Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie ma co przepraszać sam nie byłem pewnien i sprawdzałem.

Jarku nic nie mówiłem o szerokości tylko o silniku jaki zastosujesz w krispolu masz 3 opcje mobilus nice somfy i przy tym pierwszym mozna roletę 2000x2365 zrobić z puszką 16,5cm i dając wieszaki blokujące nie od konserw:)

 

witek czy masz na mysli Siłowniki serii PICO 35 mm początkowa średnica nawojowa 40 mm firmy mobilus model :

URSUS 13 Nm 14 obr/min 230V 50Hz 160W 0,7A IP 44 L-485 lub L-515mm

lub z serii PICO SENSO 35 mm początkowa średnica nawojowa 40 mm model :

URSUS 13 Nm 14 obr/min 230V 50Hz 160W 0,7A IP 44 L-365 lub L-475mm

Edytowane przez taiger22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witek czy masz na mysli Siłowniki serii PICO 35 mm początkowa średnica nawojowa 40 mm firmy mobilus model :

URSUS 13 Nm 14 obr/min 230V 50Hz 160W 0,7A IP 44 L-485 lub L-515mm

lub z serii PICO SENSO 35 mm początkowa średnica nawojowa 40 mm model :

URSUS 13 Nm 14 obr/min 230V 50Hz 160W 0,7A IP 44 L-365 lub L-475mm

 

kto miałby wykonać te rolety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tylko Krispol :)

porównywanie cen może wykonać sprzedawca jak ma dwa produkty w sprzedaży klient zazwyczaj ma okna rolety bramę ważna jest cena za całość

jak ci wychodzi ok to nie masz co szukać dalej .ok porównać zawsze można ale niech to będzie bardzo podobna klasa i standard bo na roletach jest tyle dodatków gdzie można poszaleć z wyceną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bo jak ktoś upiera się by przy takiej konstrukcji ściany schować na siłę skrzynkę to tak będzie miał. Masz kilka wyjść ale wymagają one współpracy z rozsądnym dostawcą i montażystą - najprostszym jest zwiększenie grubości styropianu z 15 do 22-25 cm (zależy od skrzynek dla balkonów)

 

Cegła 30 cm, więc nie chcę zwiększać warstwy ocieplenia - 15 cm to i tak sporo. Wracam do wątku, bo w następnych postach mocno krytykujesz zlicowanie okna z cofniętym nadprożem, co skutkuje cofnięciem dołu okna w warstwę muru. I słusznie. Ponawiam jednak pytanie, jakie jest najlepsze rozwiązanie (termicznie, bo wizualnie, to dopuszczam lekkie wysunięcie rolety poza mur, chociaż wolałbym, żeby były schowane, ale...) z roletą dla wersji 30 cm + 15 cm? Jareko, na Twojej stronie w zakładce o roletach jest przedstawione jak rozumiem rozwiązanie idealne, ale nie bardzo rozumiem, o co w tym chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jareko, na Twojej stronie w zakładce o roletach jest przedstawione jak rozumiem rozwiązanie idealne, ale nie bardzo rozumiem, o co w tym chodzi...
masz na myśli tą stronę i zdjęcia? http://www.jareko.pl/rolety-zewnetrzne/problemy-montazowe-z-roletami/

Tam taki montaż wymusiła sytuacja - klient wymurował nadproża pod BeClewera a zdecydował się ostatecznie na Integro dlatego że miał szerokie okna a kilka lat temu był to problem i to znaczny by zachować sztywność mocowania górnej części ościeżnicy

Toż to proste jak konstrukcja cepa i każde zdjęcie dokładnie ukazuje idee

Robisz nadproża wyżej od okien o przewidywaną wielkość puszki lub, dla lepszej estetyki całości, z założenia podnosić pod największe skrzynki jakie mają być zastosowane w budynku - najczęściej 205 mm

Okna wyposażasz w poszerzenia na górze na których pojawi się skrzynka a później od wewnątrz poszerzenia albo zostawiasz (brzydko) albo zabudowujesz styropianem i siatką tworząc realnie najcieplejsze rozwiązanie z możliwych - nie ma cieplejszego montażu skrzynek

Mocując okno w licu ściany skrzynka wystaje ci tylko tyle ile ma wymiaru, nie musisz nic pod nią dokładać itp

Pojawia się tylko inny problem - przy takim montażu prowadnica rolety, będąca przewodnikiem, jest oddalona od muru tylko o grubość piany - stąd jak chcesz być perfekcjonistą to zrób tak jak tu http://www.jareko.pl/realizacjie/ a dokładniej montaż w Oleśnicy http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-10/ w efekcie będziesz miał opór cieplny na styku okno - mur na poziomie montażu okna w warstwie ocieplenia - to dopiero niespodzianka - nie sądzisz? :) Nie ma drogich kotew JBD a osiąga się takie same parametry i koszt ponosi się mniejszy gdyż 1mb poszerzenia 50 mm wyjdzie taniej niż montaż na JB-D czy Fentech'u

Ale nad tym wszystkim trzeba myśleć zanim zacznie się stawiać dom

Czy w miarę rozjaśniłem wizje sposobu montażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakby celem uzupełnienia - ostatnio montowaliśmy to i owo na zachód od nas, rolety na poszerzeniach (jak jak w ukazanym ci linku do mojej strony) od wewnątrz nie zakrywane styropianem, poszerzenia niewielkie, 25 mm ale prowadnica mocowana w wymiarze ościeżnicy bez poszerzeń, po obróbce nie będzie chłodu wchodzącego w mur z aluminiowej prowadnicy - w Oleśnicy poszedłem o wiele dalej gdyż wymagania klientki tez szły w stronę domu prawie pasywnego, z z racji grubości ocieplenia koniecznie chciała mieć schowane skrzynki w ocieplenie którego zwiększać nie chciała (nie mogła ? - nie wiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - wszystko jest jasne :)

Do witka86: otwory dopiero są na etapie projektu, a budowa rusza w połowie roku

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!

P.S. Jareko, skoro działasz w Oleśnicy, to pewnie z montażem w Opolu też nie ma problemu?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy zna ktoś napędy Yooda (z pakiecie z Portosem)? Nie znalazłem konkretnych opinii na ich temat. Można to to porównywać z Selve albo Mobilusem (w parze z Aluprof)? Chodzi konkretnie o model Yooda 35b/45b. Z przeciążeniami dostałem tą samą cenę co Selve/Mobilus bez.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...