Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna mineralna na docieplenie podłogi ? - dylemacik


Recommended Posts

Witam

Mam dylemat czym docieplić podłogę (stary temat który dotyczył również ocieplenia podłóg, - wylewka + ogrzewanie podłogowe)

Po 3 latach użytkowania mojej chałupki w starej kamienicy czas przyszedł na duży pokój, w którym ucieka duzoooo ciepła i to przez podłogę (wysoki parter i piwnice) Do tego wszystkiego na deser dużo wilgoci którą zwalczam osuszaczem CHIGO. Używany osuszacz spełnia swoją rolę ale to jest bez sensu żeby chodził 10 godzin dziennie.

Nie chce robić żadnych wylewek bo to za dużo roboty a poza tym nie robię ogrzewania podłogowego.

Orientowałem się w cenach ocieplenia specjalną pianką poliuretanową - jest drogo. Szukam alternatywy do tego sposobu, czy wełna nada się aby docieplić strop ? Czy może np keramzyt ? W podłodze mam legary oraz szlakę. Szlakę chce usunąć i zastąpić ją czymś :) Legary chce zostawić bo są w dobrym stanie.

Co mi radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować wełnę .Na pewno będzie lepiej docieplać niż żużel i na pewno lepiej niż keramzyt i na pewno lepiej sprawdzi się niż styropian , ponieważ wypełnienie będzie lepsze . Pamiętaj jednak żeby dać folię ,ale w układzie odwrotnym tzn ( paro izolacyjną na spód , aby pracowała tak jak gdyby piwnica była zewnętrzną ścianą , a od strony podłogi na wełnie , czyli od góry połóż folię paroizolacyjną ) . Na foli nie rób oszczędności , tylko TYVEK . Wełna najlepiej Isover i to do ocieplania dachów , musi być docięta 3-4 cm szerzej niż wynikało by to z wymiarów . Jest to prawidłowe rozwiązanie i nie trzeba szukać niczego więcej . Często stosuję tego typu rozwiązanie w budownictwie na palach . Nie wiem jak wygląda sprawa grubości warstwy , ale zakładając że to jest strop budynku to ma zapewne 18 cm , a to dawałoby wystarczająco grubą warstwę by nie martwić się że będzie za zimno .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 11 months później...
Możesz zastosować wełnę .Na pewno będzie lepiej docieplać niż żużel i na pewno lepiej niż keramzyt i na pewno lepiej sprawdzi się niż styropian , ponieważ wypełnienie będzie lepsze . Pamiętaj jednak żeby dać folię ,ale w układzie odwrotnym tzn ( paro izolacyjną na spód , aby pracowała tak jak gdyby piwnica była zewnętrzną ścianą , a od strony podłogi na wełnie , czyli od góry połóż folię paroizolacyjną ) . Na foli nie rób oszczędności , tylko TYVEK . Wełna najlepiej Isover i to do ocieplania dachów , musi być docięta 3-4 cm szerzej niż wynikało by to z wymiarów . Jest to prawidłowe rozwiązanie i nie trzeba szukać niczego więcej . Często stosuję tego typu rozwiązanie w budownictwie na palach . Nie wiem jak wygląda sprawa grubości warstwy , ale zakładając że to jest strop budynku to ma zapewne 18 cm , a to dawałoby wystarczająco grubą warstwę by nie martwić się że będzie za zimno .

 

Witam,

 

Odgrzebałem kotleta, ale może ktoś mi to wyjaśnić, bo nie mogę dać więcej niż 5cm styropianu, dlatego wolę dać folie i wełnę pod ogrzewanie podłogowę.

Na podłogę najpierw daje folie odwróconą i na to wełnę i wylewka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...