Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To pytam dalej ;)

 

Pytanie 8.1: Sterowanie. Czy silnik ze sterowaniem radiowym ma mozliwosc rowniez sterowania przewodowego? Zawsze/nigdy/zalezy od modelu silnika?

edit:

( nie pytam o zew. wylacznik z modulem radiowym)

wyłącznik zwykły z modułem radiowym wyłacznie

moja rada zainteresuj sie sterowaniem inteligentnego domu w tedy do rolet bierzesz silniki przewodowe zawsze tańsze niż radiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wyłącznik zwykły z modułem radiowym wyłacznie....
Przeczytaj jeszcze raz pytanie - nie odpowiedziałeś na nie

Odpowiem jeszcze raz - albo sterowanie elektryczne przewodami albo radiowe - jednego z drugim pożenić w silniku nie możesz

 

W dzisiejszych czasach mimo wszystko odchodzi się od radiówek na rzecz rozwiązań do domów z inteligentną instalacją - stąd silniki z magistrala danych, czy rozbudowane sekcje sterowania grupowego a do tego jednak najlepiej nadają się silniki ze sterowaniem przewodowym

 

Radiówki mają jeszcze jedno, bardzo upierdliwe rozwiązanie - przy programowaniu podpięty do prądu ma być tylko silnik programowany - reszta ma być od prądu odcięta. A rzadko się zdarza, by ułatwić sobie późniejsze zmiany, sprowadzić zasilanie każdego silnika do rozdzielni i zabezpieczyć bezpiecznikiem czy dokładnie opisać je na listwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...a może inaczej i od tego chyba trzeba by zacząć

Chcesz rolety, z silnikiem, jakie masz wobec nich wymagania ? Poza kolorem i standardowym tu tekstem - dobre i tanie ;) i z największym rabatem

 

Tak byloby najlatwiej, ale nie na forum. Lokalni sprzedawcy - zdalnie moge tylko mailem lub telefonicznie. A zapytania ofertowe do potencjalnych sprzedawcow z mojej okolicy najczesciej sie koncza tak:

Rolety w kolorze xxx z silnikem elektrycznym za YYY PLN.

No to dzwonie...po drugiej stronie bardzo mila Pani mowi ze ich sa najlepsze i w ogole i to to samo co Kri/Por/itd tylko skladanego przez lokalnego producenta. Ogolne bla bla bla. Na pytania o rzeczy, ktorych sie dowiedzialem tutaj od Was odpowiedz: eeeee..... kolegi nie ma teraz.

 

W czasie mojej rocznej obecnosci tutaj nauczylem sie za na proste i w miare krotkie pytania - uzyskam odpowiedzi. A dla potomnych nawet ponumerowalem :) W moim i ich imieniu - dziekuje (jak idzie mi maslenie?) ;)

 

Pytanie 9: czy z roletami jest tak samo jak z oknami, ze z tego samego profilu mozna zrobic dobry i zly produkt koncowy? ( w sumie oczywiste )

Czy roznice jakosciowe, relatywnie w porownaniu do okien, sa mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pytanie 9: czy z roletami jest tak samo jak z oknami, ze z tego samego profilu mozna zrobic dobry i zly produkt koncowy? ( w sumie oczywiste )

Czy roznice jakosciowe, relatywnie w porownaniu do okien, sa mniejsze?

W mej ocenie jest jeszcze większa przepaść jakościowo cenowa niż w oknach.

Jest tak jak napisałeś

... zapytania ofertowe do potencjalnych sprzedawcow z mojej okolicy najczesciej sie koncza tak:

Rolety w kolorze xxx z silnikem elektrycznym za YYY PLN.

No to dzwonie...po drugiej stronie bardzo mila Pani mowi ze ich sa najlepsze i w ogole i to to samo co Kri/Por/itd tylko skladanego przez lokalnego producenta. Ogolne bla bla bla. Na pytania o rzeczy, ktorych sie dowiedzialem tutaj od Was odpowiedz: eeeee..... kolegi nie ma teraz.....

Otworzyć produkcję rolet to nakład rzędu 2-3 tysiące zł i każdy to może robić ze skutkiem w większości opłakanym

Masz trzech wiodących - w kolejności alfabetycznej - ANWIS, Krispol, Portos i tak naprawdę wśród nich wybieraj - moja subiektywna ocena

Który z nich jest lepszy ? Tego już Ci nie powiem choć swojego faworyta mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiówki mają jeszcze jedno, bardzo upierdliwe rozwiązanie - przy programowaniu podpięty do prądu ma być tylko silnik programowany - reszta ma być od prądu odcięta. A rzadko się zdarza, by ułatwić sobie późniejsze zmiany, sprowadzić zasilanie każdego silnika do rozdzielni i zabezpieczyć bezpiecznikiem czy dokładnie opisać je na listwie

 

nie koniecznie ,są silniki gdzie już ten problem jest rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytam dalej ;)

 

Pytanie 8.1: Sterowanie. Czy silnik ze sterowaniem radiowym ma mozliwosc rowniez sterowania przewodowego? Zawsze/nigdy/zalezy od modelu silnika?

edit:

( nie pytam o zew. wylacznik z modulem radiowym)

 

zależy od modelu silnika :)

mobilus ma taki silnik gdzie masz i przewodowo i radiowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć produkcję rolet to nakład rzędu 2-3 tysiące zł i każdy to może robić ze skutkiem w większości opłakanym

Masz trzech wiodących - w kolejności alfabetycznej - ANWIS, Krispol, Portos i tak naprawdę wśród nich wybieraj - moja subiektywna ocena

Który z nich jest lepszy ? Tego już Ci nie powiem choć swojego faworyta mam

 

Ciekawe, jest to ze wysylam do sprzedawcy zapytanie o konkretnego producenta. W zasadzie 4 zapytania dla 3 wiodacych + lokalny. Dostalem jedna oferte na temat. Dealerzy od 2 wiodacych od razu zalozyli ze trzeba konkurowac cena i przyslali oferty na "zamienniki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolek - a jakie wysłałeś zapytanie Co zawierało ? Wymiary czy tez Twe oczekiwania ?

W oknach często pytający zapominają napisać że okna mają być w kolorze ;) a co dopiero jakieś inne wymagania - i dostają w odpowiedzi cenę bo po co im więcej ? ;)

Te pytania wyslalem juz po podszkoleniu sie tutaj. Cholera... nawet wiedza lepej ze chce kolor pancerza w kolorze standardowym - antracyt. Gdy jasno napisalem prowadnice i skrzynka, pancerz - poprosze o liste dostepnych kolorow, wstepnie srebrny lub jasno szary. Odpowiedz: przeciez za to trzeba doplacic. No i ??? Jezu... moich dutkow nie chca. Jak sie pytam o firme ABC to chce dostac co najmniej oferte na ABC i XYZ mozna dorzucic z rekomendacja. Zaproponowac, sprobowac przekonac. Ale ABC ma byc.

Olalem ich. Probuje innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopłata za pancerz srebrny albo jasno szary?

no to chyba chcą twoje dudki bo nie powinno być

 

No to jeszcze lepiej :p

 

edit: ale to tez pewnie zalezy od producenta. Jak to wyglada u "wiodacych A/K/P" ?

edit 2: ale za kolor pancerza sie doplaca ? np. x za standardowy i 2x za niestand. ?

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki to jest niestandardowy bo u mojego producenta albo jest pancerz w ofercie albo nie ma a to czy będzie antracyt czy złoty dąb to już nie ma znaczenia.

no chyba że chcesz dopłacić za okleinowanie jakimś kolorem typu siena roso itp ale to już spora dopłata bo miałem takich klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? oklejany pancerz ? Bo, że skrzynka i prowadnice to rozumiem ale pancerz ? Już to kiedyś było przerabiane i wyszło jedno wielkie g po kilku latach użytkowania.

 

klient dostał gwarancję tak zwany w wypowiedzi niżej duży producent jest jako wykonawca więc nie mogę powiedzieć że się nie da.

to że kosztowało tyle co ..... to już inna bajka ale "klient nasz pan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...