Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hejka anna, mam teraz trochę więcej pracy, a jak wracam z pracy to nie mam siły odpalać komputera, dzięki za wiadomość , obejrzę na spokojnie w domu i być może skorzystam, ale wiesz kasa, fotela nie mam , bo nie miałam kasy wiec jak będzie jeszcze sobie stał to kupię a jak nie to inna okazja się nadarzy, jakoś teraz troszkę odpuścić muszę domek i zająć się pracą bo dużo roboty jest, oczywiście na forum będę, ale troszkę mniej , pozdrowionka, a poza tym wyprzedaże ciuchowe trwają i muszę pamiętać tez o mojej garderobie, hi,hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • reni1980

    12540

  • Magda_lena85

    8634

  • Mmelisa

    5802

  • fajna kobieta

    4529

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak, o sobie nie można zapominać :no: Ja myślałam, że może wczasujesz. Ale skoro to praca, to jesteś usprawiedliwiona :) Zresztą u mnie teraz dylematy budowlane - rynnowo, okienne - więc w sumie nic ciekawego też się nie dzieje ;) Lampa myślę, że w fajnej cenie jest... Warto zakup przemyśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni, ja właśnie wczoraj pisałam, że oglądałam fajne drewniane więc temat rozwinę i będę szukać i wyceniać, tylko że u mnie okien jest bardzo dużo... Póki co wczoraj dałam do wyceny MS i dzisiaj mam odebrać wycenę, ale liczę, że koło 60 tysięcy będę musiała przeznaczyć (razem z roletami), bo takie wcześniejsze wyceny od Jezierskiego miałam... Drewniane podejrzewam jeszcze droższe :(

 

A Ty jakie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni, ja właśnie wczoraj pisałam, że oglądałam fajne drewniane więc temat rozwinę i będę szukać i wyceniać, tylko że u mnie okien jest bardzo dużo... Póki co wczoraj dałam do wyceny MS i dzisiaj mam odebrać wycenę, ale liczę, że koło 60 tysięcy będę musiała przeznaczyć (razem z roletami), bo takie wcześniejsze wyceny od Jezierskiego miałam... Drewniane podejrzewam jeszcze droższe :(

 

A Ty jakie masz?

 

ja mam drewniane" oczywiście" i dębowe, opcjonalnie może być sosna, ale dąb ładniejsze ma usłojenie i ładniej się wybarwia no i jest twardszy, plastikowych nie brałam pod uwagę ,ale cenowo to przepaść, jeśli plastikowe wycenili na 6o tyś, to drewniane 100 tyś lekko, a czemu chcesz rolety, bo ja ich nie lubię i tak naprawdę antywłamaniowe są tylko z nazwy(mówię o tych standardowych), ja wybrałam szyby w oknach antywłamaniowe czyli P4 i powiem trzeba walić cegłą około dobrej godziny a i tak tylko się skruszy a nie wypadnie, sprawdzałam i byłam w szoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni, dla mnie rolety to podstawa. Zupełnie nie z powodów antywłamaniowych bo wiem, że jak ktoś chce, to sobie poradzi. Ja po pierwsze nie lubię, jak ktoś mnie z zewnątrz widzi, jak mam w domu wieczorem światła zapalone. Po drugie nie potrafię spać jak jest jasno więc latem bez rolet budzę się o 4 rano :( Po trzecie nie lubię rolet wewnętrznych, tych takich materiałowych na oknach, a czymś zasłaniać okna muszę... Ale drewniane i tak wycenię z ciekawości, bo przy takich kwotach spore rabaty można uzyskać więc zobaczymy, co się z tematu urodzi. Tylko u mnie poza ceną dochodzi jeszcze aspekt pielęgnacji tych okien... Wiesz, że ja do drewna sceptycznie podchodzę... Boję się go po prostu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna, kolory są dostepne wg wzornika producenta czyli kilka odcieni wybarwień np na dębie, ja mam od zewnątrz teak a nie szare,(szare mam tylko w kuchni od wewnątrz) okna są malowane fabrycznie lakierem wodnym, jeśli chodzi o dbanie o nie to trzeba raz w roku nanieśc mleczko które zamyka pory drewna, czy bedę je malować, nie wiem moze za 15 lat będzie taka potrzeba, a z ceną moze trochę przesadziłam, napewno u większego producenta okna są drozsze niż u lokalnego a ja mam stolbud włoszczowa i nie są najtańsze, a jednak u mnie te hs robią te cenę bo dwa okna kosztowały 30 tyś, ale jest ogromna róznica pomiędzy przesuwnym hs w drewnie a takim plastikowym który jest uchylno przesuwny czyli napierw leci na ciebie a potem się przesuwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 30 tysięcy za dwa okna mówisz... To ja chyba w drewnie nawet wyceniać nie będę, bo w 30 tysiącach to ja planuję się ze wszystkimi oknami zmieścić, a mam ich 24... Oczywiście same okna mam na myśli, bo rolety drugie tyle wyjdą... I póki co tak mi te wyceny oscylują w okolicahc 30 000. Jezierski, Schueco, teraz MS... I chyba przy tych MS zostanę. Muszę tylko przemyśleć, czy chcę dodatkową wkładkę termiczną, bo dopłata prawie 20%, a współczynniki wcale tak bardzo się nie poprawiają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni, ale warte swojej ceny - jak tylko je zobaczyłam na pierwszym zdjęciu, wiedziałam, że to wysoka półka, no po prostu jedne z ładniejszych, o ile nie najładniejsze, jakie widziałam.

 

Co do okien drewnianych, ja też jestem za - tylko drewniane, my mamy okna Urzędowski, w domu rodzinnym też takie były i nikt nie musiał ich przemalowywać po 15 latach, co więcej, wyglądają tak samo, jak w momencie zamontowania (tak samo, jak nasze nowe). To nie są te same, rozkręcane, drewniane okna co kiedyś, choć złej sławy drewnianym oknom niestety narobiły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 30 tysięcy za dwa okna mówisz...

 

anna mówie o tych przesuwnych,(to w salonie i jadalni) one takie drogie bo reszta kosztowała normalnie jak to okna drewniane, zrób sobie wycenę choćby z ciekawości, przecież to nic nie kosztuje, a ty też planujesz przesuwne?

 

Reni, ale warte swojej ceny - jak tylko je zobaczyłam na pierwszym zdjęciu, wiedziałam, że to wysoka półka, no po prostu jedne z ładniejszych, o ile nie najładniejsze, jakie widziałam.

 

 

ciesze się że to zauważyłaś, ja je poprostu kocham i dla mnie sa idealne, drogie jak szlag ale nie załuję, a maja jeszcze jedną zaletę o której nigdy nie pomyślalam, czasem jest tak że po upalnym dniu jest burza i mocny wiatr a w domu nadal ciepło, wtedy sa otwarte i nie możliwości że trzaska nimi, są nie ruchome a normalne otwirane okna muszisz zamknąć podczas wichury bo trzaskają się z każdej strony, czy nawet ja jest przeciąg, mówisz Ilonka nawet po 15 latach jest ok, to się bardzo cieszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna mówie o tych przesuwnych,(to w salonie i jadalni) one takie drogie bo reszta kosztowała normalnie jak to okna drewniane, zrób sobie wycenę choćby z ciekawości, przecież to nic nie kosztuje, a ty też planujesz przesuwne?

 

Powiem Ci, że całość w PCV wychodzi tak dużo, że chyba większej kwoty bym już nie przełknęła :( Ale masz rację, że z ciekawości można poprosić o wycenę... Ja na pewno planuję dość dużo okien stałych. Poza tym mam 4 okna wyjściowe na taras (każde 180 cm) i zastanawiam się, czy ich suwanych nie zrobić, ale to jeszcze nic pewnego. Pewnie decyzja zapadnie jak trzeba będzie zamówić... W tej chwili mam wycenę z opcją full, czyli odatkowe zabezpieczenia, wszystkie rolety elektryczne... Możliwe, że z czegoś zrezygnuję i właśnie do suwanek dołożę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 30 tysięcy za dwa okna mówisz... To ja chyba w drewnie nawet wyceniać nie będę, bo w 30 tysiącach to ja planuję się ze wszystkimi oknami zmieścić, a mam ich 24...

Przepraszam że tak się wcisnę w Waszą dyskusję - ale muszę coś sprostować, bo zła informacja idzie w świat :

- okna HS za ok 15/tys sztuka to normalna cena rynkowa (oczywiście takie ok 180cm szerokości - czyli dużo mniejsze można kupić i za połowę kwoty..

Ale jednego jestem pewien - tej samej wielkości okna w PCW ( o ile da się je wykonać ze względu na gabaryty będą nie tańsza, a obstawiam że nawet 30% DROŻSZE ).

i już zmykam, miłych rozmów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..., no to dałaś mi teraz do myślenia finlandia, bo od razu zaświeciła mi się w głowie lampka - nasz developer stwierdził swego czasu, że wyceniał zarówno okna drewniane jak i plastikowe (i te, i te z elektrycznymi roletami), a ponieważ cena nie różniła się drastycznie (nie wiem niestety, w jakiej firmie wyceniał plastiki), zdecydował się na drewniane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Reni

Pytam nieśmiało bo jakoś nie mogę znaleźć w Twoich postach odpowiedzi na moje pytanie.

Co to za deska którą masz w salonie jak i w pokojach dzieci???Gdzie ją kupiłaś-własnie o takiej marze.

Pozdrawiam Cię serdecznie!

 

witaj , w salonie to deska dąb winter z tarketta a u dzieci to panele balterio jesion srebrny, pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...