Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek bez nazwy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie zniknęłam:) Cały czas jestem..

Mrozy nam przeszkodziły i wszystko się opóźni.

 

Styropian pod podłogówkę i węże już chyba całe rozłożone.. Pozostaje wylanie nowej wylelewki w łazieneczce, bo podłoga była kuta. Ale z zalaniem podłogówki musimy poczekać, aż mrozy zelżą.

 

Cegiełki (pysiaczkowe) dotarły i czekają na swoją kolej.

Mamy nadzieję, że mrozy odpuszczą jak najszybciej.

 

A Ignac broi jak pijany zając. Zresztą zupełnie jak FIdget. Jeszcze 10 tygodni.. w tym przewidywane 5 tygodni pracy.. ufff..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie wkopalem ;) Bo ja za to ma slaba pamiec ;)

 

Mowilem, ze mam slaba pamiec? ;)

 

Tu sie robi nasza hydraulika:

https://picasaweb.google.com/wrodarczyk/Hydraulika

poczawszy od wody w kranach, poprzez ogrzewanie podlogowe a skonczywszy ... na razie konca nie widac ;) ale juz 3 ekipa robi.

Mrozy nam krzyzuja plany, bo hydraulik nie chce dac gwarancji na wylewki w takiej temperaturze, wiec czekamy na najwyzej -5. To oczekiwanie komplikuje plany z ekipa od scian - nie wiadomo kiedy beda mogli nas w grafik wpisac.

Ale jak juz bedziemy miec podloge to tylko ekipa do scian, ekipa do "kotlowni" i pompy ciepla, ekipa do przylacza wody i reszta juz zostaje na nasz przyjazd - prad, kuchnia, lazienka, kafelki ... ups ... duzo tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałam fotki - sporo się w Waszym domku dzieje, więc nie ma się co martwić. :D Mróz pewnie zaraz zniknie i znów prace ruszą do przodu. A to że 3 ekipa to też dobrze, bo pomyślcie co by było, gdyby ta pierwsza zdążyła więcej spierniczyć? :)

 

To zdjęcie mi się podoba: https://picasaweb.google.com/wrodarczyk/Hydraulika#5702388540455206002 :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę cos podpowiedzieć mając pewne doświadczenie to prosze: w sprawie zlewu w kuchni tu przyszłam, a więc warto kupic taki zlew jak masz na zdjęciu ale taki w którym krany sa przymocowane do zlewu a nie do blatu, bo to jest najwiekszy dramat mojego drewnianego blatu (mam bukowy z Ikea, debowy bardzo ciemnieje i po kilku latach uzytkowania jest bardzo ciemny, ale to juz kwestia gustu), jak odkrecam kran mokrymi recami to od razu mokro jest pod kranem i niestety po roku użytkowania mam juz w jednym miejscu czarne plamy, wiec nastepny na pewno kupię taki na głebokośc całego blatu :)

 

Dokladnie taki zlew jak jest na tej stronie jednokomorowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...-KUCHNIA/page8 na cała głębokośc blatu

 

Witam sie :welcome: i zarazem pozdrawiam:wiggle:

kuchnie mozna zobaczyc na moim watku

Edytowane przez emiranda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Postanowiłam coś napisać:D

Mrozy odpuściły.. Jakieś 2 tyg temu zepsuła nam sie brama(lub jak kto woli roleta garażowa). Otworzyła się i już zamknąć nie chciała.. Dopiero dziś łaskawie raczyli przyjechać fafofcy..

Brama już OK.

 

Jutro jeszcze raz podobno przyjeżdżają, bo trzeba unieść przesuwne drzwi na tyłach domu.. bo trochę za nisko są zamontowane i przed wylewkami powinniśmy to zrobić.

 

Hydraulicy mają znowu wejść..

 

Trochę pozmieniały nam się plany odnośnie ogrzewania..

Zdecydowaliśmy się na pompę ciepła powietrze/ woda.. Ryzyk fizyk.

Do tego chcemy solary.

Bufor ciepła i sterowanie PLC.

Łazienki będą jedynym pomieszczeniem, gdzie prócz podłogówki chcemy grzejnik- ma być podłączony i do systemu grzewczego, z możliwością przełączenia na prąd( w lecie lub jak nie będzie potrzeby grzania).

 

W związku z tym nie musimy robić 'brudnej kotłowni' i mamy większe pole manewru jeśli chodzi o nasz mikrusi wiatrołap.

W projekcie wiatrołap/ pralnia/kotłownia tworzyły prostokąt o dł. 2 m i szerokości ok 6 m.. trageeeeediaaa..

Teraz możemy zrobić większy wiatrołap a kotłownia i pralnia będą jednym pomieszczeniem:):):)

 

Hurrraaa zmieści mi się szafa o głębokości 60 cm w wiatrołapie:):):)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jak na razie na niewiele z tego mamy kasę. Hmmm.. Nie wiem jeszcze , co wymyślimy. Coś MUSIMY wymyśleć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. U nas to najczęściej wygląda w ten sposób:

 

[Ja] - Misia a dlaczego to tak działa

Tomek zaczyna tłumaczyć wszystko z uwzględnieniem praw np. fizyki, automatyki itp.

[T] - No i właśnie dlatego

[Ja] - Wiesz co, chyba nie rozumiem

[T] - A na pewno chcesz to wiedzieć?

[Ja] - No w sumie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe same blondynki wydawałoby się:D

 

Wygląda na to, że do przodu.. właśnie napisał hydraulik ,że w czw. chcą wylewki robić.

 

Ekipa od ścian dopiero będzie mogła wejść w maju (mam nadzieję, że to się uda).

Dziś upiekliśmy ciasto.. od jutra jemy suchy chleb (hmm 4 kromki zostały:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...