Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuję pomocy w takiej kwestii. Chcemy założyć roletę na zewnątrz drzwi wejściowych. Są to jedyne drzwi do domu. Czy istnieje rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania:

 

1) Pozwoli na elektryczne sterowanie roletą

2) Pozwoli na mechaniczne awaryjne otwarcie z obu stron ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie było mnie dwa dni a tu tyle informacji :)

 

Więc tak jeśli chodzi o duże okna to właśnie chce jedną roletę w pancerzu p39 max p45 chyba. I teraz chodzi o to czy przy tej największej puszce wejdzie mi cała roleta wraz z silnikiem przy tej szerokości bo w wysokości napewno.

 

Jeśli chodzi o skrzynke rewizyjną to bez przesady może być innego wymiaru :)

 

Mam problem jeszcze z dwoma oknami w wykuszu które są wąskie a bardzo wysokie. Jaka musi być maksymalna szerokość aby zainstalować tam silnik? (W projekcie było 46x230 a ile najlepiej ma być? Wymyśliłem to tak że w warstwie ocieplenia które ma 15 cm schowamy puszkę tyle ile będzie potrzeba na szerokość troche w lewo troche w prawo)

[ATTACH=CONFIG]151502[/ATTACH]

 

somfy można już od 45cm dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w takiej kwestii. Chcemy założyć roletę na zewnątrz drzwi wejściowych. Są to jedyne drzwi do domu. Czy istnieje rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania:

 

1) Pozwoli na elektryczne sterowanie roletą

2) Pozwoli na mechaniczne awaryjne otwarcie z obu stron ?

 

jest taka opcja tylko należy zastosować silnik z awaryjnym otwieraniem za pomocą korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, "rychło wczas" się zdecydowałem na rolety... Dom wybudowany (Pototherm 25) w planie ocieplenie 15cm... I teraz chciałbym zamontować rolety... Nadproża nie cofnięte. Więc jak mówił mi człowiek ze sklepu z oknami opcje są dwie: 1. roleta wystaje, ok 5-7 cm ponad styropian nad oknem, lub 2: dać ocieplenie 20cm... A może Wy, macie jakieś inne rozwiązanie? a jeśli nie to na co się zdecydować?. Bardzo dziękuję za porady.... Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, "rychło wczas" się zdecydowałem na rolety... Dom wybudowany (Pototherm 25) w planie ocieplenie 15cm... I teraz chciałbym zamontować rolety... Nadproża nie cofnięte. Więc jak mówił mi człowiek ze sklepu z oknami opcje są dwie: 1. roleta wystaje, ok 5-7 cm ponad styropian nad oknem, lub 2: dać ocieplenie 20cm... A może Wy, macie jakieś inne rozwiązanie? a jeśli nie to na co się zdecydować?. Bardzo dziękuję za porady.... Pozdrawiam,

 

Opcje są takie jak powiedział CI "człowiek ze sklepu". MOżesz jeszcze zamówić okna niższe o wysokość rolety, ale nie wiem czy to będzie u Ciebie wyglądać estetycznie.

Booyah!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaż rolety na ocieplenie?

 

fakt. tylko co będzie bardziej estetycznie i ładniej wyglądać?: czy jeśli roleta będzie wystawać ok. 5-7 centymetrów ponad ocieplenie Czy też jeśli będzie całkowicie zamontowana na ociepleniu? (druga sprawa nie jestem budowlańcem, ale montaż rolety na 15 centymetrach miękkiego bądź, co bądź styropianu się sprawdza?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt. tylko co będzie bardziej estetycznie i ładniej wyglądać?: czy jeśli roleta będzie wystawać ok. 5-7 centymetrów ponad ocieplenie Czy też jeśli będzie całkowicie zamontowana na ociepleniu? (druga sprawa nie jestem budowlańcem, ale montaż rolety na 15 centymetrach miękkiego bądź, co bądź styropianu się sprawdza?)[/QUOT\]

 

jeśli tylko w styropianie to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

fakt. tylko co będzie bardziej estetycznie i ładniej wyglądać?: czy jeśli roleta będzie wystawać ok. 5-7 centymetrów ponad ocieplenie Czy też jeśli będzie całkowicie zamontowana na ociepleniu? (druga sprawa nie jestem budowlańcem, ale montaż rolety na 15 centymetrach miękkiego bądź, co bądź styropianu się sprawdza?)

 

a nie WAŻNIEJSZE od względów wizualnych jest DZIAŁANIE tej rolety i jakość ewentualnego połączenia całości ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...