Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

A nie wydaje CI się Michale, że ocieplenie od wewnątrz tworzy to miejsce najcieplejszym w domu ? :)

Nic nie wieje - roleta odseparowana całkowicie od okna i wnętrza, ciepło - dla mnie rozwiązanie najlepsze

I teraz kolejna sprawa - skupiamy się ciągle na nadprożu a boki? Metrów gdzie może być najwięcej strat jest o wiele więcej - zwłaszcza, że architekci proponują idiotyczne rozwiązania cofnięcia okna w mury by schować skrzynkę pod ocieplenie bez wskazania sposobu uniknięcia start liniowych w tym miejscu gdzie raptem 10-20 mm piany oddziela mur od środowiska zewnętrznego, mało tego, cofają okna do wnętrza - a klienci nawet zdający sobie z tego sprawę nie są skłonni wydać z tysiąc zł więcej na poszerzenia boczne 20-50 mm by zminimalizować te straty

Pozwoliłem sobie zamieścić rysunek załączony do projektu jednego z klientów

Jedno jednak trzeba przyznać - mimo iż twórca zapomniał że okno to nie tylko nadproże - po raz pierwszy spotkałem się z propozycją ocieplenia nadproża, która wyszła od architekta i jest uwzględniona w projekcie

 

Jeżeli boki są zaprojektowane tak samo, czyli cofnięte i można tam zaaplikować ocieplenie to całkiem dobre rozwiązanie jako całość, dodatkowo usadowić okno na bloku podparapetowym i gra muzyka :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeżeli boki są zaprojektowane tak samo, czyli cofnięte i można tam zaaplikować ocieplenie to całkiem dobre rozwiązanie jako całość, dodatkowo usadowić okno na bloku podparapetowym i gra muzyka :)
i można doprowadzić prawie do montażu w warstwie ocieplenia - ale już to widzę jak tną pustaki by je zwęzić o np. 50 mm, zwłaszcza kratówkę hi hi hi lub poroterm, o silce nie wspomnę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć na pytanie , czy do okna o wymiarach 41cmx135cm jest możliwość zamontowania rolety z silnikiem?

Mam w domu 19 okien wiec chce miec 19 rolet sterowanych elektrycznie - dostałem informację, że do takiej wąskiej rolety nie ma silnika odpowiedniego :(

Czy ktoś z was jest w stanie mi poradzić, czy takie silniki są, czy idzie to jakoś rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myślałem tylko o roletach nadstawnych, dopóki nie przeczytałem tego wątku. Teraz jestem zdecydowany na rolety zewnętrzne w warstwie ocieplenia (20cm styropianu). Jedno okno tarasowe 2100x2300mm, gdzie dodam 22-25cm styropianu. Ściany będą z silikatów 18cm i zastanawia mnie czy jest jakieś inne rozwiązanie (coś prefabrykowanego na gr. 18cm) nadproża jak betonowe wylewane w deskowaniu z dodatkiem 3-5cm styropianu po zewnętrznej stronie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do tej pory myślałem tylko o roletach nadstawnych, dopóki nie przeczytałem tego wątku. Teraz jestem zdecydowany na rolety zewnętrzne w warstwie ocieplenia (20cm styropianu). Jedno okno tarasowe 2100x2300mm, gdzie dodam 22-25cm styropianu. Ściany będą z silikatów 18cm i zastanawia mnie czy jest jakieś inne rozwiązanie (coś prefabrykowanego na gr. 18cm) nadproża jak betonowe wylewane w deskowaniu z dodatkiem 3-5cm styropianu po zewnętrznej stronie?

 

słusznie robisz :)

 

a z tego co wiem są gotowe nadproża do chyba większości systemów budowlanych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

słusznie robisz :)

 

a z tego co wiem są gotowe nadproża do chyba większości systemów budowlanych.

 

Czy mam rozumieć, że są gotowe naproża z warstwą ocieplenia, czy też piszesz, że ogólnie są nadproża prefabrykowane dla różnych systemów ścian? Jeśli te pierwsze to gdzie możne je znaleźć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wykonawca też mi tak powiedział na początku.Skontaktował się i powiedzieli, że zrobią.

Pamiętam tylko, że skrzynka będzie trochę szersza (chyba zamiast 137cm ma być 150cm ), nie zajmuję się tym zawodowo ale być może wałek, silnik czy inne ustrojstwo jest po prostu grubszy niż standard przez to że jest mniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Rolety z Aluprofa silnikami yooda. Znajomy ma, chwali sobie.

Praktycznie w tej samej cenie dostałbym rolety z Portosa z ichnimi silnikami- po godzinie w necie zdecydowałem sie na Aluprofa.

Jeżeli chodzi o rolety to integro/intermo. Na etapie budowy cofnąłem nadproże o 5cm wsadzając tam styro, który tam jest i na niego będzie mocowana kaseta. Docieplenie planuje 20cm więc skrzynki mi pokryje.

Jedynie co to nie mam cofniętego (ocieplonego nadproża) w 3 oknach (860x860 szt.2 oraz 1770x86) nie dopilnowałem budowlańsów niestety. Tutaj planuje wsadzić pod kasete 2cm styro.

 

Jeżeli chodzi o przewody to będę ciągnął z rozdzielni do silników 4x1 albo 4x1,5 oraz do przełączników z rozdzielni skrętkę 8x0.5. W rozdzielni później będę wszystko łączył - tworzył grupy, może jakaś radiówka, podłączenie z centralką alarmową - Zobaczymy.

 

Rolety będą montowane w ten sam dzień co okna, przez dwie niezależne firmy - o ile się dogadają :)

 

Czekam teraz tylko na cieplejsze dni aby przygotować otwory pod ciepły montaż - wytynkowanie otworu okiennego (z porothermu) zaprawą ciepłochronną , żeby taśma miała się czego trzymać a nie dyndała na załamaniach;)

Edytowane przez majdzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...