Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam okna VEKA Perfectline AD, docisk mam już ustawiony na maksa. Przez pierwszy rok po montażu nic nie piszczało, po 2 latach piszczało, docisnąłem uszczelki, pomogło, ale na 2 lata tylko. Obecnie znowu piszczy. Na pewno trzeba by było wymienić uszczelki, ale wiem ze to pomoze tylko na kilka lat. Dlatego zdecydowaliśmy, ze zamontujemy rolety zewnętrzne.

 

Tylko mam w/w wątpliwości.

Przede wszystkim taką, czy rolety nie będą mocno hałasować?

 

a konserwacja co pół roku była?choć tak szybko by tych uszczelek raczej nie trafiło.

rolety zewnętrzne na mur/elewacje będą chodziły ciszej niż nakładane/zintegrowane z oknem

przy zamkniętym szczelnym oknie ich praktycznie nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAREKO !

co myslisz o roletach u mnie? bardziej słychać rolety zewnętrzne montowane przy oknie, montowane na elewacji, czy może jednak wogóle rolety zewnętrzne nie hałasują?

 

jedno okno ma wymiar 150 x 330 cm - tu się najbardziej boję, że będzie hałasowało przy większym wietrze.

 

dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim hałasie mówimy? Od wiatru ? Jasne że rolety hałasują jak jest silny wiatr, zwłaszcza te "bez gwarancji" bo klient się uparł by mieć w jednym kawałku zamiast podzielić - a uwierz mi, widziałem różne cuda i upór Inwestorów

Hałas od silnika? Najbardziej słyszalny w RKS-ach i BeClewerach, różnie z Integro

Rolety na elewacji - dla mnie totalne nieporozumienie. Halas roznosi się przez styropian, siatkę, klej, pomijam już kwestię tego że traci się tą iluzoryczną dodatkową warstwę ocieplającą okno

Tylko pamiętaj, to moja subiektywna ocena - mnie hałas rolet wogóle nie przeszkadza bo ich nie mam ;) ale jak sąsiad w niedziele o świcie podnosi ręcznie swoje to bym go zabił bo cała ulice budzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka jest maksymalna szerokość rolet Krispol dla pancerzy M3, M4 i M5?

Mam dwa większe okna, s2800xh2300 - tu podobno starczy M4, M3 musiałoby być dzielone

i na wykuszu s3480xh1700 - sprzedawca przedstawił mi opcję dzielenia M3, ale może M4 dałoby radę?

Pozdrawiam

Jarek

a jakie rolety?rn rs rz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca trzyma się zaleceń fabryki i jeśli mówi że trzeba tak a nie inaczej - niestety racja jest po jego stronie

szerokości 3,5 mb nie zrobisz bez podziału lub musisz zastosować pancerz od bram rolowanych

 

No tylko że na stronie Krispolu nie znalazłem informacji, do jakiej szerokości można poszczególne pancerze stosować.

A już parę osób pisało, jakie cuda im sprzedawcy opowiadają...

Dlatego chciałem sprawdzić ;-)

Teraz, przy podziałach, będą rolety na M3 z których największe to s2350xh1700 oraz s1800xh2300

 

witek 86- rolety do zabudowy na ścianie -RZ

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim hałasie mówimy?

Hałas od silnika? Najbardziej słyszalny w RKS-ach i BeClewerach, różnie z Integro

 

Tylko pamiętaj, to moja subiektywna ocena

 

Jarku...nie lepsza ocena obiektywna??? pewnie wiesz czym się rożnią.....ale tak dla przypomnienia....

Obiektywna ocena cechuje się tym, iż bierze sie pod uwagę rzeczy prawdziwe , kieruje sie zarówno dobrem ogólnym jak i własnym.Czlowiek ktory wydaje obiektywną ocenę kieruje sie prawdziwą rzeczywistoscią.

Natomiast subiektywna ocena różni sie tym iz człowiek wydając taka ocenę kieruje sie swoimi uprzedzeniami, fantazjami, upodobaniami, osobistymi względami. tzw. jednostronną oceną rzeczywistosci.

Widzę że nie wyciągnąłeś właściwych wniosków z naszych poprzednich dysput.....nie wolno wrzucić wszystkich RKS-ów do jednego worka....to tak jak powiedzieć że autko spala 10 litrów na sto km .....są takie które spalają 10...inne 15 ...a jeszcze inne 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko że na stronie Krispolu nie znalazłem informacji, do jakiej szerokości można poszczególne pancerze stosować.

A już parę osób pisało, jakie cuda im sprzedawcy opowiadają...

Dlatego chciałem sprawdzić ;-)

Teraz, przy podziałach, będą rolety na M3 z których największe to s2350xh1700 oraz s1800xh2300

 

witek 86- rolety do zabudowy na ścianie -RZ

Pozdrawiam

Jarek

no to dobrze ci powiedzieli poza tym jeśli to krispol to tam nie ma opcji aby ktoś wykonał większą niż pozwalają normy!

program od razu to odrzuci !!!

pamiętać trzeba o różnicach w wysokości pancerza ale jeśli nie jest bezpośrednio obok siebie to ich nie widać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, Witek 86 - dzięki :)

Ustaliłem że największa szerokość będzie 2,3 m przy długości ok 1,7 m

a najdłuższa - 2,3 m przy szerokości ok 2m

Na pancerzu M3 - Krispol- więc chyba nie jest to maxymalne "żyłowanie" parametrów dopuszczonych przez producenta.

Pozdrawiam

Jarek

tak jak mówiłem krispol nie zrobi rolet z poza wymiaru.

ja jestem za tym aby właśnie dzielić

no ale wiadomo dodatkowy silnik itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Krispol napisał gdzieś na stronie że szerokość max wynosi to nie zawracałbym głowy

Ale lepiej się upewnić :-)

 

A silniki podobno mają obsługiwać obie rolety w oknie, tak że jeden Mobilus będzie miał do pociągnięcia 3480x1700, a drugi 2300x2800

Mam nadzieję że dadzą radę ;-)

 

coś mi się nie wydaję :)

roleta 3480 szeroka ma być podzielona na dwie części po 174 aby pancerz był m3 i nie ma możliwości aby zastosować jeden silnik do obu pancerzy!

(oczywiście może jakieś obejścia ktoś robić itp )

muszą być dwa silniki ,chyba że mylisz to z tym że silniki będą chodziły na jednym włączniku?ale aby tak było należy zastosować przekaźniki DZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...