Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc,

 

mam 2 oferty na rolety i musze wybrac pomiedzy dwoma silnikami radiowymi SOMFY:

 

a) Oximo - maja zabezpieczenie przeciazeniowe

b) Altus - nie maja, ale na 20 roletach wyjda ok 6 TPLN taniej (4 TPLN roznica w cenie napedu + 2 TPLN bonusy)

 

Sterowanie bede mial indywidualne w pokojach + pilot centralny (ew. dodatkowo wylacznik centralny)

Puszki beda kryte w ociepleniu.

 

Fajnie byloby miec Oximo, ale roznica jest duza - nie wiem czy taniej nie wyjdzie mi naprawa ew. awarii raz na ruski rok ...

Pozostawiania czegos na parapecie raczej sie nie boje, ale np. przymrozenia rolet juz troche tak - nie wiem tylko czy przeciazeniowka poradzi na taka okolicznosc.

 

Dziekuje z gory za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki, a czy przymarzanie rolet to standard ? Czy sa jakies srodki zapobiegawcze (typu odpowiednie koncowki rolet) ? Bo jesli to sprawa nagminna, to zamykanie w zimie rolet bez napedu przeciazeniowego jest bez sensu - nie zarobiłbym na serwis ...

A w sumie takie zamykanie jest jedna z glownych zalet rolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co dobre kosztuje swoje ...

warto pomysleć jakich funkcji oczekujemy od rolet oraz pomyśleć że za kilka lat to co dziś "wypas" będzie standardem

ale może opłaci się napędy wymienić ...

 

Na każdym rynku potrzebne są nowości, gdyby dostępny asortyment nigdy się nie zmieniał, to kto by chciał je wymieniać? :)

Moim zdaniem dopóki wszystko ładnie działa i nie ma jakiegoś przełomu w funkcjonalnościach, to wymieniać nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krańcówki elektroniczne działają na obciążenie więc nie przestawią ci się - pojawiają się tylko czasem kłopoty z ruszeniem przy ośnieżeniu i zmrożeniu pancerza - tu mechaniczne krańcówki wykazują swoją wyższość ale mają wady - zanim zadziała wyłącznik przegrzania silnika rozwijający się pancerz może narobić szkód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili doradcy:)

Warto mi dołożyć 100- 120zł do silnika Somfy Ilmo prawda? ( różnica między zwykłym a Ilmo ) Krańcówki elektroniczne . Mam tych silników tylko 6 szt .

Czy te krańcówki elektroniczne mogą się same przestawiać ? Czy wtedy trzeba wezwać serwis?

 

Jeśli mogę się wtrącić bo zaczynam przerabiać temat napędów to silnik Somfy z serii Ilmo ma oczywiście krańcówki elektroniczne ale wymaga wieszaków i odbojów w dolnej listwie czyli takie wystające kołki a moim zdaniem zbyt ciekawie to nie wygląda. Dlatego sugerowałbym przemyśleć temat i poczytać o napędach z serii Oximo WT które nie wymagają wieszaków i dolnych odbojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić bo zaczynam przerabiać temat napędów to silnik Somfy z serii Ilmo ma oczywiście krańcówki elektroniczne ale wymaga wieszaków i odbojów w dolnej listwie czyli takie wystające kołki a moim zdaniem zbyt ciekawie to nie wygląda. Dlatego sugerowałbym przemyśleć temat i poczytać o napędach z serii Oximo WT które nie wymagają wieszaków i dolnych odbojów.

Coś mi się zdaje że wieszaki muszą być we wszystkich roletach sterowanych elektrycznie.Te wystające kołki widziałam i nie przerażają mnie :no: :)

Jeśli dobrze pamiętam to Oximo są tylko sterowane radiowo ( na pilota) , a nie chcę potem latać i szukać pilota ( a zaginie na pewno, choćby ich z 5 szt było) :rolleyes:

Wolę sterowanie włącznikiem na ścianie ( nie zgubi się ;))

Rozważam tylko między krańcówkami mechanicznymi(zwykły silnik) a elektronicznymi( Ilmo) Raczej wybiorę elektroniczne:yes:

 

Ps. Jeśli się mylę to poprawcie mnie

:D

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też sterowniki radiowe montowane na ścianie - zobacz na katalog produktów Somfy

Pooglądałam :) , taki naścienny się nie zgubi :no:, ale obawiam się że cena z silnikami Oximo znowu wzrośnie i dlatego nie zależy mi na sterowanniu radiowym.

Już mnie te rolety wystrczająco dużo wyszły :p :D

Chyba że miałoby się okazać że więcej skasuje elektryk za podłączenie włączników niż 6 szt silników Oximo na pilota ( ale nie wydaje mi się - choć może się okazać że jestem w błędzie.:rolleyes:)

Ps. Czy w rolecie dzielonej na trzy części z trzema silnikami można sterować każdą częścią osobno? Czy to jest kwestia odpowiednich podłączeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom z silikatu o grubości 18cm, ocieplony styropianem 22 cm.

Mam jeszcze wybor - rolety nadstawne, czy integra. Jedne i drugie byłyby niewidoczne na elewacji, więc Żona nie ma nic do gadania :)

Chodzi mi głownie, o to, który wariant byłby bardziej energooszczędny i tu bliżej mi do rolety nadstawnej, zakrytej warstwą styropianu elewacji.

Ale może są inne kwestie ? Największy otwór będzie miał 300x240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Buduję dom z silikatu o grubości 18cm, ocieplony styropianem 22 cm.

Mam jeszcze wybor - rolety nadstawne, czy integra. Jedne i drugie byłyby niewidoczne na elewacji, więc Żona nie ma nic do gadania :)

Chodzi mi głownie, o to, który wariant byłby bardziej energooszczędny i tu bliżej mi do rolety nadstawnej, zakrytej warstwą styropianu elewacji.

Ale może są inne kwestie ? Największy otwór będzie miał 300x240

 

moje zdanie jest dokładnie odwrotne, jeżeli masz wybór to nadstawną bym montował w ostateczności. Względów jest wiele i to nie tylko jeżeli chodzi o energooszczędność ale np i o mechaniczne zamontowanie całości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choćbyś nie wiem ile dał styropianu na skrzynkę rolety nadstawnej nie będzie on miał realnie wpływu na ocieplenie skrzynki gdyż w jej środku będziesz miał temperaturę zewnętrzną

Najcieplejsze rozwiązanie to roleta zewnętrzna ze skrzynką na poszerzeniach - jak choćby tu http://www.jareko.pl/rolety-zewnetrzne/problemy-montazowe-z-roletami/ widać idee takiego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcieplejsze rozwiązanie to roleta zewnętrzna ze skrzynką na poszerzeniach - jak choćby tu http://www.jareko.pl/rolety-zewnetrzne/problemy-montazowe-z-roletami/ widać idee takiego rozwiązania

 

Wygląda dobrze ;)

Czy taki montaż można zastosować w przypadku wysunięcia okna o 2-3 cm poza lico ściany, czy może nie ma sensu tego wysynięcia stosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...