ale zna się na tyle na rzeczy ze doradzi dokładnie co i jak zrobić trzeba.

Moje udostępnianie wiedzy w tym momencie się kończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...