Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie dzięki za odpowiedź.

Nadproża mam nie cofnięte i nie ocieplone. Witku poczytałem trochę o tej folii to raczej podważają to założenie ilość wełny kontra ilość tej folii. Może aerożel ? między skrzynką a nadprożem.

 

"nikt ważny" no właśnie nie chcę z tego rezygnować. To dla mnie jest istotne :

-Sterowanie elektryczne

-Blokada na wieszaku

-zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe elektronicznymi krańcówkami

-zabezpieczenie termiczne silnika

 

Czyli jak dam profil dystansowy 2cm pod prowadnice to rozumiem że bym musiał dać 2 cm aluthermo/aerożelu między nadproże a skrzynkę. Czy to wystarczy ,aby zmniejszyć w tych miejscach mostek T. ?

 

szkoda że puszka/skrzynka 18 cm nie wystarczy :/

Wiadomo jaki maksymalny otwór jest przewidziany dla skrzynek 18cm ? Pytam bo okna mam mam ciut mniejsze niż te otwory co podałem. Ale czy to 5-8cm mniej coś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powyżej 190 cm pojawia się już 205

Może najpierw ostudzę Twe lęki :)

16.7 mb długości nadproży. 21 cm wysokość skrzynki - wychodzi ci 3,4 mkw

Nawet jak dasz tylko 2 cm styropianu. zamiast inwestować jeszcze chore na dziś dzień, pieniądze w aerożel , będziesz miał zabezpieczone nadproże przed przemarzaniem

Jak masz wyliczony bilans domu w OZC może te 3,4 mkw wprowadzić i zacząć spać spokojnie gdyż realny wpływ na wzrost kosztów ogrzewania będzie.... zerowy !!!

echhh... pomyśleć i zastanowić się a nie ulegać głupim trendom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadłem w auto i podjechałem u siebie w mieście do producenta [ http://www.promyk.wielun.pl/ ] aby zobaczyć i pomacać

 

Zrobiłem jak mówisz czyli powiedziałem że chcę zrobić tak aby dać 2cm styro grafitowego między skrzynkę ,a nadproże. Uzyskałem tam informację iż oni robią to tak:

- profil prowadnicy + odwrócony profil prowadnicy [ około 2cm ] i to do okna ,a pod skrzynkę 2 cm styrodur.

- i powiedzieli ,że pozostaje im wtedy 4cm na styro z przodu. [ które jak dla mnie niewiele daje ]

 

czyli dają skrzynki 18cm [ 2+4 -24 = 18cm ] , czy coś kombinują ? :)

 

http://www.rolety.aluprof.eu/profile

 

ma to znaczenie jaki profil pancerzy ? czy z pianką czy bez ? bo chyba ta pianka i grubość jej ma znikomy wpływ na izolacje, chyba że się bardzo mylę !

 

na jutro maja mi zrobić ofertę na rolety + bramy garażowe wszystko na aluprof

 

troszkę nie w temacie ale polecają mi ten silnik do bramy 5000x2350 :

http://www.nice.pl/Produkty,1060/Automatyka_do_bram/Automatyka_do_bram_garazowych/Spin/SPIN_22_naped_do_bram_garazowych

Edytowane przez Salah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolek75 możesz udostępnić foto jak to zrobiłeś ? Jakoś tego nie widzę oczyma wyobraźni i mam może nie słuszne obawy że 1cm to za mało i że ta taśma kolorystycznie nie podejdzie [ brąz ramy okienne ] i jakas taka wiotka będzie czy nie odklei się pod wpływem warunków atmosferycznych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrotnie prowadnice? rozumiem że nie maja odstawek na prowadnice ?albo nie wiedzą że takie są .

z tym aerożelem to już przesada ale jak kto lubi .to ile dasz ocieplenia na puszkę od przodu nic nie zmienia, 2 cm styroduru i będzie ok

choć osobiście bym nie dawał odstawek tylko wystawił okno na 2 cm poza lico ściany . można tak zrobić bez stosowania konsoli itp a odejdzie ich koszt

 

jest kilka tych foli jedna odpowiada 10cm druga 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolek75 możesz udostępnić foto jak to zrobiłeś ? Jakoś tego nie widzę oczyma wyobraźni i mam może nie słuszne obawy że 1cm to za mało i że ta taśma kolorystycznie nie podejdzie [ brąz ramy okienne ] i jakas taka wiotka będzie czy nie odklei się pod wpływem warunków atmosferycznych ?

Ja mam okna antracyt wiec kolorystycznie zero problemu. Z brązem zrobiłbym tak samo.

A taśma rozprezna z pewnością sie nie odklei. Do takich celów ja m.in. wymyślili.

Pózniej przeedyttuje tego posta i wrzucę foty.

 

Edit:

Prowadnica o ile pamietam ma 5 cm szerokosci. Od wew. strony okna patrzac jest 1,5 cm tasmy rozpreznej i 4 cm XPS o grubosci 1cm. Dodatkowo, na skrzynce widac jeszcze styro rowniez o grubosci 1cm - tak aby dolozyc to samo no grubosci co pod prowadnice.

 

IMG_0913.jpg

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy warto inwestować w rolety z silnikiem antyprzeciązeniowym do rolet ? Czy może lepiej jak jest to zwykły silnik. Różnica w cenie to 1500 zł dla moich okien.

Jeden i drugi silnik to Mobilus.

krótko i na temat warto inwestować szczególnie przekonasz sie o tym zima jak będą mrozy

zadbaj o to żebyś miał wieszakoblokady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolek75 dzięki za fotkę ! fajnie to wygląda ,tylko nie wiem ale chyba ta taśma jest ciut cieńsza niż grubość tego XPSa ? i robi się taka wnęka ?

Jeśli tak to może jeszcze jeden plaster takiej taśmy na taśmę nakleić aby wyrównać z XPSem i wtedy będzie bez wnęki

 

witek86 już za późno na wysunięcie okien bo wszystkie mam wstawione :/ Jak te odstawki wyglądają ?

 

profil pa39

https://www.google.pl/search?q=pa39+profil&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=r5EeVZigBMn9UJWbgMAB&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1920&bih=980

 

dobry jest ? bo mam wycenę ciekawą na nim

 

jeszcze raz dzięki za pomoc

Edytowane przez Salah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolek75 dzięki za fotkę ! fajnie to wygląda ,tylko nie wiem ale chyba ta taśma jest ciut cieńsza niż grubość tego XPSa ? i robi się taka wnęka ?

Jeśli tak to może jeszcze jeden plaster takiej taśmy na taśmę nakleić aby wyrównać z XPSem i wtedy będzie bez wnęki

 

To jest tasma jeszcze przed rozprezeniem. Jej max rozprezenia to 15 mm, ale nie dzieje sie to natychmiastowo. Ponizej masz fotke z prowadnic zamontowanych na HS, gdzie srodkowa prowadnica - tzw blizniak - jest zdystansowana na XPS 25 mm, skrajne na 10mm. Tasma na blizniaku sie rozprezyla duzo szybciej i wypelnila cala przestrzen. Ta "15" powoli powoli dochodzi. Ponoc potrzebuje wyzszych temperatur.

IMG_1172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolek75 dzięki za info , chyba zrobię tak samo lub tak jak mówi witek. Co do samych rolet mam wycene dobra z silnikami Simu :

 

Napęd Serii 3.5/40 AUTO 4Nm

Napęd Serii 3.5/40 AUTO 9Nm

Napęd Serii 5/60 10Nm AUTO

 

do radiowych + 1300zł. + pilot.

 

Warto inwestowac w radio ?

 

mam jeszcze na silnikach: silnik Inel VS na fi60

 

i jeszcze głupie pytanie. Parapety muszą być zainstalowane przed montażem rolet ?

Edytowane przez Salah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolek75 dzięki za info , chyba zrobię tak samo lub tak jak mówi witek. Co do samych rolet mam wycene dobra z silnikami Simu :

 

Napęd Serii 3.5/40 AUTO 4Nm

Napęd Serii 3.5/40 AUTO 9Nm

Napęd Serii 5/60 10Nm AUTO

 

do radiowych + 1300zł. + pilot.

 

Warto inwestowac w radio ?

 

mam jeszcze na silnikach: silnik Inel VS na fi60

 

i jeszcze głupie pytanie. Parapety muszą być zainstalowane przed montażem rolet ?

 

powiem ci tak ja na rzecz techniki radiowej w to miejsce zainwestował bym w inteligentny dom tylko muszą być zwykle silniki i podpinasz rolety kiedy masz kasę kupujesz centralna jednostkę mniej więcej za tyle co dopłata do radiówki potem kupujesz przekaźniki do rolet które komunikują się radiowo o wiele większe możliwości sobie stwarzasz takim rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak ja na rzecz techniki radiowej w to miejsce zainwestował bym w inteligentny dom tylko muszą być zwykle silniki i podpinasz rolety kiedy masz kasę kupujesz centralna jednostkę mniej więcej za tyle co dopłata do radiówki potem kupujesz przekaźniki do rolet które komunikują się radiowo o wiele większe możliwości sobie stwarzasz takim rozwiązaniem

I to jest słuszna droga choć można kupić z silnikami pod sterowanie inteligentne i powiązane np. ze smartfonem

A jeśli już tylko sama inteligentne sterowanie to silniki ale nie standardowe tylko z elektronicznymi wyłącznikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest słuszna droga choć można kupić z silnikami pod sterowanie inteligentne i powiązane np. ze smartfonem

A jeśli już tylko sama inteligentne sterowanie to silniki ale nie standardowe tylko z elektronicznymi wyłącznikami

 

oczywiście ze silniki z wyłącznikami elektronicznymi to tak

o takim sterowaniu mówiłem kupujesz centralna jednostkę którą podłączasz na stale pod neta i mas dostęp z smartfona(najtańszy pilot) a lbo przez nata alb jak jesteś w domu to z sieci wi-fi a to tylko poczatek zabawy bo ten system do sie ogromnie rozbudowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...