Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Koledzy spece od okien i rolet mała prośba, w innym temacie pisałem ale odzewu zero. Potrzebuję jakieś foto lub rysunek montażu okien z roletami w warstwie ocieplenia. Żona się na rolety uparła a nie wiem czy trzeba podnosić nadproże czy nie i do czego te rolety mają być zamocowane bo chyba nie do styropianu?! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a poczytaj sobie forum, ile razy można o tym samym pisać? Tego nie da się w jednym zdaniu

Sorki ale ja przynajmniej mam dość po raz kolejny się tu produkować od podstaw

Od czego masz sprzedawcę okien i rolet? Bo on takiej odpowiedzi udzielić ci powinien a tu możesz jego propozycję zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko rozumiem Cię doskonale. Szukałem i szukam cały czas (nie tylko tego zagadnienia). To forum jest przeogromne a wyszukiwarka raczej nie tip top. jestem przed budową, ale zanim zacznę chcę jak najwięcej mieć ustalone, takie moje zboczenie, że zanim coś zrobię muszę wiedzieć, że inaczej/ lepiej się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by zamontować prawidłowo okno to pozostaje ci roleta elewacyjna

niekoniecznie....

oczywiście że można, musi zostać spełniony tylko jeden warunek a mianowicie....

grubość warstwy izolacyjnej powinna wynosić około 20 cm.

Przykładowo....grubość muru = 25 cm + 20 cm izolacja cieplna = 45 cm

Nadproże roletowe powinno zostać wysunięte poza lico muru o ( grubość profilu okiennego + grubość prowadnicy rolety + 6 cm ścianki zewnętrznej nadproża roletowego = około 17 cm

W takim ukladzie szerokość nadproża roletowego będzie wynosila 42 cm a różnica ( 3 cm ) zostanie wyrównana izolacją cieplną ,co zapewni jednolitą zewnętrzną strukturę ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................... wiec chyba tylko wszystkie male okienka moge zrobic z nadstawna............

Moim zdaniem lepiej zrobić wszystkie rolety w Integro. Jeśli zrobisz mieszankę nadstawna (małe okna) + integro (duże) to będzie to brzydko wyglądało. W systemie Integro rolety są w wersji zwijanej zewnętrznie (lewoskrętnej). Nadstawne wykonywane są w wersji zwijanej wewnętrznie (prawoskrętne). Czyli odwrotnie mają pancerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej zrobić wszystkie rolety w Integro. Jeśli zrobisz mieszankę nadstawna (małe okna) + integro (duże) to będzie to brzydko wyglądało. W systemie Integro rolety są w wersji zwijanej zewnętrznie (lewoskrętnej). Nadstawne wykonywane są w wersji zwijanej wewnętrznie (prawoskrętne). Czyli odwrotnie mają pancerze.

No tak, nie pomyslalam o tym.... Thanks:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszerzeenia - może nie tańsze ale na pewno cieplejsze i mnie kłopotliwe w wykonaniu

 

W moim przypadku ściana ma 30cm, styropian będzie miał 12cm. Chciałbym aby puszka z roletą nie była widoczna, czy w takiej sytuacji cofnąć okna i drzwi balkonowe do środka. Jeśli tak to o ile ?? (Wiem ze prawidłowo zamontowane okno powinno licować się z murem). Istnieje jeszcze u mnie możliwość montażu rolet typu BeClever ale po przewertowaniu forum bardziej przemawia do mnie rozwiązanie Integro z poszerzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca. Musi tylko pamietac o odpowiedniej grubosci ocieplenia glifiów zewnetrznych zaróno po bokach jak i pod parapetem zewnętrznym

W takich sytuacjach powinno sie dodac poszerzenia by grubosc tego poszerzenia byla min 30 mm co w polaczeniu z luzem montazowym da minim 6 cm styropianu w glifie - i przeliczcie to sobie :)

I co najwazniejsze prowadnice rolety nie beda dotykaly muru czy byly odsuniete od niego raptem 10-20 mm piany montazowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brwi Jani tylko później dziwią sie ludziska że mają zimne glify przy oknach lub wręcz pojawiający się szron, o lodzie na parapecie wewnętrznym nie wsponmę

A wszystko tylko po to by skomplikowac sobiezycie bo przeszkaddza widok estetycznej skrzynki w kolorze elewacji - skrzynki ktorej czesto nie dostrzeze sie z ulicy jak kolory z elewacja sa idealnie zgrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie-mam już nadproża gotowe zamontowane RKS:bash: otwór w środku około 20,5cm wysokości na 20,5 szerokości i jaka firma zrobi mi taką roletę,aby w ten otwór się zmieściła po nawinięciu :( biorąc pod uwagę ,że okno mam 360cm wysokie na 280cm szerokie.Bo zdaje mi się ,że jeszcze takiej firmy nie ma na rynku!Proszę o sugestie i wszelakie rozwiązania. Pomocy.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku wraca temat montażu rolet typu BeClever jak to wygląda gdy okna są innej firmy niż rolety? należny zsynchronizować obie ekipy ?? bo po oglądnięciu filmów z montażem widać ze roleta jest nasuwana na wcześniej przymocowany do okna profil. Być może istnieje jakiś inny sposób montażu,

dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...