Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie ok mirella, ja rozumiem że każdy ma swoje zdanie, ale znam najwiekszych przeciwników gier i oni też sie zachywycają x boxem, zwłasza tym kinectem

 

Ja jestem przeciwniczką wszelkich gier komputerowych (to smutne, ale znam wielu gimnazjalistów uzależnionych od komputera - żyją jakby w innym świecie i czekają, aż skończą się lekcje, żeby wrócić do świata gier, który dla nich jest najważniejszy - i dlatego moje dziecko usiądzie do komputera jak najpóźniej, bo wiadomo, że całkowicie go przed tym nie uchronię, zwłaszcza że tatuś to zapalony komputerowiec ;)), ale Kinect to zupełnie coś innego :yes: Przynajmniej gry, które widziałam - zabawy ruchowe, które potrzebuje każde dziecko, żeby harmonijnie się rozwijać. Tak jak pisałam, mój chrześniak stronił od ruchu, a rodzice nie mieli nic przeciwko, myśleli, że wyrośnie myśliciel i intelektualista, ale on ma problemy z odróżnieniem prawej strony od lewej, gdzie przód, gdzie tył, podskokiem na jednej nodze, łapaniem piłki, co przekłada się niestety na zdolności nie tylko manualne, ale również problemy z pisaniem (przestawia literki, zapisuje ich lustrzane odbicie, pisze od prawej strony kartki do lewej) i czytaniem, co powoli udaje się wyrównać dzięki ciężkiej pracy rodziców, ale również dzięki Kinectowi - tylko w ten sposób można było namówić malucha, żeby trochę się poruszał, piłka nudziła go po dwóch minutach, skakać bez celu na jednej nodze nie chciał, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonko - ja bym wolała sama z dzieciakiem poświczyć. Moja So ma płaskostopie i wystające łopatki. O 6 rano i 20 wieczorem pół godziny ćwiczeń ... codziennie, przez 2 lata. Oprócz tego basen i jak pisałam inne sporty. W tym roku na nartach chcemy ją nauczyć. Ja sama kocham sport i staram się wkręcić w co się da, aby się dużo ruszała.

Ja mam staroświeckie podejście, wiem. Ale dla mnie gry komputerowe są jak narkotyki - są zajebiste ale zdaję sobie sprawę, ze nam zabierają część życia. Oczywiście narkotyki zabierają nie tylko część życia ale tez i zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołajka juz zakupiłam, zastanawiam sie nad ksiązkami Musierowicz...tylko czy to już odpowiedni czas i czy będa jej sie podobać ??

 

Ja czytałam Musierowicz od 2. klasy szkoły podstawowej.

Byłam tymi książkami zachwycona - dlatego też przeprowadziłam się do Poznania ;)

Bohaterkami pierwszych części są faktycznie dziewczęta 15-16 letnie, ale ich problemy nie są obce 11-latkom (tak mi się wydaje, że to już wiek pierwszych miłości). Dla bezpieczeństwa można kupić książki z ostatnich lat (fenomenalna "Sprężyna" np.), gdzie bohaterami są już młodsze dzieci Gabrysi i Idy, nie szkodzi, że nie po kolei, Musierowicz w miarę dokładnie wszystko objaśnia, ja też czytałam nie po kolei i nigdy nie miałam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałam Musierowicz od 2. klasy szkoły podstawowej.

Byłam tymi książkami zachwycona - dlatego też przeprowadziłam się do Poznania ;)

Bohaterkami pierwszych części są faktycznie dziewczęta 15-16 letnie, ale ich problemy nie są obce 11-latkom (tak mi się wydaje, że to już wiek pierwszych miłości). Dla bezpieczeństwa można kupić książki z ostatnich lat (fenomenalna "Sprężyna" np.), gdzie bohaterami są już młodsze dzieci Gabrysi i Idy, nie szkodzi, że nie po kolei, Musierowicz w miarę dokładnie wszystko objaśnia, ja też czytałam nie po kolei i nigdy nie miałam z tym problemu.

 

dziękuję za poradę, bo własnie tak myślałam zeby kupic tylko nie wiedziałam czy od poczatku czy jakoś inaczej w kolejności :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonko - ja bym wolała sama z dzieciakiem poświczyć. Moja So ma płaskostopie i wystające łopatki. O 6 rano i 20 wieczorem pół godziny ćwiczeń ... codziennie, przez 2 lata. Oprócz tego basen i jak pisałam inne sporty. W tym roku na nartach chcemy ją nauczyć. Ja sama kocham sport i staram się wkręcić w co się da, aby się dużo ruszała.

Ja mam staroświeckie podejście, wiem. Ale dla mnie gry komputerowe są jak narkotyki - są zajebiste ale zdaję sobie sprawę, ze nam zabierają część życia. Oczywiście narkotyki zabierają nie tylko część życia ale tez i zdrowia.

 

On też chodzi na basen, ale co z tego, jak tylko instruktor się odwraca, siada na brzegu i odpoczywa ;) Taki typ dziecka.

Jeśli gry są odpowiednio dobrane, to moim zdaniem nie ma nic złego w tym, że dziecko się wciąga i powiedzmy godzinę dziennie biega przed tv i gra w tenisa albo strzela gole do bramki :yes: Co innego siedzenie przed komputerem i strzelanie do rywali bronią palną :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jednak się boję, ze stracę z dzieckiem kontakt. Mój niezadowolony z życia brat właśnie w ten sposób sobie pustkę wypełnił. I co z tego, że kompa i internet ma w małym palcu, jak nie ma przyjaciół, ciężko łapie kontakt. No chyba, że z kolegami zza oceany jak gra w sieciówki (choć angielskiego się w ten sposób nauczył) :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jednak się boję, ze stracę z dzieckiem kontakt. Mój niezadowolony z życia brat właśnie w ten sposób sobie pustkę wypełnił. I co z tego, że kompa i internet ma w małym palcu, jak nie ma przyjaciół, ciężko łapie kontakt. No chyba, że z kolegami zza oceany jak gra w sieciówki (choć angielskiego się w ten sposób nauczył) :(.

 

Rozumiem, jak już pisałam: sama znam dzieciaki uzależnione od gier (zwłaszcza strzelanek online, np. counter strike), nie wyobrażacie sobie, że niektórzy 24 h na dobę myślą tylko o tym, jak usiądą do gry, wszystko co robią, robią po to, żeby móc zagrać (np. jak szybko odrobię zdanie domowe, to będę mieć więcej czasu na grę, jak zachoruję, to będę grać, jak wyniosę śmieci, to mama da mi spokój i zagram), a na lekcji, kiedy uczymy się np. co to jest zdanie pojedyncze i złożone, to jako przykład potrafią podać tylko zdania związane z grą (jakby tam był ich realny świat, w którym żyją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...