Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mogę przez to rozumieć, że jakościowo są to porównywalne napędy?

A te przeciążeniówki spełniają swoją rolę? Czytałem kilka stron wcześniej, że zanim się ta blokada włączy (napięcie, temperatura) to i tak puszka jest do wymiany. Zakładając, że nie będę chciał na chama zwinąć/rozwinąć przymarzniętej rolety i nie będę zostawiał niczego na parapecie warto inwestować? Mówimy od roletach zewnętrznych. Jako że to tylko parter i 7 sztuk to radia nie przewiduję, może 2,3 dam pod jeden przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Panowie u mnie sytuacja zmienia się jak w... Długo by o tym gadać, ale na tę chwilę sytuacja wygląda mniej więcej tak, że (tylko tu nie spadnijcie :-)) chyba będziemy budować się od podstaw. Tamten domek do "żyda", no i tak dalej ... Narazie w opracowaniu wstępnym jest projekt (parterówka), no i flagowe pytanie: co na tym etapie należy w projekcie zabezpieczyć, żeby potem nie było za późno. Architekt coś gadał o pozostawieniu nad oknem dodatkowej wnęki wysokości ok. 25cm i to wydaje mi się jasne i oczywiste, bo o tym mi zresztą wcześniej pisaliście. Ale potem coś zaczął niezrozumiale (ma się rozumieć dla mnie), tzn., że w tą wnękę przyjdzie plastikowa obudowa nie wiem czy miał na myśli kasetę, czy coś innego ... - niby ma to nie powodować mostków cieplnych, w każdym razie ta kaseta lub coś innego i tak miała wystawać niby na zewnątrz i schować się dopiero w ociepleniu. Gadał o tym tak zawile, że nawet nie miałem siły pytać o szczegóły ...Proszę zatem Was, wyjaśnijcie mi (jeżeli cokolwiek z tego zrozumieliście :-)) jaki system architekt miał na myśli lub po prostu doradźcie co na tym etapie przewidzieć, no i w dalszej perpsektywie co zastosować, żeby było tanio i dobrze :-).

Pozdrawiam i już dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę przez to rozumieć, że jakościowo są to porównywalne napędy?

A te przeciążeniówki spełniają swoją rolę? Czytałem kilka stron wcześniej, że zanim się ta blokada włączy (napięcie, temperatura) to i tak puszka jest do wymiany. Zakładając, że nie będę chciał na chama zwinąć/rozwinąć przymarzniętej rolety i nie będę zostawiał niczego na parapecie warto inwestować? Mówimy od roletach zewnętrznych. Jako że to tylko parter i 7 sztuk to radia nie przewiduję, może 2,3 dam pod jeden przełącznik.

 

tylko z tego co piszesz wychodzi mi że silniki będą od firmy bodajże nazywa się sukces bo portos te silniki ma jako portos i oni nie mają w nich przeciązeniówki chcą gdzies w okolicach marca wprowadzić!

nie wiem czy możesz tak pod jeden przełącznik podłączyć 3 silniki trzeba miec przekaźniki

jeśli chcesz silnik po to by zwijał i rozwijał roletę bez pilota ,bajrów itd to spokojnie da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu doradźcie co na tym etapie przewidzieć, no i w dalszej perpsektywie co zastosować, żeby było tanio i dobrze :-).

Pozdrawiam i dziękuję!

 

Tak to się nie da:)

metoda z poszerzeniami nad oknami do których dojdą rolety zewnętrzne będzie najdroższa (jak dla mnie najlepsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj do tego Witku jeszcze poszerzenia po bokach by ocieplić pionowe części należycie :)

Ale kto by się tym przejmował, że rozwiązanie najcieplejsze z możliwych i wskazane jak montaż w warstwie ocieplenia - kasa na tym etapie najważniejsza

Naszła mnie refleksja - zapewne durna ale jednak

Zastanawiam się, dlaczego ludzie decydują się na ogrzewanie prądem? Wszak jest to medium na dziś najdroższe i zawsze będzie najdroższym. Czy przypadkiem nie jest lepiej wydać na początku więcej kasy by jak najszybciej przestać odczuwać comiesięczne koszty ogrzewania i CWU, np inwestując w pompę ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj do tego Witku jeszcze poszerzenia po bokach by ocieplić pionowe części należycie :)

Ale kto by się tym przejmował, że rozwiązanie najcieplejsze z możliwych i wskazane jak montaż w warstwie ocieplenia - kasa na tym etapie najważniejsza

Naszła mnie refleksja - zapewne durna ale jednak

Zastanawiam się, dlaczego ludzie decydują się na ogrzewanie prądem? Wszak jest to medium na dziś najdroższe i zawsze będzie najdroższym. Czy przypadkiem nie jest lepiej wydać na początku więcej kasy by jak najszybciej przestać odczuwać comiesięczne koszty ogrzewania i CWU, np inwestując w pompę ciepła

 

jak widzę zapytanie ofertowe i dopisek że cena jest kryterium to czasami się zastanawiam czy nie zrobić tak by cena była supr atrakcyjna ale dopisać aby było dobrze należy :

-

-

-

-

hehehe

 

jestem na etapie elektryki hydrauliki itd i pytałem o inteligentny dom jakieś bajery itd jak mi gościu powiedział kwoty od jakich zaczynają się inteligentn domy to postanowiłem że dom zostanie "normalny" a inteligencją będą musieli się wykazywać lokatorzy hahah:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku - popytaj dalej, rozpiętość cen jest zabójcza, mam klienta w Goleniowie który szukał aż znalazł Polską firmę bazująca w części na komponentach zachodnich gdzie założone funkcje domu wyszły za 40% tego co krzyczeli inni - i działa to już trzeci?hmmm...nieee.... drugi rok bez awarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie więcej jarzę :-), aczkolwiek nie do końca:-) Ja z tego tłumaczenia architekta zrozumiałem wtedy, że kasety będą całe wystawać na zewnątrz-to sobie pomyślałem w zasadzie jaka to różnica, żeby zamontować rolety później do nadproża i schować w styropianie, jeżeli wychodzi na to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie więcej jarzę :-), aczkolwiek nie do końca:-) Ja z tego tłumaczenia architekta zrozumiałem wtedy, że kasety będą całe wystawać na zewnątrz-to sobie pomyślałem w zasadzie jaka to różnica, żeby zamontować rolety później do nadproża i schować w styropianie, jeżeli wychodzi na to samo.

 

można puszkę na nadproże ale otwory muszą pozostać takie jak pod okno bez miejsca na roletę , wtedy cofasz nadproże aby je ocieplić albo ocieplasz i wysuwasz okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jeśli jesteś na etapi projetku to może zamiast rolet ze skrzynką pvc lepiej jest przewidzieć rolety typowo podtynkowe - wtedy wszystko masz na zewnątrz. W takim rozwiązaniu nadproże powinno być w kształcie litery L i w to chowa się kaseta. Oczywiście na zewnątrz kaseta nie jest widoczna. O tyle fajne rozwiązanie że nie ma mostka termicznego i poza tym nie jest kaseta montowana na oknie tylko w nadprożu

 

Witam ponownie!

Panowie u mnie sytuacja zmienia się jak w... Długo by o tym gadać, ale na tę chwilę sytuacja wygląda mniej więcej tak, że (tylko tu nie spadnijcie :-)) chyba będziemy budować się od podstaw. Tamten domek do "żyda", no i tak dalej ... Narazie w opracowaniu wstępnym jest projekt (parterówka), no i flagowe pytanie: co na tym etapie należy w projekcie zabezpieczyć, żeby potem nie było za późno. Architekt coś gadał o pozostawieniu nad oknem dodatkowej wnęki wysokości ok. 25cm i to wydaje mi się jasne i oczywiste, bo o tym mi zresztą wcześniej pisaliście. Ale potem coś zaczął niezrozumiale (ma się rozumieć dla mnie), tzn., że w tą wnękę przyjdzie plastikowa obudowa nie wiem czy miał na myśli kasetę, czy coś innego ... - niby ma to nie powodować mostków cieplnych, w każdym razie ta kaseta lub coś innego i tak miała wystawać niby na zewnątrz i schować się dopiero w ociepleniu. Gadał o tym tak zawile, że nawet nie miałem siły pytać o szczegóły ...Proszę zatem Was, wyjaśnijcie mi (jeżeli cokolwiek z tego zrozumieliście :-)) jaki system architekt miał na myśli lub po prostu doradźcie co na tym etapie przewidzieć, no i w dalszej perpsektywie co zastosować, żeby było tanio i dobrze :-).

Pozdrawiam i już dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden bardzo fajny system rolety produkowany przez B&H ale u nas raczej mało popularny (cena...).

[ATTACH=CONFIG]172540[/ATTACH]

Taki mocno ulepszony RKS można by powiedzieć.

 

można polemizować czy tak bardzo ulepszony......zastanawiam sie jak mocowana jest górna część ościeżnicy okna....na piankę? można ....pod warunkiem,że okno ma nie więcęj niż 120 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na tym zdjęciu tak właśnie to wygląda.

RKS to dla mnie przekleństwo ale wiem i znam takich co uwielbiają

nadproże z miejscem na rolet również swoje kosztuje tylko wszystko to można wstępnie zaplanować na etapie projektu a nie póxniej o matko ale drogo:)

targi dzień 3 czas zacząć:)%%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można polemizować czy tak bardzo ulepszony......zastanawiam sie jak mocowana jest górna część ościeżnicy okna....na piankę? można ....pod warunkiem,że okno ma nie więcęj niż 120 cm

 

Okno przykręcane jest do skrzynki dokładnie jak w twoim systemie. W skrzynce "zatopione" jest wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...