Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie myślę, ja już nie myślę, klient nasz Pan, ma w d... co się do niego mówi niech ma jak chce - dla mnie koniec tematu

 

Przypomina mi się od razu kilka tematów tu przerabianych. Wszyscy orzekli że jakieś rozwiązanie jest niewykonalne - dotąd pytający szlajał się po Polsce aż w końcu ktoś zrobił a później kolejny wątek na FM - spieprzono mi to i owo i wieszanie psów na wszystkich tylko nie na samym sobie i swej głupocie - nie bójmy się tego nazwać - głupocie - to cholerne 90% klientów myślących inaczej o których wspominał tu Charlie

Bądź wyjątkiem, załap się w te 10 % rozsądnych i do myślących

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety, jak masz do czynienia z handlowcami którym tylko zależy na tym byś u nich wydała kasę nie licz na to że coś ci doradzą

Możesz cofnąć ale to kosztuje - kosztuje dodatkowe poszerzenia i zwężenie okna o minimum 10 cm - godzisz się na to ?

http://www.jareko.pl/realizacjie/ i pooglądaj sobie montaż pod Oleśnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak godzę się na to , chodziło mi tylko czy moge zamontować skrzynke 16,5 do okna tarasowego szer. 200 cm x wys. 220 cm oraz dzielone na pół szer. 360 cm x wys. 220 cm czy jeśli mam ścianę 24 cm + ocieplenie 15 cm a nadproże jest cofnięte o 4 cm zakryję mi skrzynkę ? Sterowanie elektryczne profil pa 39 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalna skrzynka będzie mieć 180 mm

a więc idąc od czoła elewacji

5mm - struktura

5mm - siatka + klej

150 mm - styropian

10mm - realna grubość kleju przy w miarę prostych i pionowych ścianach

już masz 170 mm - 17 cm

skrzynka 18 cm + obłożenie 20mm styropianu i masz 20 cm

Czyli musisz cofnąć okno w mur minimum 30 mm

to wyliczenia idealne

reasumując - 4 cm powinny wystarczyć ale.... ale pod skrzynką musisz mieć ocieplenie - nie możesz mieć otworu tak jak na ostatnim zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalna skrzynka będzie mieć 180 mm

a więc idąc od czoła elewacji

5mm - struktura

5mm - siatka + klej

150 mm - styropian

10mm - realna grubość kleju przy w miarę prostych i pionowych ścianach

już masz 170 mm - 17 cm

skrzynka 18 cm + obłożenie 20mm styropianu i masz 20 cm

Czyli musisz cofnąć okno w mur minimum 30 mm

to wyliczenia idealne

reasumując - 4 cm powinny wystarczyć ale.... ale pod skrzynką musisz mieć ocieplenie - nie możesz mieć otworu tak jak na ostatnim zdjęciu

 

ok o to właśnie mi chodził dzięki wielkie pzdr:no::no::no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na te zdjęcia i zastanów się czy to aż tak burzy wygląd domu ?

Z innej beczki - dom oglądasz Ty czy przechodnie - dla nich to robisz czy dla siebie ?

 

Przy integro zawsze jest odwrócona kolejność....to co powinien widzieć sąsiad, widzisz Ty , a to co powinneś widzieć Ty , widzi sąsiad ( mam na myśli kierunek zwoju pancerza ) nie dziwię się też, że nie wszyscy godzą się na zburzenie konstrukcji architektonicznej elewacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCN5191.JPGWitajcie,

Hm.......... sam juz nie wiem co mam sądzić o ostatnich postach.

Dobrych kilka miesiecy temu pisałem w tym wątku ,ze ma wykonane wneki w nadprożach 4 cm na głębokość i 23 na wysokość. Za poradą tutaj piszących skontaktowałem sie z przedstawicielem znanego producenta rolet, który przyjechał na moją budowę i doradził aby wykonać takie ,,wneki" jak podałem wyżej.Tak też wykonano. Ocieplenia bede miał 20 cm. Teraz inny znany przedstawiciel okien był na pomiarze otworów ( okna juz zamówione miesiac temu) a ze montuje takze rolety pomierzył otwory i powiedział, ze w te 4 x 23 cm wnękę mogę śmiało wstawić styrodur o takim wymiarze jak jest wnęka, bo przy ociepleniu 20 cm, skrzynki na rolety przy moich wymiarach okien wstawić mozna 18-ki.Czyli skrzynka bedzie przylegać do styroduru - tak jakby do sciany domu.Czyli ocieplenie pomiedzy skrzynka a ściana bede miał 4 cm.

Okna chcą montowac o 4 cm cofniete, ponieważ u góry jest styrodur ( we wnece ).

 

I co ja mam teraz począć , jak tu czytam, ze bede miał problem z ociepleniem pionowym styku okna ze ściana? Piszecie, ze okno powinno byc jak najwiecej wysuniete na zewnątrz a minimum - aby było na równi ze scianą.

Co mi doradzicie? Zostawić jak jest, czy coś kombinować? Ale jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 20 cm ociepleniu wnęk nie robisz żeby cofać okna do wewnątrz, tylko żeby jak najwięcej docieplić przestrzeń między skrzynką rolety a nadprożem.

Jeżeli nie masz skrzynek większych niż 18 cm to dajesz styrodur na nadproże równo z licem ściany. Okno masz zamontowane na lico, a prowadnice i skrzynkę wysunięte w docelowe ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem

Masz względem lica ściany, w nadprożu 4 cm styroduru

W czym problem?

Nic nie cofasz, montujesz okno w licu ze ścianą, pod skrzynka masz 4 cm ocieplenia, skrzynka ma mieć 18 cm - ocieplenie 20 - co chcesz kombinować - jest dobrze, nic nie cofaj, albo Twój opis jest dla mnie nie zrozumiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy integro zawsze jest odwrócona kolejność....to co powinien widzieć sąsiad, widzisz Ty , a to co powinneś widzieć Ty , widzi sąsiad ( mam na myśli kierunek zwoju pancerza ) nie dziwię się też, że nie wszyscy godzą się na zburzenie konstrukcji architektonicznej elewacji...
co innego miałem na myśli bo mi wisi czy widzę od zewnątrz wklęsłe czy wypukłe, po zamknięciu rolet i tak nie patrze i nie podziwiam jaki to pięknie wklęsły mam pancerz.

Pisałem o skrzynce - o samym fakcie widocznej skrzynki od rolety - spinać się, wymyślać cuda, płacić kasę za rozwiązania dobre ale kosztowne byleby tylko nie było widać skrzynki nad oknem, gdzie po miesiącu szczerze mi będzie obojętne co jest na zewnątrz

O tym mówię Sławku a nie wypukłościach czy wklęsłościach pancerza - bo tak naprawdę nikt nie wie jak jest dobrze - wypukło czy wklęsło gdy rysunek słoi jest po obu stronach ;) - dlatego w wątku o oknach podałem pierwsze z brzegu trzy zdjęcia z sieci ukazujące jak wygląda skrzynka elewacyjna w gotowym domu a zdjęć jeszcze ładniejszych można znaleźć więcej tym samym obalić mit o braku estetyki gdy skrzynki nie zakrywa elewacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmax, Jareko - rozumiem Wasze wpisy. Piszecie, ze mam nic nie czynić. Piszecie, ze jest O.K.

Ale przedstawiciel , który robił pomiar okien i przy okazji pomierzył otwory na rolety powiedzial mi, ze okna trzeba zamontować o te 4 cm cofnięte do wnętrza domu! W tym cała rzecz.

Dopiero Wasze dzisiejsze wpisy w tym wątku uświadomiły mi, ze po jaką cholerę on tak chce montować okna? Bo przecież, przy takim zamontowaniu okien jak on mi proponuje to dopiero miałbym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ni cholery tego nie rozumiem zwłaszcza że podstawową rzecz masz zrobioną na etapie murowania - masz ocieplone nadproże. Gdybyś u mnie zamawiał zaproponowałbym ci co innego, jeśli masz mieć 20 cm ocieplenia, jeśli maksymalna skrzynka ma mieć 180 mm, wysunąłbym okna o 20 mm dodając 20 mm styruduru dodatkowo pod skrzynkę by okno wypchnąć 20 mm w ocieplenie i choćby tą drogą zniwelować stratę z braku ocieplonego węgarka, robiąc elewację nie dawałbym styropianu na skrzynkę tylko dwie warstwy siatki by wzmocnić to miejsce dodatkowo - ale to ja, ja się na roletach nie znam, tak sobie tu tylko czasem chrzanię bez sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przedstawiciel , który robił pomiar okien i przy okazji pomierzył otwory na rolety powiedzial mi, ze okna trzeba zamontować o te 4 cm cofnięte do wnętrza domu! W tym cała rzecz.

Chłopina myśli schematycznie. Te 4 cm xps na górze nie przeszkadza w prawidłowym zamontowaniu okien, no chyba że chciałby dyblować górę. Kotwy i będzie OK, słuchaj Jareko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym mówię Sławku a nie wypukłościach czy wklęsłościach pancerza - bo tak naprawdę nikt nie wie jak jest dobrze - wypukło czy wklęsło gdy rysunek słoi jest po obu stronach ;) -

 

Kwestia gustu Jarku...myślę ,że dziwnie patrzałbym na Ciebie,gdybyś ubrał garnitur na lewą stronę...ale nie to jest najważniejsze....nie potrafię zrozumieć,że polecasz 0,8 gdy jest możliwe 0,3.....mam na myśli współczynnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku, przepraszam że się wcinam - co ma silnik do szerokości rolety a tym samym wielkości wałka?

Choćby opierając się na programie Krispola z którym także współpracujesz do rolety 2000 X 2000 plus skrzynka - ni czorta program nie pozwala dać skrzynki 165 mm, mało tego, nawet gdy zamiast wieszaków blokujących dasz blachy z puszek po konserwach ;) także narzuca skrzynkę 180 - pancerz M3, przy pancerzu M4 będzie jeszcze gorzej a przy M5 wogóle do d...

 

Nie ma co przepraszać sam nie byłem pewnien i sprawdzałem.

Jarku nic nie mówiłem o szerokości tylko o silniku jaki zastosujesz w krispolu masz 3 opcje mobilus nice somfy i przy tym pierwszym mozna roletę 2000x2365 zrobić z puszką 16,5cm i dając wieszaki blokujące nie od konserw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmax, Jareko - rozumiem Wasze wpisy. Piszecie, ze mam nic nie czynić. Piszecie, ze jest O.K.

Ale przedstawiciel , który robił pomiar okien i przy okazji pomierzył otwory na rolety powiedzial mi, ze okna trzeba zamontować o te 4 cm cofnięte do wnętrza domu! W tym cała rzecz.

Dopiero Wasze dzisiejsze wpisy w tym wątku uświadomiły mi, ze po jaką cholerę on tak chce montować okna? Bo przecież, przy takim zamontowaniu okien jak on mi proponuje to dopiero miałbym problem.

 

sam doszedłeś do takich wniosków to teraz mu o nich powiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...