Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mi też się wydaje, że ilość kurzu uzależniona jest od rodzaju podłogi (drewno, panele, płytki itp) niż od ogrzewania. Nie ma cyrkulacji powietrza przy podłogówce i nie ma prawa się w tych miejscach jakoś specjalnie zbierać kurz. Ja go mam najwięcej (kurzu) na ciemnych palisandrowych schodach (a tam nie mam podłogówki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w mieszkaniu miałam kaloryfery a w domu tylko podłogówka i nie widzę różnicy, kurzu tyle samo, sprzątać trzeba

 

reni, wszędzie masz tylko podłgówkę? Żadnego kaloryfera? Mi właśnie w rodzinie to podpowiedzieli i zastanawiamy się nad rezygnacją z kaloryferów. Nie macie zimno? Wiem, pewnie głupie pytanie, ale muszę je zadać, bo mnie to nurtuje ;) Nie ma żadnych problemów? Gdybyś miała drugi raz budować, to też*tylko podłogówka? A w pokojach dzieci i garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coprawda nie jestem reni ale odpowiem za siebie. Mam wszędzie podłogówkę (w 3 pomieszczeniach wspomaganą ściennym ogrzewaniem ale to to samo) i nigdy bym nie zamieniła na kaloryfery. Ciepłao jest bardzo (piec mam nastawiony góra na 25 stopni) i pomimo, że instalacja droższa, to teraz rachunki za gaz nie są tragiczne. Wystarczy sobie porównać, ile gazu trzeba zużyć do podgrzania wody w kaloryferach do dajmy na to 60-80 stopni a ile do 25. Mam też ścienne w garażu, ale włączane tylko przy niewyobrażalnie niskoch temperaturach. Jedyny mius braku kaloryferów to niemożliwość zainstalowania hamaka dla kota :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna u mnie tylko podlogówka, nie ma zimno absolutnie, spokojnie daje radę, nigdy bym nie zamieniła na kalotyfery, podłogówka ma tylko jedną wadę jest bardziej bezwładna, tzn jesli ją wyłączysz bo gdzies pojechałaś to po przyjeździe i włączeniu będzie cieplo dopiero za kilka godzin a przy kaloryferach wcześniej, to jej jedyna wada ale ja i tak nigdy bym nie wyłączyła na wyjazd calkowicie ogrzewania bo drewno musi mieć minimum 18 stopni, więc u mnie to niemozliwe, kaloryfer mam tylko w górnej łazience ale na ręczniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dziś w katowicach i przejeżdżałam obok Bo concept i grzechem by było nie wejść, taki obraz kupiłam do mojej łazienki na dole, zaszalałm i jednak poszłam w kolor, proszę tylko o pochlebne opinie bo po co mnie dołować, że nie pasuje

 

http://img688.imageshack.us/img688/4418/p1040484k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że dobrze robię zakładając tylko ogrzewanie podłogowe + grzejnik w łazience na ręczniki... ufff mogę spać spokojnie :)

Reni, obraz najlepiej chwalić jak już wisi w docelowym miejscu ;) jest super, ale większe ochy i achy zostawiam na koniec..jak już będą zdjęcia "ubranej" łazienki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przywitam :)

Reni przepiękny dom i wykończenie. Bardzo podoba mi się Twoja dbałość o szczegóły. Taras jest właśnie taki, jaki zamierzam mieć, kuchnię też bym chciałą, ale mój M się nie zgodzi na beton. Cały czas pracuję nad nim, żeby zgodził się na białe fronty. Może się uda...

Przeczytałam oczywiście cały wątek od deski do deski :)

Mam pytanie odnośnie podłóg - jakie to deski?

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...