Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

patrz, a ja przyzwyczajony jestem do nazwy RKS :)

Mają swoje plusy i minusy :)

Skoro wybrałeś typ rolety to działaj dalej, szukaj dostawcy i wykonawcy, najlepiej dwa w jednym jak szampon od włosów :)

 

No widzisz, a jako początkujący nie wiedziałem, że to się tak zwie, poza tym nie lubię się przyzwyczajać :-)

dzięki za wszelkie informacje.

 

Może zamiast RKS lepsze, tańsze byłyby rolety podtynkowe?

 

I jeszcze kilka, mam nadzieję ostatnich pytań:

 

 

1. czy rolety trzeba kupować u tego samego producenta co okna?

2. czy można je zamontować niezależnie od okna?

3. Czy mam kupić węższe nadproża by ułatwić, umożliwić montaż rolet RKS?

4. A polecicie jakiegoś producenta takich rolet?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez domeldoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

co sądzicie o systemie rolet TPS? Mam w projekcie nastawne, ale nie podoba mi się rewizja w środku i kiepskie ocieplenie kasety w tym miejscu.

TPS ma wszystkie zalety rolet nastawnych i RKS-ów. Dodatkowe zalety to rewizja jest na zewnątrz, no i, przy moich 15 cm styropianu, nic mi nie będzie wystawać na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
W którym momencie należy odpowiednio przyciąć prowadnice od rolet? Czy dopiero przy montażu parapetów? Niedługo będą u mnie montować i wykonawca zgłaszał mi problem, bo w jednym miejscu prowadnice są 0,5cm poniżej okna, a w drugim 1,5cm. Czy do przecięcia prowadnic trzeba je demontować i kto lepiej je przytnie - Ci od okien, czy Ci od parapetów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też się zastanawiam, co ze sztywnością. Ten zam problem jest przy RKS i roletach nadstawnych.

Jak się przy tych systemach zwiększa sztywność okien?

 

Przy RKSie się nie wypowiem, przy systemach nadstawnych są dwa rozwiązania zależne od szerokości rolety:

 

- adapter stalowy lub aluminiowy zamiast pvc

 

- konsola statyczna w skrzyni rolety

 

Czy oferują to wszyscy producenci tego nie wiem - CI solidni raczej nie dopuszczają NIE stosowania tych rozwiązań :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A czy braliście pod uwagę żaluzje zewnętrzne zamiast rolet. Juz bylem zdecydowany na rolety ale trafilem w sklepie na żaluzje i teraz nie wiem. Ktoś ma, użytkuje, jakie opinie?

żaluzja zewnętrzna ma podstawową zaletę, można regulować ilość światła wpadającego do wewnątrz

Kolejna to głębokość montażu, raptem 13 cm

Tak jak roleta nie pełni żadnej funkcji antywłamaniowej

...okno 2 m na 2,3 m. Skrzynka rolety 18 cm. Ocieplenie 15 cm zakładane.

W takim przypadku trzeba albo zwiększyć ocieplenia do 20 cm albo odsunąć nadproże o 5 cm, żeby rolety były zabudowane?

realnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy takie rolety zapewniają jakieś bezpieczeństwo antywłamaniowe, czy też aby je uzyskać trzeba jakieś specjalne antywłamaniowe? Pytanie może wydawać się absurdalne, ale gdzieś wcześniej zostało napisane, że jedynie regulacja dostarczania światła, więc już sam nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o regulacji światła wpadającego do wnętrza było w kontekście żaluzji zewnętrznych a nie rolet

Rolety nie spełniają żadnych funkcji antywłamaniowych to iluzja i marketing

Nawet ich realny wpływ na straty ciepła jest w świetle dzisiejszych parametrów okien także iluzoryczny. Przy nowych ciepłych oknach można między bajki włożyć opowieści o 30% zmniejszeniu wydatków na ogrzewania (gdzieś tak jeden z producentów się reklamuje)

Cenowo żaluzje wychodzą ciut ciut taniej od rolet i w wielu wypadkach nie sprawiają takich problemów przy ociepleniu jak rolety gdzie każdy na siłę chce schować skrzynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...