Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bwojtku...jeśli uważasz że to rozwiązanie jest stabilne....to pogratulować wiary

Wiara nie ma tu nic do rzeczy. Osobiście nadzorowałem montaż z takimi konsolami i mnie efekt zadowolił pod względem stabilności zamocowania. No ale to promujesz swój wyłącznie słuszny system i co bym nie powiedział to zanegujesz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba sie albo pogodzic z konsekwencjami albo odpuscic temat rolet. w sumie jakiego rodzaju by nie zastosowac zawsze bedzie gorszy wspolczynnik niz scian. najlepszym rozwiazaniem jest chyba styropianowy RKS ocieplony dodatkowo od srodka. stasznie uierdliwe w montazu rozwiazanie i dosc drogie. do tego okno na zbrojonym poszerzeniu aby ocieplic rewizje i dodatkowo poprawic statyke okna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to promujesz swój wyłącznie słuszny system i co bym nie powiedział to zanegujesz :(

 

bwojtku.....nie neguje i nie promuję....powiem więcęj....wiele Twoich wypowiedzi czytam z zainteresowaniem aczkolwiek często spotykam się z klientami ...między innymi z tymi którzy mają zamontowane beclevery z konsolami i to ich opinia jest dla mnie wyznacznikiem czy jest to dobry system.....promować też nie muszę, gdyż pomimo wielu niepochlebnych opinii na temat nadproży roletowych kolejka oczekujących z kazdym dniem się wydłuża.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto z mojej drobnej uwagi, że nie jest prawdą, jakoby system BeClever nie mógł być poprawnie zastosowany przy oknach o szerokości powyżej 1,8m zrobiła się burza w szklance wody i udowadnianie wyższości "Świąt Bożego Narodzenia...".

Nie jestem związany z żadnym systemodawcą rolet i zupełnie "dynda mi" jakie sobie klient zamontuje w swoim domu. Mało tego - uważam, że system promowany przez Sławas7 ma wiele zalet. Jak ktoś nie wie o jaki chodzi to proszę wejść na link:

http://www.zfe-ziegel.com/

Niestety ma też jedną zasadniczą wadę - inwestor musi go zastosować na etapie wznoszenia ścian. Kiedy otwory już są wykonane to wstawienie nadproży roletowych jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. Pytaniem pozostaje także ich koszt...

Może Sławas6 zamieści jakiś przykładowy cennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jeśli otwory są już wykonane zastosowanie nadproży roletowych jest utrudnione co nie znaczy że niemożliwe.....zdarzały się sytuacje takiego montażu.

Inną wadą jest ciężar nadproża ( 1 mb = około 80 kg ) co oznacza że przy większych rozpiętościach do montażu konieczne jest zastosowanie dźwigu.

Nie zamieszczę tu cennika....powiem tylko że ceny są porównywalne do betonowych nadproży roletowych typu Leier.

Zainteresowanych zapraszam na Budmę ( pawilon 3 stoisko 11 ) tam będzie można porozmawiać między innymi o cenach......Chętnym mogę nawet przesłać bezpłatną wejściowkę ( zawsze 30-40 złociszów zostaje w kieszeni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na budme tak czy siak planowalem sie wybrac, bo i mozna sie wiele rzeczy dowiedziec, nowinki jakowe poznac, a czasem targowe rabaty sa korzystne (nie zawsze, ale czasami :) )

wiec co do oferowanej wejsciowki i spotkania - z checia skorzystam - bo nadal problem okien bez wystajacych skrzynek mam nierozwiazany.

 

wiecej ocieplenia juz nie zrobie, zostanie 20cm. primo to i tak robi sie juz bunkierek, secundo zmienilaby sie linia przedniej zabudowy, co wymagaloby raczej zmian w projekcie i pozwoleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj napisałem długą odpowiedź i poszła w eter ale jak widzę tutaj jej nie ma :(

Jak tylko pojawił się system BeClewera byłem nim zachwycony do chwili gdy po raz pierwszy miałem wątpliwą przyjemność jego montażu. DO 150 cm jakoś to szło ale powyżej konstrukcja skrzynki i adaptera nie gwarantowała sztywności okna

Było już wiele sposobów by usztywnić to połączenie ale niestety, żaden nie daje gwarancji że przy zamykaniu skrzydła przy szerokości już 150 cm okno górną częścią nie będzie się ruszać. Nawet takie "wzmocnienie" z racji swego kształtu takiej gwarancji nie daje - chyba że co 20-30 cm będziemy je stosować - tylko po co?

Teraz, po latach od powstania systemu widzę w nim same wady

- brak usztywnienia i zamocowania górnej części ościeżnicy

- zewnętrzna jak i górna część ościeżnicy otoczona powietrzem o temperaturze zewnętrznej

- zimny dość szeroki pas na styku okno - roleta - wynika to z faktu, że wkładka styropianowa zaczyna się dalej od tego miejsca i tak naprawdę ocieplenie daje tu 10-15 mm jednokomorowego profila PVC. Widziałem już kilka razy szron na styku okno-roleta

- pierwsza część rolety od ościeżnicy też jest zimna gdyż tam styropian ma raptem 5-7 mm grubości - dopiero później staje się grubsza

I niestety, jeśli komuś naprawdę zależy na jak najmniejszych stratach ciepła pozostaje mu tylko roleta zewnętrzna, całkowicie odseparowana od konstrukcji budynku - nie ma cieplejszego rozwiązania póki co

Niestety, dla wielu pojawia się dylemat - ciepło czy estetyka, niestety często chowanie skrzynki pod elewację czynione jest na siłę czego efektem jest zaprzepaszczanie jak najmniejszych strat ciepłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dla wielu pojawia się dylemat - ciepło czy estetyka, niestety często chowanie skrzynki pod elewację czynione jest na siłę czego efektem jest zaprzepaszczanie jak najmniejszych strat ciepłą

 

i tego nie przeskoczymy!

bo ja ciebie rozumiem pewnie wiekszość ludzi to czytających także.Tylko klient ,któremu powiesz po takim monologu że proponujesz mu rozwiązanie z roleta RZ ,RS itd i oznajmiasz że pojawia się problem ze schowaniem skrzynki zapomina że szukał okien z jak najmniejszym U szyby z jak najcieplejszym pakietem itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wtedy klient idzie sobie do innych

To problem klienta, nie mój a nie muszę mieć klienta za każdą cenę w później oglądać zdjęcia z termowizji jak to na styku okno/roleta temperatura jest w okolicy zera

Bo później nie pamięta się moich przestróg tylko zawsze słyszy się tekst - "wiedział Pan i nie uprzedził wciskając nam bubel" i niech Pan to tera poprawi

Witek - klient nasz Pan to powiedzenie z dawnych czasów, jak pewnych rzeczy nie rozumie to jeśli jesteś porządnym handlowcem, nie sprzedaż mu czegoś co później będzie biło w ciebie. Pogoń za kasą za wszelką cenę nie jest moim sposobem na prowadzenie biznesu - gdyby tak było zająłbym się dealerką ekstazy czy czegoś innego co daje zysk o wiele większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym nie zarobisz ,teraz fajki rzucać to zarobek niezły choć i tak sie powoli kończy:)

Nie mam zwyczaju mówić "tak jest źle ale Panu/i to zrobimy"!

Tak jak ostatnie próby namówienie mnie aby firma zrobiła suwanke na zwykłym skrzydle bo bedzie taniej i tak ma pani u konkurencji wyliczone ...

Różnica na oknach ok 2tys między nami a konkurencja i Pani mówi "Jeśli Pan da mi taką cene to wezmę u Pana":)

I po co robić wyceny ?niech przychodzą z własną ceną a ja im okna dopasuje;p no ale licze na to że kilka godzin rozmów i tłumaczeń przyniesie efekt!

A z powodu braku zimy w Lubuskim mamy budowlaną wiosne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pomoc specjalisty potrzebna!

W celu ochrony prze słońcem mam kupione rolety aluminiowe w systemie BeClever na profilach PF 10 01, PT 00 01 z elektrycznymi silnikami Nice. Rozmiary często występujące, okna wysokie 150cm, szeroki 150, 120, 90, 60 cm i dwoje drzwi 210/90. Problem w tym, że dopiero teraz przed montażem miałem czas przestudiować forum nt. rolet, stąd wiem, że są wielkim mostkiem cieplnym, czytaj dziurą w ścianie. Zwłaszcza w wykonaniu jak moje gdzie w rolecie 60 cm styropian grubości 4 cm składa się z dwóch kawałków łączonych na długości. „firma”, przez małe ”f” która je tak zmontowała odmawia ich wymiany na system Integro podtynkowy. Rozumiem stanowisko producenta, który chce sprzedawać i sam wpakowałem się w tę kabałę. Potrzebuję dorady, czy można wymienić skrzynki rolet tak, żeby zachować lamele i napęd? Zdaję sobie sprawę, że bezpośrednie ich przełożenie nie jest możliwe. Szukam podpowiedzi, bo „mądrej głowie dość dwie słowie”. Szkoda, że nie byłem mądry przed ich zakupem. Z pomiaru nawiniętej rolety wynika, że dla okien wystarczy skrzynka ok. 14 cm wewnątrz. Można obciąć i zmontować inaczej te plastiki obudowy, ale szukam prostszego sposobu. Otwory okienne mam przygotowane do rolet nadstawnych, ale można je w prosty sposób zabudować belkami nadprożowymi i styropianem. Mam ściany z bloczka 24 cm, będzie 16-18 cm styropianu. Z nadproża można odłupać 5 cm bloczka i w to miejsce dać styropian.

A może jest ktoś chętny na mój zestaw, bo i taką wersję intensywnie rozważam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...