Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Magda nie wiem jaka szerokość, mogę zmierzyć po południu.

Chciałam stół drewniany, bo miał być taki sprzed 100 lat, a wteyd forniru chyba nie było :) Taki sobie wymarzyłam. Widzę jednak, że wykonanie nie jest dobre i to mnie wkurza. Zapłaciłam za drewniany i taki chcę. Teraz zamawiałabym pewnie w Hazelwood - widzę fajne reralizacje, jestem ciekawa cen. Jak zamawiałam dla siebie to pytałam u jednej forumowiczki,m ale cena byla 3 razy wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No u mnie podłoga ma taki własnie delikatny, satynowy połysk:rolleyes: Agata bufet jest z Ikeii, kolekcja Stockholm:wiggle:przemalowałam jedynie nogi na czarno bo mi orzech nie pasuje;)

 

Ano tak, Stockholm.

Tylko na zdjęciach on na szary wygląda, ale na żywo to raczej beż?

 

 

Witam z rana:)

 

Zizi - ja dam do zrobienia chyba kuzynowi - bo ten stół to raczej fornir dębowy a rama co innego? Na pewno nie lite drzewo bo inaczej się słoje układają.

 

Jak tam po weekendzie?

 

hym... u mnie na blatach tak samo się układają jak na stole zizi, a blaty mam lite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka:)

dziewczyny odpisuje na szybko bo mam dziś urwanie głowy w pracy:)

Magda blat jest lity, ale klejony z kawałków drewna, mało kto zrobi Ci blat z jednego kawałka drewna

Jjana kominek jest tak i już:) mam wysokie pomieszczenia i bałam się że będzie taka tuba do sufitu dziwnie wyglądała

Reni ze stołem już próbowałam na różne sposoby. Koło wyspy też, ale przy takim ustawieniu koliduje z komodą:mad: Jak na razie to ustawienie, mimo iż może nie jest idealne, pasuje mi najbardziej. Stół też stał za narożnikiem,ale wtedy kanapę muszę przesunąć pod sam telewizor prawie:(

 

Agatah w moim odczuciu na żywo bufet jest szarobeżowy:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz wywar warzywny: marchewki, seler. pietruszka, por, pół cebuli - gotowujesz ( warzyw więcej niż do rosołu...) + przyprawy standardowej jak do zupy: sól, liść laurowy 2-3 szt, ziele angielskie . Gotujesz do miękkości warzyw - później dajesz dynie pokrojoną na kawałki ( wg uznania) = gotujesz aż zmięknie.

 

Mikserem w garnku wszystko blendujesz na gładki krem - dolewasz mleczko kokosowe ( mniej niż pół puszki na średni garnek - wg smaku) i najważniejsze to przyprawić imbirem ( najlepiej świeży ale ja daje tarty) i troszkę pieprzu ziołowego i można dać paprykę słodką.

Po dodaniu imbiru kosztować jaką ostrość chcemy - ja robię chyba z niecałej łyżeczki małej - i Albinosek je.

 

Do tego robię bo zupa dość gęsta - albo grzanki z chleba w kostkę, albo zapiekam np bagietkę z czosnkiem, albo z serem.

 

Robię dokładnie taką samą dyniową- z tym, ze dolewam całą puszkę mleka kokosowego- pyyychhaaaa:wiggle:

Robiłam właśnie w weekend:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...