Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

taaa kwieciste góry, biale spodnie, dużo złota na sobie, dużo cienia na powiecie najlepiej zielono-błękitno-złotego

DOKŁADNIE!!! Jakbym moją kuzynkę widziała :rotfl:

 

Mnie się wydaję, że są 2 grupy: Pierwsza typ kwiecisty (C&A) :lol2: a druga to ta, która ma Kase i ubiera się w marki, których u nas niet, no może w stolicy:rolleyes:

 

Apropos Niemców, to ja do nich nic nie mam :) Ola wie dlaczego :lol2: Jak byłam kiedyś w De, to Oni byli milsi dla mnie niż Polacy, którzy się nawet nie przyznawali :mad:

To samo nad naszym morzem, przyjadą polscy "Niemcy" i po niemiecku gadają :bash:

Nie rozumiem, dlaczego Wy ich tak nie lubicie??? :rolleyes:

Edytowane przez ida2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się ten język nie podoba ni cholery :sick: a w liceum na koniec miałam z niego 5, ale tylko dlatego że uczył mnie mój wujek i jak przyszło zaliczyć na koniec roku to usiadłam przeczytałam 3 czytanki (a akcent podobno miałam zajebisty) i 5 była :lol2: ja się tylko czytać nauczyłam, ale ni w ząb nie rozumiałam :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a ja się nie zgodzę :no:.

Może ubrać się nie potrafią, ale im na tym nie zależy (nie muszą np. strojem podkreślać, że im się powodzi). Według mnie typowa Niemra ubiera tylko to, co wygodne (nieważne jak wygląda), ale też jest dobre jakościowo, np. buty Ecco czy inne w tym stylu. Natomiast Niemiec, zwłaszcza młodsze pokolenia, to taki wymuskany laluś, solarka, włosy pofarbowane, dużo żelu, no po prostu jakby całymi dniami nic nie robił, tylko swoje odbicie w lustrze oglądał. Wystarczy popatrzeć na niemieckich piłkarzy chociażby :lol2:, albo polskich, którzy grają w niemieckich drużynach (zwłaszcza Piszczek :lol2:).

 

Na wakacjach zawsze widzę, kto w jakim języku za moment się odezwie:

- wyluzowana babka bez makijażu, na sportowo, koniecznie w płaskich, wygodnych cichobiegach, która ma u boku wystylizowanego kolesia - po niemiecku,

- gruba baba + gruby facet + grube dzieci, wszyscy spaleni na czerwono - po angielsku,

- lalka prosto od fryzjera z czerwonymi ustami, idąca w obcasach po piasku i obwieszona bazarową biżuterią, z którą wchodzi do wody, ale tak, żeby włosów i twarzy nie zamoczyć - po polsku, rosyjsku, czesku.

 

Dodam, że ta ostatnia ma zawsze duże parcie, żeby na wszystkich zrobić wrażenie. Jej "biżuteria" też jest po to, żeby podkreślić, że ją stać. To już wolę wyluzowane Niemry :lol2, chociaż języka faktycznie nie trawię, zwłaszcza jak małe dziecko wrzeszczy: "Mutter, mutter, achtung! Achtung!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "polskich Niemców" to też nie znam, ale mój mąż ma rodzinę za granicą i opowiadał, że jak jeździł do nich jako dziecko we wakacje, to zabraniali mu się na ulicy czy w sklepie odzywać i tłumaczyli, że to zostanie źle odebrane :lol2:.

 

Jeśli chodzi o zakupy, to ja wolę robić w Niemczech. W Polsce jak wchodzę do sklepu z zastawą Villeroy'a na przykład, to pani zza lady mierzy mnie wzrokiem, nie odpowiada na powitanie, a już na pewno nie podejdzie, nawet jeśli widzi, że jestem czymś zainteresowana (widocznie wyglądam na kogoś, kogo nie stać :lol2:). W Niemczech taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, mogę wejść sobie w znoszonych trampkach z bazaru do ekstra butiku, obmacać wszystkie wieszaki i wszyscy są dla mnie mili, nawet jeśli wiedzą, że przyszłam się tylko polampić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek, Rosjanki i Ukrainki :yes:.

One często wyglądają, jakby szukały sponsora, a nie odpoczywały.

 

Tak naprawdę Polka jest gdzieś pomiędzy - nie aż tak wystylizowana jak Rosjanka, nie aż tak wyluzowana jak Niemka.

 

Ilonko

ja teraz widziałam 2 Rosjanki ok 35 lat z dziećmi same bez M

wystylizowane od stop do głów

prężyły się na leżakach i robiły ciągle słitaśne foty :jawdrop:

 

A co do Polek zalezy czy /Panna dzieciata czy tez nie

mamuśki raczej na luzaka

na plaży i wieczorem

młode siksy ostro wystylizowane

Ale zgodze się ze Polki sa tak ,, akurat,,

 

 

 

 

ja dzięki bogu prawie nigdy nie noszę biżuterii, a w czasie wakacji tylko tusz i błyszczyk

 

A ja na plaży nie lubię w ogóle makijażu

czasem troszkę tuszu

ale to dopiero od kiedy używam helena rubinstein

bo się nie zmywa prędzej sie skruszy niż spłynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam przybliżę sylwetke Polskiego Niemca ;):

-po roku ,dwóch pobytu w De ,zapomina polskich słów :o,najchętniej rozmawiałby tylko po niemiecku ,a jego ulubione powiedzonko to :"..(tu słowo po niemiecku )yyyyy, jak to jest po polsku ???"

-w sklepie ,na ulicy ,w towrzystwie nie odezwie się po polsku choćby go ze skóry obdzierali :lol2::lol2:(najlepsze ,że rozmawiałam na ten temat z Niemcami i oni twierdzą ,że nawet jak ktoś perfect mówi w ich języku ,to oni i tak "wysłyszą" ,że to obcokrajowiec :yes:.Mało kto potrafi tak opanować niemiecki akcent ,żeby czysty Niemiec się nie poznał )

-auto obowiązkowo na niemieckich blachach ,pomimo ,że ubezpieczenie OC jest 4 razy droższe niż u nas :o(ja jeżdżę na polskich ofkors,nie będę wywalać kasy w błoto :p)

No ale dla niektórych to największy lans ,jak się zajedzie do Pl na niemieckich blachach :lol2::lol2:

 

Oczywiście na szczęście większość Polaków ,których znam jest Polakami po prostu i nie wstydzą się swojego pochodzenia :no:.Bo naprawdę nie ma czego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam przybliżę sylwetke Polskiego Niemca ;):

To ja tylko dodam, że polski Anglik/Amerykanin, polski Włoch i polski Francuz są prawie identyczni.

 

Jak widać, jesteśmy narodem błyskawicznie się aklimatyzującym.

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...