Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

JA mieszkam na wsi - 2600 ludności. Sąsiedzi wszyscy wiedzą, ze nie chodze do koscioła, większośc z nich tez nie chodzi. I nikt nikomu z tego powodu nie robił nigdy problemów. MAło tego - nie przyjmujemy kolędy. Sąsiedzi zawsze po kolędzie się z nami spotykaja i mówią, jak to ksiądz był zbulwersowany. Ostatnio sasiadka Edyta miała się za nas modlić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jjana- ja już nawet o tym nie pisze, nie chciałam takiej burzy wywoływać.

Ja jestem do bólu szczera - nie zrobię nic co by było niezgodne z moimi wartościami. A kręgosłup morlany mam twardy ;( to czesto moje poczynania, opinie nie są innym ludziom po drodze.

Zresztą widać to na forum - nie pochawlę czegoś co mi się nie podoba, ale powiem jak mnie coś zachwyci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni, Women, ale to jest dokładnie piszemy z Mirellą (jedna wierząca, druga ateistka) robicie te śluby/komunie żeby ludzie widzieli. Skoro tak uważacie - ok. Jednak nie sądzicie, ze nie macie prawa najeżdżać na kościół? Bo po co idziecie skoro to taka zakłamana instytucja? JA kompletnie tego nie pojmuję.

 

 

bo dzisiejszy kościół to zakłamanie, nie robię na pokaz dla innych , ślub dla siebie a komunia córki , bo sama zdecyduje co dalej, ja przyjmuję kościół z wszystkimi sakramentami i tym co było , nie chodzę do kościoła bo tam nie mówi sie o Bogu czy dobroci, tylko o polityce i o wszystkim innym, to mi nie odpowiada, dlatego godzinę spędzoną w kosciele wole spędzić bardziej przyjemnie, poprostu nie musze słuchać czegoś, czego nie uznaję, a modlić mogę sie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjana - dla rozładowania cos Ci powiem :

wprowadziliśmy się i sąsiad (młody z 26 lat) kilka domów dalej miał koparke. Pomagał nam w ogrodzie. Pytam go: Rafał - kiedy po worki ze smieciami przyjeżdzają ? A on na to: oj Mirelka, widać, ze do kościoła nie chodzisz - przeciez ksiądz zawsze w ogłoszeniach parafialnych przypomina :).

A Rafał chodzi do kościoła... tylko skreca wcześniej do baru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirella, ale ja właśnie za to ludzi cenię. Nie tych, którzy idą do kościoła raz w roku, a przez cały rok na kościół gadają tak, że głowa pęka. Tak jak pisałam - skoro nie odpowiada mi wiara, obrzędowość, sposób myślenia buddystów/muzulmanów/jehowych to po prostu tam nie chodzę. A gdybym poszła (z ciekawości) to też uszanowałabym ich poglądy. Nie krytykowałabym jednak pełna jadu. Naprawdę widzę różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjana- ja już nawet o tym nie pisze, nie chciałam takiej burzy wywoływać.

Ja jestem do bólu szczera - nie zrobię nic co by było niezgodne z moimi wartościami. A kręgosłup morlany mam twardy ;( to czesto moje poczynania, opinie nie są innym ludziom po drodze.

Zresztą widać to na forum - nie pochawlę czegoś co mi się nie podoba, ale powiem jak mnie coś zachwyci.

 

jakiej burzy:no: kobito ja uwielbiam takie dyskusje i wcale nie lubię cię mniej, wręcz przeciwnie tylko ja tez zawsze powiem co uważam i zadaję pytania bo moze zrozumiem kogoś innego a jesli nie zapytam to napewno nie zrozumiem:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej burzy:no: kobito ja uwielbiam takie dyskusje i wcale nie lubię cię mniej, wręcz przeciwnie tylko ja tez zawsze powiem co uważam i zadaję pytania bo moze zrozumiem kogoś innego a jesli nie zapytam to napewno nie zrozumiem:hug:

 

i za to u mnie powinnaś dostać lajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni ja do swojego kościoła parafialnego też chodzę rzadko. W moim niewielkim mieście jest jednak kilka parafii. Najfajniejsza - najdalej ode mnie. Ale lubię tam chodzić. Bardzo. Nie ma polityki, są świetne kazania, super podejście do dzieci. Chodzę też do innej, w której też mi się podoba. Zawsze jest wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...