Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ogródek czy ogród to duze słowo, ja jestem taka bezsilna, bo roboty kurna chata jest mnóstwo, mąż nie chce nic robić póki nie ma ogrodzenia (a wogóle mi sie wydaje ze nigdy nie będzie robił, oszukał mnie zawsze mówią ze będziemy mieli zajebisty ogród, teraz albo robię sama albo wygląda jak wyglada)

 

gdybym miała 10 facetów to bym rozdzieliła robotę:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

 

Nie będę się śmiała :( Gdzieś o tym pisałam. Mam 2000 ogrodu minus dom i udaje mi się namówić J. do pomocy tylko przy sadzeniu większych roślin i kilku jeszcze okazyjnych ciężkich pracach. Przyzwyczajaj się, Reni i staraj się mieć jak najmniejszy skrawek trawnika. Utrzymanie trawnika, to najtrudniejsza i najbardziej niewdzięczna, syzyfowa praca w ogrodzie :mad:

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się tylko zastanawiam - bo ostatnio mnie męczy temat ogródkowy - czy bez sprzętu i doświadczenia - da się zrobić super ogródek.

Bo jak tak przejeżdżam obok domów - to mam wrażenie, że od razu widać co firma, co ktoś sam.

Nie ma tej "finezji"

 

Magda, da się, ale nie jest łatwo. Ja też sama wszystko, chociaż ja nie ogrodnik. Mój zasłużył się na początku tylko przekopaniem 3 razy. Ale bywało, że nie rozumiejąc ogrodniczenia za cholerę, zniszczył coś co ja pracowicie odchuchałam.

 

O firmach napisała kiedyś forumowa ogrodniczka Elfir. To co robi większość to sztampa, powielanie wzorów, często bez znajomości warunków glebowych, a co gorsza bez znajomości roślin. Wychodzi jak wychodzi.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się tylko zastanawiam - bo ostatnio mnie męczy temat ogródkowy - czy bez sprzętu i doświadczenia - da się zrobić super ogródek.

Bo jak tak przejeżdżam obok domów - to mam wrażenie, że od razu widać co firma, co ktoś sam.

Nie ma tej "finezji"

MartaBartek-pewnie ze sie samemu da-ja w zeszlym roku wsadzilam hiacynty do ziemi a dol wykopalam lyzeczka kuchenna:lol2::lol2::lol2:-w tym roku wylazly:lol2::lol2:-jeszce nie wiem ile mi zajmie cala reszta bo mam 15 arow,ale sie da:lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam , że robota na zewnątrz to ogromne pieniadze...u mnie ogrodzenie od frontu też z klinkieru - ręcznie formowanego plus metalowe przęsła kostki blisko 250metrów, daliśmy betonową ale szlachetną - granitowej nie chciałam, no i ogród - zagospodarowaliśmy 17 arów, kasa poleciała a i tak trzeba przy tym robić:bash::bash::bash:ale cieszę się, że to już za nami, jesteśmy teraz gołodupcy ale ogrodzeni i z ogrodem:lol2::lol2::lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni dokładnie ;)

NAJlepsze jest to, że ja kiedyś myślałam że przy trawce najmniej roboty i się śmiałam, że 80% to będzie sam trawnik :lol2:

Później Anetka chyba pisała, co a raczej ile trzeba zrobić by trawnik był ładny :o

A teraz czytam, że najlepiej jak najwięcej obsadzić, byle trawki jak najmniej :rotfl:

 

_________________

 

Przy tej pogodzie, piorę co się da. Kupiłam worki próżniowe i będę pakować zimowe rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na zewnątrz to był priorytet bo mamy małe dzieci i gdyby nie ogrodzenie to musiałabym je wiązać:lol2::lol2::lol2: a wiadomo jak ogrodzenie to i kostka no a jak kostka to ogród:lol2::lol2::lol2: ja jestem zadowolona bo na zewnątrz jest bezpiecznie - wypuszczam dzieciaki i spokojnie mogę coś zrobić:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Reni! Przedzierałam Się do Ciebie przez wszystkie posty więc trochę mi zeszło :) Przez przypadek budujemy ten sam dom i mam nadzieję skorzystac z Twoich doświadczeń. Jesteśmy dopiero na etapie poddasza, ale własnie dostałam wycenę okien i troche mnie ona sprowadziła na ziemię :(. Pomyślałam, że jak Ty dałaś 70tyś za dębowe okna z HS i szybami p4 to sosnowe zwykłe nie mogą byc takie drogie a tu prawie 50 tys i to z pomniejszeniem 2 oken z jednej sypalni i pozamienianiu czesc na fixy. Czy Ty brałaś może pod uwagę okna PCW? Wiesz jak one wyglądają? Nie mieszkam obecnie w Polsce i nie mogę sobie podjechac do salonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...