Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja dzisiaj rano musiałam szkrobac ;) szyby bo garaż jednostanowiskowy mamy :bash: a w nim autko męża :( ale w tym roku zmieniam taktykę on przed domem parkuje :)

No my też pojedynczy:mad::mad::mad::mad::mad:,na dzień dzisiejszy mamy jedno auto,ale jak to się zmieni to cos czuję ,że będę tą co szyby skrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie na maturze zapytano co to szychta - odpowiedziałam, ze może szlachta:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Ja jak ktoś ze mną gwarą gada to ja z nim też a jak ktoś mówi to ja mówię.I najlepiej to na imprezach wygląda bo mój mąż mówi a z mojej rodziny gwarą gadają.Typowych słów śląskich to ja za dużo nie znam- tak ta gwara umiera bo ja już mojej córki nie nauczę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja urodziłam się tutaj ale moi rodzice są z innej cześć Polski :) wiec u mnie średnio z gwarą, rozumiem co inni mówią ale sama kaleczę śląski. Mój mąż Ślązak z dziada - pradziada ale on akurat nie trawi tej gwary taki typ ;) więc nie używa

 

O nie ja se tak nie dam ;) ja skrobałam szyby przed 7 rano a on stał w oknie i się cieszył jak głupi do sera że przymrozek był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja urodziłam się tutaj ale moi rodzice są z innej cześć Polski :) wiec u mnie średnio z gwarą, rozumiem co inni mówią ale sama kaleczę śląski. Mój mąż Ślązak z dziada - pradziada ale on akurat nie trawi tej gwary taki typ ;) więc nie używa

 

O nie ja se tak nie dam ;) ja skrobałam szyby przed 7 rano a on stał w oknie i się cieszył jak głupi do sera że przymrozek był ;)

Mój mąż o 5.20 do pracy jedzie więc chyba wyjścia nie będzie:),ale zawsze może potem drugim wjechac żeby się ogrzało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie na maturze zapytano co to szychta - odpowiedziałam, ze może szlachta:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

 

 

 

hahhahahahaah :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

 

ja jak poszłam do pracy 12lat temu, to kazali mi robić szluz :rolleyes: a nie wiedziałam co to jest :lol2:. Dzwoniłam wtedy do mojego jeszcze nie teścia ;) żeby mi wytłumaczył co to takiego :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D:D:D

A z czego takie pytania się wzięły??

 

na ustnej miałam 3 pytania własnie o gwarę śląską (matura w 98 roku, ło jezusie) i pojęcia do wyjaśnienia, pamiętam, ze to słowo szychta wtedy pierwszy raz usłyszałam, ale jak Pani powiedziałam , że zadnego górnika nie znam to powiedziała w takim razie ok:lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni to zobacz (jeśli będziesz mogła) w ikea oświetlenie to świąteczne np. takie cuś ;)

http://livethemma.ikea.se/sites/livethemma.ikea.se/files/ikea_strala_lamp_inspiration.jpg(nie wiem jak zmniejszyć ten obrazek)

 

i takie

http://thumbs3.ebaystatic.com/d/l225/m/mseJ3iXOqw7HO5Uiktw8Yxw.jpg

jeśli chcesz to zaraz to usunę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...