Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

reni, ja dalej temat okien męczę... Czy przy tej mojej wycenie pan nie wspominał Ci nic na temat HS albo suwanki? Że u mnie nie poleca? Bo dostałam teraz wycenę od polecanego salonu i w umowie napisali, że po pierwsze okna suwanego ani HS nie obejmie gwarancja, bo są złe proporcje - są za wąskie w stosunku do wysokości i podczas suwania nie będzie płynności... Po drugie salon ani jednych ani drugich okien nie poleca, bo u mnie będzie za małe światło przejścia. Polecają drzwi balkonowe otwierane z ruchomym słupkiem... Jak tak się nad tym zastanawiam, to pan ma rację więc może wybić sobie z głowy wszelkie suwanki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz szerokosc tego okna tarasowego?

 

To zwykłe okna balkonowe, 180/230. O ile w salonie i gabinecie zwykłe okno z ruchomym słupkiem mi odpowiada, o tyle w atrium wolałabym coś suwanego chyba, żeby przestrzeni w holu nie zabierać na otwieranie skrzydła... Samo światło przejścia jest chyba do przełknięcia, bo będę miała 3 inne okna balkonowe otwierane w całości, na wypadek wnoszenie lub wynoszenia większych gabatytowo rzeczy. Suwane miałoby być tylko to do wychodzenia na patio więc nie musi być bardzo szeroko. Ale jeśli ma nie mieć garancji... Dopłata do suwanki jest pokaźna więc okno za 6000 bez gwarancji to chyba nie jest dobry pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do suwanych to racja,

ja też chciałam takie i byłam pytałam o wycene i dokładnie to samo usłyszałam , pan polecał normalnie otwierane ze słupkiem ruchomym, powiedział jeszcze ,że przenikalność cieplna jest znacznie mniejsza w tych tradycyjnych. a jak się je otworzy to ładnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się je otworzy to ładnie wyglądają.

 

Ten argument akurat do mnie nie przemawia ;)

Poza tym, nie wszędzie jest miejsce na to, żeby okno otworzyć... U mnie akurat to jedno w atrium musiałoby się otwierać na hol. Bez sensu zwłaszcza, że latem będą pewnie otwarte przez większość czasu... Będą blokowały przejście... I wcale nie będą ładnie wyglądały...

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dostałam teraz wycenę od polecanego salonu i w umowie napisali, że po pierwsze okna suwanego ani HS nie obejmie gwarancja, bo są złe proporcje

 

to jest dla mnie głupota, bo skoro wyprodukują to dlaczego bez gwarancji, mnie nie zwrócono uwagi na to ze z oknem jest coś nie teges a Stolbud włoszczowa przy kazdej wycenie najpierw sprawdza czy technologicznie i technicznie da się to zrobić, nie było żadnych uwag więc nie ma możliwości aby okno było bez gwarancji ale powiem co ja myślę, okno hs w takim rozmiarze jak ty masz wyglada zdecydowanie za wąskie, moje ma 4m a drugie 2,5 m, twoje nawet na rysunku wygladało wąsko(bo jak dostałam twoją wycene to okna miały podgląd na rysunek) ale napewno nie było żadnych przeciwskazań do produkcji, jeśli chcesz wyslę ci tę rysunkową wycene to sobie zobaczysz, ale jak można wyprodukowac okno bez gwarancji skoro kazdy produkt dostaje aprobatę techniczną aby mógł zostać sprzedany, powien anna że większej głupoty dawno nie słyszałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni, ja wiem, że ono jest wąskie, bo to zwykłe okno balkonowe. Ale byłoby mi po prostu wygodniej, gdyby było ono suwane. Jak na ironię okno, które suwanką mogłoby być bez problemu będę miała stałe ;) Możesz mi podesłać te rysunki, to sobie zobaczę...

 

Muszę jeszcze dopytać w moim salonie bo pani powiedziała ile dopłaty byłoby do suwanki lub HS, ale o gwarancji nie wspominała. A ja też nie pytałam, bo uznałam, że nie może być takiej sytuacj, że salon gwarancji nie daje... Jezierski wcześniej też mi robił wycenę i też z gwarancją więc nie wiem o co chodzi...

 

markoto, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... Rzeczywiście przy takim wymiarze nie ma możliwości objęcia okna gwarancją. Ale pani podpowiedziała mi, że żeby dostać gwarancję, okno musiałoby mieć minimum wymiar 200/230, co oznacza, że mogłabym poszerzyć ten jeden otwór o 20 cm i byłoby po sprawie... Dzisiaj umówię się z szefem salonu na budowie, ma zrobić pomiary wszystkich okien i da mi znać, czy wszystkie są ok i co z tymi suwanymi zrobimy... Czyli jast światełko w tunelu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam przenieść dyskusję do siebie to daj znać

 

e no co Ty, to mi ilość wejść na stronę rośnie, hi,hi

 

 

powiem że powiększenie okna to dobry pomysł, bo w sumie ono za wąskie a sama piszesz że to wyjscie na taras, więc musi być wygodne, a zaoszczędzisz na tynku,hi,hi

 

a jeszcze troszkę nie da sie go powiększyć aby wizualnie wygladalo ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Teoretycznie się da ;) Od ściany do ściany jest 270 cm (300 minus ocieplenie). Ale to chyba nie wyglądałoby dobrze. Wrzucę rzut, to sama zobaczysz (jak mam wywalić to daj znać). Chodzi o to wyjście przez patio, bo te w salonie i gabinecie zostaną tak jak są. Nie przeszkadza mi, żeby były otwierane z słupkiem... Zresztą, tak było planowane i tak jest w projekcie - salon i gabinet z ruchomym słupkiem a patio suwane... Probelm tylko w tym, że pewnie trzeba by było jakoś nadproże wymienić... Muszę podejść do architekta i dopytać...

 

http://i3.fmix.pl/fmi1791/6daf1103000bd4304e23c425/zdjecie.jpg

 

I jeszcze zbliżenie na te cztery okna balkonowe, o których mowa, bo na całym rzucie może niezbyt wyraźnie je widać...

 

http://i2.fmix.pl/fmi928/a157cb0d0005682f4e44de4d/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow anna piękny ku.... ten twój projekt, ale po tym korytarzu w części prywatnej z mopem zapier..... nie zazdroszczę, bo toż chyba trza mieć jaką technikę opanowaną aby tak po długości pod światło, ruchem jednostajnym, hi,hi, ale k... piękny, anna tak z ciekawości bo wiesz żem ciekawa ile zapłacilaś za fundament?

 

no a okna te trzy ze słupiem nie kombinuj bo muszą być tych samych wymiarów wszystkie, ale to na patio aż się prosi o szersze, wywal ściany ile sie da, a nadproża napewno nie trzeba zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...