Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ważna jest też powierzchnia nie tylko sama szerokość!

przy takich gabarytach ja osobiście rozważał bym tylko opcje a lub c:)

pozdrawiam

 

Czytając różne info - też dochodzę do takich wniosków. A ponieważ opcja © wykracza poza ramy budżetu - zostanę raczej przy (a). Dzięki.

 

Mam też inne pytanie- czy sensowny jest pomysł aby odsunąć roletę od okna np o 10cm (po to aby między skrzynkę a nadproże dodać np. styropian) - tak aby prowadnice były przymocowane do styropianu na elewacji (niestety ściana 2W)?

Pytam - ponieważ ktoś podsunął mi taką myśl - ale wydaje mi się to trochę nieprawdopodobne - aby samo zamocowanie prowadnic (dla dużej rolety) na styropianie elewacyjnym miało szansę się sprawdzić. Wrodzony sceptycyzm podpowiada mi - że przy wiekszym podmuchu taka roleta wyrwie te prowadnice razem z fragmentem elewacji. Czy ktoś z Was spotkał się taką realizacją?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

można cofnąć nadproża i wtedy je ocieplić .roletę dać do okna i będzie ok.

prowadnice muszą być solidnie przymocowane przy takich gabarytach puszka powinna być też złapana .

taką realizacje o której mówisz robiliśmy ale to na stosunkowo małych roletach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można cofnąć nadproża i wtedy je ocieplić .roletę dać do okna i będzie ok.

prowadnice muszą być solidnie przymocowane przy takich gabarytach puszka powinna być też złapana .

taką realizacje o której mówisz robiliśmy ale to na stosunkowo małych roletach

 

Nadproża cofnąć nie mogę - bo ja jestem w fazie remontu/zmian a nie budowy (niestety)

Rolet na etapie projektu miało nie być - temat pojawił się po pierwszych doświadczeniach z wiatrem. Dlatego ten temat jest u mnie "dorzeźbiony" praktycznie po budowie.

Obecnie mam pod puszką 2cm styrodur. W sumie nie mam (na razie) skraplającej się wilgoci na tym nadprożu ( a raczej podciągu) - ale na pewno straty ciepła na tym są niemałe. Stąd chęć zwiększenie ocieplenia pod puszką - no ale nie kosztem kłopotów (kosztownych) z taką roletą.

A ponieważ dotychczasowa roleta (zdecydowanie źle "dobrana") się rozpadła po jakiś 5 latach - więc i tak muszę coś pozmieniać i przy tej okazji kombinuję jakby tu jeszcze doizolować to nadproże. Ale coś mi wygląda na to - że u mnie już teraz nie da się pogodzić tych dwóch tematów (ocieplonego nadproża i szerokiej ale stabilnej i w miarę trwałej rolety). Ale dzięki za dotychczasowe info

 

pozdr M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wycena z Yooda jest z roletami Aluprof, a Portos jest z roletami rowniez Portos. Sterowanie napedami ma byc na klawisz, ewentualnie w przyszlosci bede chcial dodac moduly radiowe. Co do krancowek to obstawiam, ze mechaniczne, ale tu nie jestem pewny. Jestes w stanie podpowiedziec, ktora konfiguracja jest lepsza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wycena z Yooda jest z roletami Aluprof, a Portos jest z roletami rowniez Portos. Sterowanie napedami ma byc na klawisz, ewentualnie w przyszlosci bede chcial dodac moduly radiowe. Co do krancowek to obstawiam, ze mechaniczne, ale tu nie jestem pewny. Jestes w stanie podpowiedziec, ktora konfiguracja jest lepsza?
a z jakiej firmy masz oferte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

proszę o pomoc.

 

dom mam na tzw. odludziu, wokół tylko pola, Jak mocno wieje na zewnątrz to w domu aż piszczy przez okna.

Zastanawiam się nad montażem rolet.

 

Z racji tego, iż dom jest juz ocieplony - rolety przymocowane albo do elewacji, albo do ramy okna - CO POLECACIE?

 

I druga kwestia: czy przy mocnych wiatrach rolety tez nie będą hałasować?

 

bardzo dziękuję za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc.

 

dom mam na tzw. odludziu, wokół tylko pola, Jak mocno wieje na zewnątrz to w domu aż piszczy przez okna.

Zastanawiam się nad montażem rolet.

 

Z racji tego, iż dom jest juz ocieplony - rolety przymocowane albo do elewacji, albo do ramy okna - CO POLECACIE?

 

I druga kwestia: czy przy mocnych wiatrach rolety tez nie będą hałasować?

 

bardzo dziękuję za pomoc,

 

jeśli piszczy przez okna to nie za ciekawie,próbowałeś ustawić okucia aby mocniej dociskały?

wiesz jakie masz okucia?

rolety na pewno będą jakąś barierą przed wiatrem bo ogólnie wygłuszają hałas (w zależności od pancerza)

to czy na elewacje czy we wnękę to już twoja decyzja co ci się będzie bardziej podobać.

Polecam puszki rondo !

przy dużych przeszkleniach ważne by dobrze dobrać pancerz by nie było takiej sytuacji że zawieje i wyskoczy z prowadnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okna VEKA Perfectline AD, docisk mam już ustawiony na maksa. Przez pierwszy rok po montażu nic nie piszczało, po 2 latach piszczało, docisnąłem uszczelki, pomogło, ale na 2 lata tylko. Obecnie znowu piszczy. Na pewno trzeba by było wymienić uszczelki, ale wiem ze to pomoze tylko na kilka lat. Dlatego zdecydowaliśmy, ze zamontujemy rolety zewnętrzne.

 

Tylko mam w/w wątpliwości.

Przede wszystkim taką, czy rolety nie będą mocno hałasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...