Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Be CLewer wychodzi drożej

 

Na logikę też mi się tak wydaje... a jednak firma, z którą juz właściwie chciałem podpisać umowę przestawiła mi dzisiaj wycenę Integro i jest ona wyższa o 15 % od wyceny rolet nadstawnych. Oczywiscie przy tej samej elektryce firmy SOMFY - tak na marginesie - czy to jest dobra marka jeżeli chodzi o sterowanie rolet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamontować okna profilu Schuco CT 70 Rondo w kolorze . Otwory okienne zostały powiększone o wysokość 1 pustaka ( 22 cm ) aby zamontować rolety nadstawne . Po przeczytaniu uwag jareko mam dylemat czy nie będą lepsze rolety integro . Wymiary okien balkonowych – 180 x 214 ze słupkiem ruchomym oraz okno stałe 300 x214 z podziałem na 3 części . Rolety z napędem elektrycznym. Ściana 2 W Max 29 cm + 15 cm styropian, nadproże ma szerokość ściany .Dla dużego okna przewidziany jest podział rolety 1/3 i 2/3 . Jakie rolety zamontowalibyście na moim miejscu . Zależy mi aby okna były prawidłowo zamontowane i służyły przez długie lata.

Pozdrawiam Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnosnie integro. Jestem juz pewny, ze rolet nie zamontuje jednoczesnie z oknami. Czy przygotowujac nadproze do rolet czyli cofajac je o ok. 3cm to czy nie bedzie problemow z montazem okna (montaz w licu scianu) do nadproza jesli nie bedzie jeszcze ocieplenia? Czy to nie wymaga innego/drozszego montazu (cieply montaz odrzucam - jest nieoplacalny i jakos watpie w to utlenianie i kruszenie pianki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i jakos watpie w to utlenianie i kruszenie pianki).
ono istnieje, naprawdę istnieje ALE !!! w sytuacji gdy piana nie jest niczym zakryta i wystawiona na działanie promieni UV. Innym, którzy takie teksty rozpowszechniają o "znikaniu" piany zapraszam od siebie - odsłonię kawał tynku i ukażę pianę po 18 latach - może przestaną rozsiewać ploty i bzdury

A co do rolet - tak właśnie powinieneś zrobić - cofnąć czoło nadproża na tyle ile tylko się da :) Jeśli wylewane na budowie wystarczy włożyć po prostu w szalunek odpowiedniej grubości płytę styropianowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ze nieoslaniete beda ulega "biodegradacji". Tylko wkurza mnie sciemnianie przez producentow, ktorzy twierdza, ze brak tasmy spowoduje, ze pianka zniknie (dokladnie to uslyszalem u Jezierskiego w Lodzi). Sam wiem jak jest bo widzialem wymontowywane 15 letnie okna. Pianka byla przaktycznie nienaruszona a okno "juz korniki zjadaly".

 

Odnosnie cofniecia chodzi mi o te pustke zaznaczona na rysunku znakiem zapytania. Z przyczyn technicznych wpierw bede musial zamontowac okno a dopiero pozniej ocieplenie scian. Czy w trakcie montazu okna nalezy wypelnic te 3cm pustke styropianem? Nadproza to beda pewnie jakies L'ki tak jak na rysunku.

http://img840.imageshack.us/img840/351/rolety.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to hmmm...... dać styropian, siatkę i później modlić się by to jakoś wyglądało ;)

Powiem ci tak

Jak znam życie, zaczniesz mieszkać, wydawać kasę na spłatę kredytu i coraz dostatniejsze życie i na rolety zawsze będzie brakowało... a te wnęki będą ciebie straszyć i irytować

Zrezygnuj albo montuj od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jareko

Cala sciana i tak bedzie zabudowana styropianem 20cm wiec nie wiem o jakim wygladzie mowisz.

Wygladaloby to tak:

http://img717.imageshack.us/img717/9924/okno.jpg

 

Pozniej jakbym chcial zalozyc rolety to wycinam styropian na kasete, mocuje ociepline na nadproze, przykrecam kasete do ram i obklejam styropianem. Przynajmniej tak zrozumialem jak mi tlumaczyl facet z Jezierskiego.

 

Co do decyzji to jest w tym troche prawdy. Problem polega na tym, ze nie chce teraz wywalac kasy by sie nie okazalo, ze zabraknie mi na cos niezbednego do zamieszkania ale bede mogl zaslonic okna.

Ale nadal rozwazam calkowita rezygnacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...