Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

beclever to profil z jakich robi sie rolety a nie nazwa ale to nawiasem mówiac co do wielkosci rolety to sie da zrobic tylko pancerz by musiał byc m4 ale tak jak jarecko mówi od środka zapomnij o myciu bez wyjecia szyby. a najwaznijsze to kto ci takie wielkie okna zrobił !!! to otwierane pewnie ma jakis podział wiec rolete tez mozna podzielic tylko beda 2 silniki a to juz dodatkowo ok 300zł najtanszy no i pancerz tez m4 i mozesz dac nadstawne ale jak ci montazysta dodatkowo da blachy do rolety z góry i zamontuje do nadproza. przy fescie nie bedziesz otwierac wiec nic nie powinno sie dac ale nie zaszkodzi dac. a nawet jak wezmiesz RZ albo RS to i tak radziłbym pancerz m4 chyba ze wstawisz silniki radiowe które otwieraja rolete przy duzych podmuchach wiatru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam znawców tematu.

 

Przeczytałem wątek od1szej strony.

 

Chwalicie system integra. A czy wielkie minusy ma system rolet BeClever? Kolega wstawił zdjęcie jak to wygląda w przekroju. Czy takie rozwiazanie sprawdzi się w domu gdzie sciana bedzie BK24+15styropian. Okno zlicowane ze scianą zewnętrzną? Chce miec sterowanie silnikami od samego początku.

Znacza wiekszość okien jest o szerokosci do 150. Jedynie balkonowe (180x230szer/wys) i jedno okno 210 szerokosci 150wys i sprzedawca z MS Okna proponuje dwie skrzynki nad to okno z uwagi na szerokosc. I tu przyznaje zastanawiam sie nad zachwalanym przez Was systemem integra.

 

Czy znawcy tematu moga podac minusy takich rolet?

 

Z góry serdecznie dziekuję (budynek powstaje wiec mam jeszcze czas na decyzje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem ci jak jest u mnie - pal sześć co piszą w ulotkach reklamowych - dopracowałem się własnej filozofii w wyniku montaży i do szerokości 150 cm - jak klient chce - ma Be Clewera ale zawsze powyżej tej szerokości pojawia się Integro

Dlaczego BeClewer w mej ocenie nie spełnił pokładanych w nim nadziei? Spójrz na przekrój i jak wygląda wkładka styropianowa, zwróć szczególną uwagę ma miejsce styku okna z roleta. Przyjrzyj się rysunkowi jeszcze lepiej i zobaczysz że naprawdę skrzynka nie jest żadnym stabilnym elementem utrzymującym okno. Doświadczalnie sprawdzona szerokość do której jakoś to funkcjonuje to raptem 150 cm. Wyjątkiem może być fix gdzie ta szerokość może być większa. Adaptor łączący roletę z oknem miał byc idealnym rozwiązaniem ale nie jest, całość jest za wiotka, okna ruszają sie przy zamykaniu i otwieraniu, dodanie płaskownika, tak reklamowane przez producentów tego rodzaju rolet, płaskownika wewnątrz skrzynki nic nie daje, mocowanie skrzynki także nie poprawia sytuacji - przyjrzyj się jej konstrukcji. PO początkowej euforii nad tym rozwiązaniem uważam (jest to moja prywatna opinia) iż jest to rozwiązanie najgorsze z możliwych przy szerokościach ponad 150 cm. Już przy RKS można o wiele lepiej ustabilizować górną część. BeClewer ma też jedną wadę, sygnalizowaną przez następne ekipy wykonawcze - obróbka wewnętrzna ściany wynikająca z różnicy między głębokością osadzenia skrzynki a licem planowanego tynku, konieczność łączenia płyt GK, czasem pojawiające się spękania tynku w miejscu gdzie jest skrzynka etc etc

I najważniejsze - bo zaraz naskoczą na mnie

Wyrażam swoją, subiektywną opinię opartą na własnych doświadczeniach z roletami

A innym co chcą mieć rolety polecam zainteresować się nimi ZANIM zacznie się stawiać mury. Można uniknąć wtedy wielu błędów jak i zastosować takie rozwiązania konstrukcyjne by zawsze było możliwe schowanie rolety. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem pozostanie INTEGRO z podstawowego powodu - całkowitego odseparowania rolety od wnętrza a można tak wszystko zaplanować, że miejsce gdzie znajduje się roleta stanie się najcieplejszym miejscem w całym budynku - więcej na ten temat na mojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając: Okno 405/235 to ma być tzw. patio czyli podzielone na trzy równe części z tego jedna otwierana-przesuwna. Mają być 2 rolety niezależnie zasilane. Jedna nad częścią otwieraną a druga nad resztą. Przepraszam jeżeli wprowadziłem w błąd terminologią ale dla mnie laika okno to okno. Czy to coś zmienia w sprawie rolet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podział rolet to jedno, zastosowanie sytemu rolety nadstawnej to zupełnie co innego

Podział rolety wynika z maksymalnej powierzchni, jej proporcji, zastosowanego pancerza - to wszystko ma wpływ na maksymalna powierzchnie tek by roleta nie trzepotała na wietrze jak żagiel

Roleta nadstawna to z założenia błąd przy takiej szerokości

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to zrobić podejrzyj sobie http://jareko.pl/page20.php

 

Przeglądałem zdjęcia +schemat montażu rolety INTEGRO z Twojej strony http://jareko.pl/2010_rok/rolety/Integro.jpg i jak na moje oko idea jest ta sama jak ta o której piszę wyżej. Może jestem uparty ale nie wiem czemu negujesz rozwiązanie z podmurowaniem nadproża bloczkami odpowiednio przyciętymi na wymiar celem stworzenia nowego nadproża odpowiednio wyprofilowanego. Z dołu bloczka będzie można zakotwić okno a od strony zew. roletę tak jak na schemacie. Wysokość okna trzeba po prostu obniżyć o wysokość rolety. Od strony wewnętrznej i tak nie ma ocieplenia. A w ostateczności oglądając zdjęcia elewacji ze z Twojej strony to w sumie mi widoczne skrzynki nie przeszkadzają byle za bardzo nie odstawały od elewacji. Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość dla laika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkoliwek wydaje mi się, ze i tak pozostajemy w sferze rozważań teoretyczno-intuicyjnych. Co bardziej chłodzi dom:

- czy niedocieplone integro, które od zimnego (zazwyczaj betonowego) nadproża dzieli jakieś marne 2 cm styroduru

 

- czy ocieplony RKS, który wprawdzie ma kontakt z "zewnętrzem" ale wypełniony też jest kilkoma (nastoma?) cm styroduru i w gruncie rzeczy jest szczelnie zamknięty.

 

Myślę, że wszystko zależy od jakości montażu a nawet od kierunku wiatru w okolicy (wierzę, że RKS może dać się we znaki przy bardzo silnym wietrze), ale realne różnice są trudne do oszacowania. Taki przynajmniej wniosek wyciągam z powyższych 5 stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo słuszny wniosek.....można polemizowac ze tzw RKS da się we znaki przy bardzo silnym wietrze? są takie typy rks-ów że nawet tornado im nie straszne i proszę nie wierzyć gdy wam ktoś chce wmówić że miejsce montażu integro będzie najcieplejszym miejscem w całym budynku.....może?.....ale tylko pod jednym warunkiem, że na murze np. 25 cm bedzie tylko 3 cm styropianu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, że Integro będą najcieplejszym miejscem, nie wierzę, że jakiekolwiek rolety będą ciepłym miejscem. Nie wierzę też, że RKSy są zupełnie szczelne. Wszystko to jest kwestia wiary bo nie wiem czy ktoś jest w stanie to w jakiś sposób porównać. Chyba trzebaby wybudowac dwa identyczne domy w identycznych warunkach z różnymi roletami. Nie wiem czy na termowizji by to wyszło - musiałby sie wypowiedzieć jakiś spec. Integro widać z zewnątrz, że mogą stworzyć mostek (było gdzieś wyżej zdjęcie), ale RKS? jest przykryty grubą warstwą styro. Może od wnętrza domu by było widać, że jest chłodniejszy bo w środku hula powietrze.

 

Fakt, że tak się ścieramy świadczy o tym, że żaden z systemów nie ma wyraźniej przewagi i pewnie różnice w kosztach ogrzewania będą jakieś symboliczne. Intuicyjnie, mimo wszystko, obstawiałbym, że ta minimalna przewaga (jesli chodzi o sprawy termiczne) jest na korzyść Integro. Ale zdecydowałem się na RKSy z przyczyn estetyczno-praktycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos ci wstawi nadproze albo jakis kontownik to ok ale jak tylko podmuruje to nie masz gwarancji ze nie spadnie na okno a tymbardziej przy suwance która siła rzeczy troszke bedzie ruszac ta konstrukcja.wiec jesli bedziesz miał wstawione nadproze ,dodatkowo zostaw troszeczke miejsca na styropian który dasz za puszke i bedzie ok.napewno widziałem budowy z cofnietymi nadprozami specjalnie na styropian pod puszke .choc i tak niektórzy cofaja okno i puszke do nadproza i wtedy przy nawet 10 ociepleniu puszka moze byc zabudowana z zeewnatrz bez robienia jakis boni itp.jesli masz podzielone to okno to nie ma problemu bo to tak jak bys miał dwie mniejsze rolety.pozadna firma ma jakies normy których sie trzyma i nie robia wszystkiego co klient sobie wymarzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak dowód na to że INTEGRO będzie najcieplejszym miejscem w chałupie jest - wystarczy odrobina dobrej woli by zerknąć na zdjecia http://jareko.pl/page20.php i przemyśleć sprawę jak to zostało zrobione. Później tylko klej, siatka tynkarska i chwacit :) Okno prawidłowo zamontowane i skrzynka ocieplona tak że ho ho

Tylko jedno, podstawowe zastrzeżenie - o roletach myśli się ZANIM powstaną mury a nie po fakcie

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....pozadna firma ma jakies normy których sie trzyma i nie robia wszystkiego co klient sobie wymarzy

Za te słowa ślicznie dziękuję. O to chodzi w dzisiejszym popapranym świecie by trafić na takiego handlowca, który Twoje dobro będzie miał na względzie w większym stonpiu niż swój zarobek. Niestety, od tego są handlowcy by robić jak największy obrót i tym samym generować zysk.

A klej sobie bloczki do nadproża - co mi do tego. Jak po jakiś czasie spadną ci na głowę może przypomnisz sobie o czym mówił Jareko czy ketiw86. Ja takiej partaniny bym nigdy nie zrobił choćby z uwagi na ewentualne późniejsze kłopoty z roztrzaskaną głową klienta ;)

Popatrzyłeś na zdjęcia i nie dostrzegłeś subtelnej różnicy między jednym a drugim rozwiązaniem? Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat ze zdjęć, które są w Twoim linku wynika, że wcale nie trzeba szczególnie 'przemyśliwać' rodzaju rolet przed murami.

Wystarczy wiedzieć, że sie je w ogóle chce, "na wszelki wypadek" zrobić większe otwory okienne a potem można wstawić RKSy, beclevery albo integro z poszerzeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zadziałał marketingowy slogan "jesli nie widac róznicy to po co przepłacac" i tak własnie jest z ludzmi styropian zakryje,tynk zakryje ,farba zakryje, stal w oknach?po co profil zakrywa ,powiemy ze jest a kto to sprawdzi;)

sa talenty co zamiast bramy rolowanej wstawiaja rolete z pancerzem M4 ,da sie?mozna? jasne ze tak!

jak powiesz 200zł taniej to klient szczesliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. Mam duże okna jedno fix 280/235 cm ( szer/wys) a drugie otwierane 405/235. Otwory okienne zostały podniesione o wysokość rolety nadstawnej.

 

Roleta integro montowana na poszerzeniu systemowym: nie zmieniasz proporcji okien na wysokość, prawidłowy montaż po obwodzie, brak mostka termicznego, skrzynka zabudowana poniżej masz schemat:

 

Roleta integro montowana z poszerzeniem systemowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roleta integro montowana na poszerzeniu systemowym: nie zmieniasz proporcji okien na wysokość, prawidłowy montaż po obwodzie, brak mostka termicznego, skrzynka zabudowana poniżej masz schemat:

 

Roleta integro montowana z poszerzeniem systemowym

 

Dzięki marmax. Krótko treściwie i na temat. Właśnie ten sposób uzgodniłem z z montażystą.

 

 

A pan Jareko powinien się zastanowić po co udziela tutaj rad i w jaki sposób. Podejrzewam, że traktuje z wyższością swoich klientów jak profesor ex catedra. Ludzie traktują te forum jak skarbnicę wiedzy i po to proszą o pomoc żeby im wytłumaczyć w prosty i przystępny sposób rożne rozwiązania gdy się na nich w ogóle nie znają. I nie trzeba tego komentować w ten sposób. Szanuję Twoją wiedzę ale radzę się zastanowić po co tu piszesz... Wnioskuję abyś zmienił wpis pod swoim nickiem na najmądrzejszy doradca forum ale czy najlepszy dla reszty to śmiem wątpić. Życzę wielu zadowolonych forumowiczów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...