Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witku, teoretycznie można się pobawić, wyciąć styro z elewacją wielkości skrzynki jaką mamy zamontować, pod prowadnice dać dystans tak by pod skrzynkę podłożyć ocieplenie by nadproże nie przemarzało - jak się to zrobi dokładnie to uwierz mi - nie widać że cokolwiek było robione - ale uwaga, taki manewr czyniliśmy w roletami elewacyjnymi, wystarczyło uszczelniaczem w kolorze zbliżonym do elewacji szpary zakitować

W innym wypadku także można ale ukryć skrzynke trudno, chyba że robi się dodatkową opaskę - wtedy to i kolory jakość zgrać można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli masz taką możliwość to jasne że tak. więcej światła a widok skrzynki w oknie nie wszystkim się podoba:)

co do przymocowania rolety do okna nie powinieneś się o nic martwić :)

no chyba że za x lat przy wymianie będziesz chciał sprzedać osobno okna i rolety :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że podobnie myślimy :-), a zapytam jeszcze, bo jakoś do tej pory uciekło mi to, co z oknami dachowymi (kąt nach. dachu 35st.)???. Mam ich 4szt., z tego 2 na stronę zach-półn, 2 na wsch-połud. Tak sobie gdybam, że do tych 2 po str. zach-pół. wystarczyłaby jakaś zwykła roleta wewnętrzna, natomiast do pozostałych?. Oczywiście chodzi mi o zminimalizowanie nagrzewania w lecie, no i straty ciepła w zimie. Montuje się do tego jakieś rolety zewnętrzne, czy co?

Będę dzwięczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie: mam ścianę 30 cm porotherm + 15 cm ocieplenia. Od kilku dni śledzę wątki związane z roletami i im więcej czytam, tym mniej wiem.... Co moglibyście mi polecić z rolet, jeżeli zależy mi przede wszystkim na dobrej izolacji termicznej? Mam też wątpliwości jeżeli chodzi o rolety podtynkowe (integro) - jeżeli chcę, żeby góra była dobrze zaizolowana, to dół okna nie jest wtedy zlicowany z krawędzią warstwy nośnej, a musi być umieszczony gdzieś pośrodku cegły, czyli robi się mostek.... Proszę o wyjaśnienie i pomoc. Jestem na etapie projektu i wysyłania okien do wyceny, chciałbym już zdecydować się na typ rolet i ewentualnie firmę. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Mam też wątpliwości jeżeli chodzi o rolety podtynkowe (integro) - jeżeli chcę, żeby góra była dobrze zaizolowana, to dół okna nie jest wtedy zlicowany z krawędzią warstwy nośnej, a musi być umieszczony gdzieś pośrodku cegły, czyli robi się mostek.... ..!
Bo jak ktoś upiera się by przy takiej konstrukcji ściany schować na siłę skrzynkę to tak będzie miał. Masz kilka wyjść ale wymagają one współpracy z rozsądnym dostawcą i montażystą - najprostszym jest zwiększenie grubości styropianu z 15 do 22-25 cm (zależy od skrzynek dla balkonów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co moglibyście mi polecić z rolet, jeżeli zależy mi przede wszystkim na dobrej izolacji termicznej?

 

Nie ma potrzeby zwiększania grubości izolacji cieplnej....można ją nawet zmniejszyć do 12 cm a i tak wszystko będzie ukryte w obrębie muru......a więc Jarku....można się upierać, aby zachować taką konstrukcję ściany i w miejscu magazynu na roletę mieć współczynnik przenikania ciepła 0,31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Drodzy Panowie , drążę temat rolet i muszę zadać pytanie którego bardzo nie lubicie;) ( przyznam że też takich pytań nie lubię , ale mus to mus:rolleyes:)

Mianowicie które rolety ( jaki producent) z tych ekonomicznych są akceptowalne jakościowo?

Wiem że tanie nie są bardzo dobre, ale czy któreś są tanie i w miarę dobre ( nie chodzi mi o totalny badziew :no:)

Chodzi o to że wolę dołożyć do okien ( myślę o Schuco SI82 clasic) natomiast rolety miałyby tylko działać poprawnie ( nie rozlecieć się za szybko:rolleyes:) i chronić przed słońcem w lecie .

Pytanie drugie .

Ile najwięcej mogę cofnąć nadproże żeby go dobrze ocieplić ( integro) żeby jeszcze było do czego zamontować okno od góry?

Pytanie trzecie .

czy można okno wysunąć ok. 2-3 cm poza lico ściany jeżeli jest roleta?

Z góry serdecznie dziękuję . Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Drodzy Panowie , drążę temat rolet i muszę zadać pytanie którego bardzo nie lubicie;)
nie należy więc takich pytań zadawać ;)

Pytanie drugie .Ile najwięcej mogę cofnąć nadproże żeby go dobrze ocieplić ( integro) żeby jeszcze było do czego zamontować okno od góry?
a nawet i 10 cm o ile Ci KierBud pozwoli ;) spokojnie wystarczy 5 cm

Pytanie trzecie .czy można okno wysunąć ok. 2-3 cm poza lico ściany jeżeli jest roleta?
Oczywiście że można a nawet trzeba, zmniejszasz straty ciepła na styku okno - mur - tu nie masz możliwości najścia styropianem na ościeżnice więc jest to jedyna dostępna metoda poprawy termiki tego miejsca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku rolet masz dużo możliwości zmian które wpływają na cenę końcową

w samych napędach można zrobić kilka tys więcej lub mniej

dochodzi kolor listwy dolnej ,wieszaki blokujące itd

mają być silniki ?

a jak już wybrałeś okna to sprzedawca nie ma rolet? niech coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...