Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a teraz wyjaśnienie. Przy ścianie dwuwarstwowej można dać poszerzenia po bokach okna (wtedy lepiej poszerzyć otwór) i ocieplając najeżdża sie styro na poszerzenie i fragment ościeżnicy a od środka nakleić styropian i siatkę by poszerzenia zasłonić

Od góry czyni się podobnie z tą różnicą że poszerzeń jest tyle ile wynosi wysokość skrzynki i podobny manewr ze styro od środka, masz wtedy okno w licu muru zaś to miejsce staje się najcieplejszym fragmentem całej chałupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm naprawdę na samym RKS-sie może być aż tak zauważalny wzrost kosztów za ogrzewanie?

 

Oczywiście że jest to nieprawda....trzeba pamiętać że są rożne typy RKS-ów i wśród nich pewnie są takie które sprawią że za ogrzewanie zapłacimy więcej co nie znaczy że nie ma RKS-ów o konstrukcji przemyślanej w każdym szczególe pod względem eliminacji mostków termicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz wyjaśnienie. Przy ścianie dwuwarstwowej można dać poszerzenia po bokach okna (wtedy lepiej poszerzyć otwór) i ocieplając najeżdża sie styro na poszerzenie i fragment ościeżnicy a od środka nakleić styropian i siatkę by poszerzenia zasłonić

Od góry czyni się podobnie z tą różnicą że poszerzeń jest tyle ile wynosi wysokość skrzynki i podobny manewr ze styro od środka, masz wtedy okno w licu muru zaś to miejsce staje się najcieplejszym fragmentem całej chałupy ;)

 

 

Czyli są dwie opcje, przy roletach:

1. cofamy nadproże i dajemy styrodur

2. robimy większe otwory ( nie tylko na roletę, ale nawet z boków okien) i dajemy poszerzenia

 

Odnośnie pkt. 2

 

1. o ile większe te otwory, jakie są wymiary tych poszerzeń - czy są to jakieś standardowe wymiary

a) pod roletę

b) boki okien

2. jaki jest orientacyjny koszt poszerzeń (np. 1 mb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam chce założyć rolety zew. ( sa z aluminium ) do mocno nasłonecznionego pokoju w bloku tak aby obniżyć temp w środku pomieszczenia bo mam cieplej niż na zew. :(

 

 

mam do wyboru kolor brazowy, ciemno brazowy, lub jasny estetycznie bardziej podoba mi sie brazowy ale mam obawy co do czego czy te rolete nie nagrzeja sie od slonca jak piekarnik i zamiast miec chlodniej w pomieszczeniu bede mial jeszcze cieplej hmm?

Edytowane przez FOMFNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brązowe, na pewno nagrzewają się bardziej od jasnych, ale wpływają korzystnie na schłodzenie pomieszczeń.

jak się nagrzewają to jak mogą wpływać korzystnie??

Im jaśniejsze - tym więcej światła odbijają. Ciemne kolory pochłaniają światło i zamieniają je na ciepło

OJ SPAŁO SIĘ NA FIZYCE:)

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiadome jest ze brazowe beda sie bardziej nagrzewac niz jasne ale pytanie do arturromarr czy jest duza roznica gdy sa zasloniete rolety niz gdyby ich wogule nie bylo bo moge jeszcze kupic markize ale wolalbym rolety zew, czy jest chociaz tyle chlodniej niz w pokoju w ktorym nie ma slonca wiesz o co mi chodzi :) dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Noszę się z zamiarem zakupu rolety zewnętrznej do sypialni (sypialnia niefortunnie położona nad ruchliwą drogą).

Interesuje mnie czy roleta zewnętrzna rzeczywiście tłumi hałas, w jakim stopniu i czy zależy to od rodzaju rolety (pewnie tak).

Czy ktoś może mi polecić jakąś roletę w tym względzie lepszą ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam cały wątek i niewiele zrozumiałam:( kobieca intuicja podpowiada że lepiej integro, po wizytach w salonach okiennych mam więcej wątpliwości - jedni zdecydowanie za integro, drudzy zdecydowanie przeciwni:( i bądź tu babo mądra i wybierz coś...nie chcę wznawiać tej wojny na argumenty, sama muszę podjać jakąś decyzję. Mam inne pytanie, też poniekąd związane z roletami. Podczas powstawania projektu zakładam wszędzie na parterze rolety, architekt zaplanował większe otwory w murze o 20cm.. ale kobieta zmienną jest i teraz chcę rolety tylko na dużych przeszkleniach. Na pozostałych oknach nie chcę dawać większych okien. Jak wypełnić te otwory zaplanowane wcześniej na skrzynki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jedni zdecydowanie za integro, drudzy zdecydowanie przeciwni:

 

Jareko nalezy do tych pierwszych....ja do tych drugich a tak naprawdę to nie ma doskonalych systemów...są tylko lepsze i gorsze ,nawet na tym forum można wiele przeczytać o problemach tych którzy zdecydowali się na integro.....że o be cleverze nie wspomnę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...