Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale można by powiedzieć, ze jeśli obchodzisz Boże Narodzenie to u ciebie to też jest pusty obrządek bo przesłania nie ma, rozumiesz Mirella o co mi chodzi?

tak reni - napisałam ,ze to WYŁĄCZNIE tradycja. Dlatego nie łączymy tego z kościołem. Nie ma opłatka, kolęd, modlitwy, pasterki. To uroczysta kolacja w gronie kochających się ludzi. A prezenty sami sobie dajemy (a nie aniołek). Choinka to element tradycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję twoje poglądy ale nie wyobrażam sobie jakby mojej córce było przykro jak wszystkie koleżanki kupowały sukieni wianki i te inne pierdoły a ona nie

 

women.beauty, jakby mi córka powiedziała, że chce iść do komunii, żeby się wystroić, to bym jej nie pozwoliła :no: - przecież nie o to w tym wszystkim chodzi! Zabrałabym ją na porządne zakupy ciuchowe i tyle.

Edytowane przez Ilona Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni, ale naprawdę czujesz taki przymus? Ja nie mieszkam w Warszawie, tylko w sporo mniejszym mieście. Moi sąsiedzi do kościoła nie chodzą. Gdyby jakiś dzieci nie szły do komunii, nawet bym o tym nie wiedziała. Dużo gorzej jest na tradycyjnej wsi, bo tam ludzi rzeczywiście palcami wytykają. W mieście chyba nie ma już problemu. Tym bardziej, że dla wielu ludzi jest komunia, a potem długo nic aż do ślubu. Edytowane przez jjana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja Sonia w mikołaja nie wierzy od bardzo dawna. Spytała mnie o niego to jej odpowiedziałam - że sa ludzie którzy wierzą, ze to przyjemne itd. Ale ja osobiscie nie wierzę. To samo z aniołkami. Razem robimy prezenty świąteczne, razem je pakujemy. Przynajmniej mi nie zarzuci, ze ja okłamałam... coprawda w dobrej wierze, ale może nieco stracić zaufanie. Zawsze jej szczerze wszystko mówię - nie wazne czy to o zapłodnieniu, czy o mikołaju czy o pedofilach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirela mam pytanie bez złośliwości :) To co świętujesz 25 grudnia??Bo mnie to ciekawi dla mnie to Boze Narodzenie a dla Was ??Jak to tłumaczysz??

25 grudnia ? nic, zupenie. Leżę do góry brzuchem i się nudzę :). Ewentualnie idę do teściowej na obiad. 25 nie świetuję nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

women.beauty, jakby mi córka powiedziała, że chce iść do komunii, żeby się wystroić, to bym jej nie pozwoliła :no: - przecież nie o to w tym wszystkim chodzi! Zabrałabym ją na porządne zakupy ciuchowe (ciuchy takie na co dzień), a w dzień komunii zorganizowała imprezę (coś jak urodziny) z tortem i prezentami, żeby nie czuła się gorsza.

 

Jakby mi dziecko powiedziało, że chce iść do komunii, bo wierzy w Boga, itp., to wtedy uszanowałabym to i zrobiła wszystko, żeby do niej przystąpiło, ale dla samych ciuchów, prezentów?

Ilonka wiem co przez to chcesz powiedzieć ale komunia wiąże się też z kupowaniem sukienki wianka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak reni - napisałam ,ze to WYŁĄCZNIE tradycja. Dlatego nie łączymy tego z kościołem. Nie ma opłatka, kolęd, modlitwy, pasterki. To uroczysta kolacja w gronie kochających się ludzi. A prezenty sami sobie dajemy (a nie aniołek). Choinka to element tradycji.

 

rozumiem mirella o co ci chodzi ale w tym momencie wybierasz to co ci pasuje czyli tak samo jak ja wybrałam właśnie ślub kościelny dla sukni, imprezy i takiego scalenia od którego nie da się szybko uciec i tego mąż i żona, czyli reasumują ślub dla sukni i twoje święta to takie puste obrządki, tak samo, można je porównać i oczywiście nie mam nic do tego bo ja tez wybieram magię świat jak niepratykująca a nie jako całość nardzin Jezusa, pisze o tym dlatego, ze osądziłaś koleżankę a twoje obchodzenie świąt też tak mozna porównać i moje też:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni, ale naprawdę czujesz taki przymus? Ja nie mieszkam w Warszawie, tylko w sporo mniejszym mieście. Moi sąsiedzi do kościoła nie chodzą. Gdyby jakiś dzieci nie szły do komunii, nawet bym o tym nie wiedziała. Dużo gorzej jest na tradycyjnej wsi, bo tam ludzi rzeczywiście palcami wytykają. W mieście chyba nie ma już problemu. Tym bardziej, że dla wielu ludzi jest komunia, a potem długo nic aż do ślubu.

 

no ja ze wsi ale akurat i tak mnie wytykają wiec nie ma znaczenia dlaczego, doszłam do wniosku, ze jeśli będzie chciała być katolikiem to będzie, jeśli nie to komunia jej nie zaszkodzi, sama wybierze czego chce, z komunią będzie łatwiej pozostać po stronie kościoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Ty chodzisz do koscioła z powodu tradycji ? Nie... uważasz się za katoliczkę ale nie zachowujesz się jak katoliczka. I to mnie się gryzie.

JA z powodu tradycji (miłej) robię wigilię. Która dla mnie nie jest związana z wieczerzą wg KK. Tak jak w niedzielę staram się zrobić lepszy obiad i upiec ciasto. Podobnie to traktuję i nie wydaje mi się, zeby to miało cokolwiek z hipokryzja wsppólnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni, Women, ale to jest dokładnie piszemy z Mirellą (jedna wierząca, druga ateistka) robicie te śluby/komunie żeby ludzie widzieli. Skoro tak uważacie - ok. Jednak nie sądzicie, ze nie macie prawa najeżdżać na kościół? Bo po co idziecie skoro to taka zakłamana instytucja? JA kompletnie tego nie pojmuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...