Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z

Jak się chce rolety to się o nich MYŚLI PRZED murowaniem ścian, wybiera się system, rozmawia się dostawcą i dogrywa szczegóły. Jak się MYŚLI to nie gada się później głupot o "podobno" tylko wie co i jak

to można wiele, tylko trzeba myśleć PRZED a nie po

 

 

w takim razie co proponujesz jesli nadproze jest normalnie wylane?

 

u mnie byłoby cos takiego:

 

http://i50.tinypic.com/v441mx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do rolet zewnętrznych w systemie integro i potrzebuję informacji jaką głębokość mają skrzynki roletowe pod okna o wymiarach:

1. 235x100

2. 80x150

3. 80x300

4. 235x308 – jedna roleta/powierzchnia, bez podziału

I drugi temat… jakie zdanie macie nt. siłowników kablowych z przeciążeniem Ilmo do rolet o powyższych wymiarach? Wystarczające/ niekoniecznie? Nie chcemy sterowania radiowego…

Bardzo dziękuję za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do rolet zewnętrznych w systemie integro i potrzebuję informacji jaką głębokość mają skrzynki roletowe pod okna o wymiarach:

1. 235x100

2. 80x150

3. 80x300

4. 235x308 – jedna roleta/powierzchnia, bez podziału

I drugi temat… jakie zdanie macie nt. siłowników kablowych z przeciążeniem Ilmo do rolet o powyższych wymiarach? Wystarczające/ niekoniecznie? Nie chcemy sterowania radiowego…

Bardzo dziękuję za pomoc :D

 

jak wygląda konstrukcja z pozycji 4?

wystarczające/niekonieczne wszystko zależy czego oczekujesz!

wieszaki blokujące,elektroniczna krańcówka dla mnie powinny być ale też nie wszyscy chcą

no ale ich przecież nie zmuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze całego wątku mam tylko jedno pytanie - czy ktoś spotkał się z dobrze zainstalowanymi roletami naokiennymi (Beclever) ze wzmocnieniami, które przy szerokości około 2,20m sprawiają jakiekolwiek problemy przy użytkowaniu? Z informacji producentów, do 2,5m, ze wzmocnieniami nie powinno być problemów (jak zresztą pisał bwojtek). Tylko bez wirtualnych uprzedzeń - same naoczne wrażenia ;)

 

Rozumiem, że pomijając RKS, nie ma możliwości zainstalowania innego systemu (Integry) przy ociepleniu 16cm pod tynkiem.. zakładając że przesunięcie nadproża, a zarazem okna od dołu w stosunku do lica ściany o kilka cm też nie jest rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RKS i BeCLever daje ci możliwość schowania rolety nawet w 1 cm ocieplenia ;)

 

Integry faktycznie nie schowasz nawet jeśli zamontujesz jak ja pod Wrocławiem - http://jareko.pl/page20.php - ku mojemu zaskoczeniu ostatnio klient przyniósł mi pismo niemieckie w którym ta metoda montażu została opisana hmmm... byłem szybszy :) hi hi hi

 

możesz schować tylko czy warto aż tak walczyć - popatrz na montaż pod Oleśnicą - http://jareko.pl/page29.php - gdzie okno jest cofnięte względem lica ściany właśnie po to by skrzynki zmieściły się pod ociepleniem

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Witku, bo życie to sztuka wyborów :) U mnie tam gdzie, pomijając kwestię ceny, konieczna jest priorytetyzacja, będzie to wyglądać następująco: 1. Komfort (a zarazem względna bezawaryjność), 2. Estetyka, 3. Energooszczędność... i zdaję sobie sprawę z konsekwencji takiej a nie innej sekwencji. Zrymowało się, czego też wszystkim serdecznie życze. Edytowane przez impressa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Witku, bo życie to sztuka wyborów :) U mnie tam gdzie, pomijając kwestię ceny, konieczna jest priorytetyzacja, będzie to wyglądać następująco: 1. Komfort (a zarazem względna bezawaryjność), 2. Estetyka, 3. Energooszczędność... i zdaję sobie sprawę z konsekwencji takiej a nie innej sekwencji. Zrymowało się, czego też wszystkim serdecznie życze.

 

można by zacytować "Sam fakt zastanawiania się nad wyborem wykrzywia i zaciemnia to, co wybieramy."

ale po co:) jak już ma Pani swoją własną tabelkę .ważne byśmy wybierali świadomie a w Pani przypadku na pewno tak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ile należy przewidzieć miejsca na te rolety RKS ?

20cm wystarczy ?

 

http://www.obud.pl/zdjecia/publikacje/w_artykule/1485_z3.jpg

 

Ja właśnie tyle przewidziałem, podniosłem nadproża o 20cm. Nie wiem czy to wystarczy.

Jesteśmy na etapie murowania skrzynki ale nie długo zalewamy strop.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...