Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem na jakim etapie jest dyskusja bo czytam z doskoku ale: Ilona, dziecko samo z siebie, z powietrza nie powie że jest wierzące. Chyba, że ktoś mu przybliży o co biega, no i wiadomo że z wierzącymi rodzicami łatwiej bo niewierzący jak powiedzą, że nie wierzą to dziecka zazwyczaj pójdzie za ich przykładem.

 

U nas w liceum była religia i etyka, każdy wybierał co chciał i nikt nikogo paluchem nie wytykał. Ja religię zawsze lubiłam, zwłaszcza w liceum miałam mądrą katechetkę, z którą o wszystkim można było porozmawiać.

 

Faktycznie do komunii jako dziecko podchodziłam z punktu prezentów (ale to były czasy kiedy się dostawało niepotrzebny dziecku złoty łańcuszek albo zegarek a nie quada ;)) ale w momencie przyjmowania eucharystii jakoś tak podniośle się czułam. Z resztą z tego powodu też należałam do ZHR a nie ZHP.

 

Co do księży i pedofilii. Wiadomo, jak ksiądz pedofil to będą się nad nim trzęśli, a ilu pedofili mijamy na ulicy? Tu kwestia chodzenia/nie chodzenia na religię czy do kościoła to małe piki.

 

A dziecko ochrzciliśmy nie w swojej parafii tylko tam gdzie był fajny, młody, z ludzkim podejściem do życia ksiadz. To samo ze ślubem. Dla mnie ważny, bo przed Bogiem = nierozerwalny. Sukienka to tylko dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to właśnie nie kler tworzy kościół tylko ludzie :). (A tak nawiasem mówiąc kler, jakby na to nie patrzeć to też nie święci tylko ludzie dlatego ja do księdza nie odnoszę się z jakimś specjalnym szacunkiem bo to ksiadz. Mój mąż z resztą mówi zawsze per "proszę pana" co mi się bardzo podoba.)

 

Co do dziecka, to oczywiście tak jak piszesz to rozumiem. Mi chodziło o to, że jeśli o Bogu się nie rozmawia czyli dziecko nie wie że jest/nie ma itd. to samo z siebie nie powie, że jest wierzące :) bo niby jakim cudem. A tak naprawdę dopiero dorosły człowiek (a i to nie zawsze) może jako-tako się określić. Dziecko jest wielu rzeczy nieświadome, wielu nie rozumie, wiele naśladuje itd.

 

A brania ślubu kościelnego mimo, że się go nie chce to już w ogóle nie rozumiem, bez urazy oczywiście (ale to tak jak z chrztem).

 

No stanowisko kościoła (a i tu się nie zgodzę, bo to stanowisko niektórych przedstawicieli kościoła) jest żenujące i straszne. Nie moge jednak wrzucić wszystkich do jednego wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dzieci i kościoła moi znajomi mieli inny problem mały pierwsza klasa podstawówki powiedział że nie chce chodzić na religię, nie wierzy w Boga i nie chce mieć Komunii oni wierzący praktykujący może nie co tydzień ale przynajmniej raz czy dwa w miesiącu na pewno, po rozmowie też nie wynikło by ktokolwiek postronny mu w głowie mieszał. Choć w takim przypadku ja bym się zaniepokoiła co tam u niego na religii się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie broniąc kleru się zastanawiam czy to jedyne miejsce gdzie to maskują??Patrzac na to ,że jeden zboczeniec blisko mnie mieszkał a potem od kolego dowiedziałam się że w ciągu tyg 3 takich złapali to czy w sejmie patrząc na to ilu ich tam siedzi wszyscy są tacy ok??

 

Nie wiem mirkamis, w szkole jakby coś takiego się wydarzyło, to od razu zawiadomienie do prokuratury, sąd, zwolnienie z pracy, niemożność wykonywania zawodu, itp. Tam, gdzie się pracuje z dzieckiem, takie sprawy powinny być szybko ucinane, bez tłumaczenia, bez żadnego "ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...