Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Reni, Ty chcesz kupić KA, prawda?

A myślałaś o kMix Kenwooda? Tańszy, IMO ładniejszy, i bardzo bardzo fajny :D http://www.kenwoodworld.com/pl-pl/All-products/kMix-by-Kenwood/kMix-Kitchen-machines-/

http://www.kenwoodworld.com/Global/ResizedImages/Global/Product%20images/Kitchen%20Machines/KMX64/KitchenMachines-KMX64-800x600-1_300x225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj reni1980!

W końcu się zalogowałam i wychodzę z ukrycia:) Jestem zakochana w twoim domu, tarasie, ogrodzie etc.

Sama buduję dom wg tego projektu więc mam zamiar przeczytać wątek od deski do deski, jestem już na 150 str. więc jest dobrze.

 

Czy pytania mam zadawać tutaj czy może w tym drugim wątku czy jest to bez znaczenia dla ciebie?

 

Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ja to ja 8)

 

To od razu Cię pierwszym pytaniem zarzucę: jaki macie piec (wiem, że Biecz 24kw) ale dokładnie jaki model? Ja wiem, że sezon grzewczy dawno się skończył, ale jakbyś była kiedyś w kotłowni to spójrz proszę na model (bo jak weszłam na stronę to mają tam kilkadziesiąt modeli) albo napisz może mniej więcej jaka była cena to może to już prędzej mnie to naprowadzi.

 

Powiem szczerze, że powoli przekonuję się do tego ekogroszku. Miał być gaz, ale może będzie dopiero za 2-3 lata, a samym kominkiem to my chyba tego domu zimą nie ogrzejemy. A jeszcze jak w zimie nie zamieszkamy to nie wiem kto będzie drewno dokładał:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka zapytam męża to odpiszę , dawałam coś około 7 tyś, ja dziś bym wolała mieć gaz niż ekogroszek, w sumie ja nie dokładam i nie czyszczę pieca , bo wywaliłam bym go po tygodniu ale widzę męża jak to robi to mnie szlag trafia, brudno wszędzie, śmierdzi, dziś zdecydowanie wolałabym płacić więcej niż mieć taniej i palić w piecu, jak za około 10 lat przyjdzie mi wymienić piec, to dokonam zmiany na ogrzewanie gazowe, już postanowione, mając solary i dobrze ocieplony dom, i mając kominek raczej nie zbankrutuje a jaka wygoda, a dlaczego nie chcesz gazu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, gaz chcieliśmy od początku, bo teraz mamy piec na zwykły węgiel i mamy go dosyć (tak jak piszesz smród, brud, czyszczenie, wynoszenie popiołu i tym samym roznoszenie wszystkiego po domu) Do tego trzeba codziennie rozpalać na nowo (!!!), albo podkładać co 3 godziny... Tak więc taki piec jak Ty masz to dla nas luksus:) Tam gdzie mamy mieszkać gazu jeszcze nie ma w drodze i napisali nam, że planowany termin ewentualnej inwestycji to 2014-2015. Do tego w drodze będą 4 nowe domy, ale nikt inny gazu nie chce więc gazowni specjalnie spieszyć się raczej nie będzie żeby go dla 1 domu podłączyć. Zobaczymy. Na razie do wyboru zostanie nam właśnie ten ekogroszek albo sam kominek.

 

Mam jeszcze pytanie o kolory bramy i drzwi wejściowych, ale to później, bo muszę teraz uciekać. Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, jak ktoś ma piec starego typu to te nowoczesne są luksusem, ale dla kogoś kto mieszkał w bloku, to jest inne przestawienie:D

W sumie w zimie dokładamy do pieca raz w tyg, a w lecie raz na 3 miesiące, czyli tragedii nie ma, ale piece z podajnikiem trzeba częściej czyścić, w zimie chociaż co 2 tyg, no w każdym razie dla mnie to masakra i będę zmieniać na gazowe, jeśli będzie to możliwe.

 

A ja już odpowiem, drzwi mam dębowe barwione na teak, a bramę ral 7016, ale nowe drzwi będą właśnie w kolorze bramy ale drewniane :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak widziałam na tych początkowych zdjęciach drzwi wejściowe (nazwijmy je ogólnie drewniane - chodzi głównie o kolor), a bramę antracyt. My akurat na daniach musimy zamówić stolarkę okienną i drzwiową i tak się zastanawiam nad kolorem. Twoja elewacja to jest moje marzenie, ale na początku będziemy musieli obejść się bez deski na ścianie, więc chcę tylko biały tynk i antracyt na lukarnie i na wejściu z przodu, dokładnie tak jak Ty masz. Do tego pasowałby mi białe lub szare okna, ale te kolory odpadają - będzie jakieś drewno, bardzo ciemny brąz. No a drzwi wejściowe to właśnie nie wiem, bo albo pod kolor tynku czyli antracytowe (takie jak teraz planujesz) albo pod kolor okien. Hmm to są dylematy:D:D:D

 

A drzwi jakie teraz będziesz miała? Też CAL? Mi się generalnie podobają takie z pochwytem i tylko na takie patrzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł Reni, dotarłam i do Ciebie, żeby nie było, że ja Matka Polka tylko o dzieciakach w kółko nawijać potrafię :lol2:.

Co tam słychać? Jak taras? Sezon grillowy rozpoczęty?

U nas tak, a taras po pierwszej zimie nabrał pięknych kolorów, teraz jest idealny (już nie pomarańczowy :lol2:), aczkolwiek za dużo czasu, żeby na nim wypić kawkę, to ja teraz nie mam :no: :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...