Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek bez nazwy


Recommended Posts

anagat dziś malowalismy przedpokój tym beckersem vanilla cream. Fotki cykac nie ma sensu bo to wg mnie kolor nie do odzwierciedlenia na ekranie - kazdy monitor ma inne ustawienia a tutaj niuanse sa ważne. To złamana biel, złamana ni to szarością ni to rózem ni to kawa - tak dziwnie, ale dla mnie idealnie :) Może jak będzie juz po malowaniu końcowym to na łączeniu z białym sufitem będzie widac róznicę odcieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

anagat dziś malowalismy przedpokój tym beckersem vanilla cream. Fotki cykac nie ma sensu bo to wg mnie kolor nie do odzwierciedlenia na ekranie - kazdy monitor ma inne ustawienia a tutaj niuanse sa ważne. To złamana biel, złamana ni to szarością ni to rózem ni to kawa - tak dziwnie, ale dla mnie idealnie :) Może jak będzie juz po malowaniu końcowym to na łączeniu z białym sufitem będzie widac róznicę odcieni.

 

dzieki Kamilciu..

 

Pisalam to juz Pysiaczka , ale musze powtorzyc, wyglada na to ze pan od cegielki z elkamino zakpił sobie z nas i wyslal trzy rozne odcienie fugi. Jestem wciekła i zdecydowanie NIE POLECAM tej firmy. Zaluje, ze w ogole bawilam sie w to cholerstwo;/

 

Dodatkowo fugi w salonie sa nadal za jasne I zepsul mi sie zasilaz do laptopa(oryginalny do sony vio, kupiony we wrzesniu)grrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, niefajnie z fugami :hug:

 

Nic tam.. Ignac zasnął .. spadam myć podłogę w salonie po raz 100-nyl:o:o

A czym myjesz?

Polecam wodę z octem. Śmierdzi, ale świetnie usuwa te wszystkie budowlane pyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wylada na to ze mamy pecha;/ Zobaczymy , jak zachowa sie elkamino. Na razie powiedzieli, ze zajma sie sprawa w pon. Mam przez te fuge same problemy. Mili ja klasc budowlancy, ale byl nie ten kolor. W koncu budowlanc poszli a z kolejna zla fuga zostalam ja;/

 

Aaa na domiar pecha..okazalo sie ze moja komorka tez do wymiany;/ nie lapie karty sim.. Na dzis mam dosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niefajna sprawa z tymi fugami, u nas na szczęście wszystkie w jednym odcieniu (uff).

 

Jeśli chodzi o sposób nakładania, nasz fachowiec wyciskał fugę z worka z dziurką (dokładnie tak jak dekoruje się torty:D), potem usuwał nadmiar... palcem (chcieliśmy żeby fuga była głęboko osadzona - właściwie miała tylko przykrywać klej). Jakkolwiek mało profesjonalnie to brzmi, wyszło moim zdaniem bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropku, do takiego woreczka z fugą trzeba mieć ciastkarską wprawę... To jeszcze trudniejsze jak pistolet.

 

 

Oj tez mi sie tak wydaje.. To wcale nie jes taka latwa robota , na jaka wyglada. Trzeba uwazac tez zeby nie usmarowac fuga plytek, bo nie bardzo da sie to potem doczyscic. Dlatego jestem taka zla. Jakby pan od poczatku wyslal nam wlasciwa ilosc wlasciwej fugi, robote odwaliliby dla nas budowlancy. A tak, to xostalam z tym sama.Plus jeszcze poprawki , bo czesc zafugowana jest zlym kolorem;/:bash:

 

Druga trudnosc jest taka, zeby zrobic to tak, jak zrobili budowlancy, bo inaczej bedzie glupio. Mi na razie zdecydowanie to nie wychodzi..

 

Moj telefon czyta sim przez jakis czas, a potem nagle przestaje;/;/

 

Aneczko, czy Stas tez mial takie okropne problemy z zasypianiem?

Ja juz postanowilam wziac na wstrzymanie- Daję Ignacowi sie wyryczec (jakkolwiek zle to brzmi), ale nie znalazlam dotad innego sposobu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ze Stasiem różnie to bywało, w zależności od "wieku". Jak był malutki, przez uczulenie chyba bolał go brzuch i cały czas płakał, więc był na rękach i do snu zawsze był huśtany. I tak przywykł. Problem się zrobił jak przybrał sporo na wadze. Próbowaliśmy go oduczyć, ale też był płacz. Sam jakoś z tego wyrósł i najpierw braliśmy go do łóżka, gdzie się kulał dopóki nie zasnął. Potem się wystraszyłam, że się nauczy zasypiać w naszym łóżku i kładliśmy go spać do jego łóżka. Musiał poszaleć, czasem długo to trwało (nawet do 23.30) aż padł. Ale to było jak spał jeszcze popołudniu/ pod wieczór. Obecnie mamy taką metodę, że:

- Staś wstaje ok. 8 rano (czasem wcześniej, czasem później)

- śpi tylko raz w ciągu dnia, zasypia ok. 12, 13. Przy czym zasypia to jest powiedziane na wyrost, bo sam raczej nie zaśnie. Na dole mam kojec na kółkach. Daję mu poduchę i kulam chwilę. On się kładzie i zasypia. Śpi różnie, czasem godzinę, czasem ponad dwie.

- myjemy go ok. 20, o 20.30 ogląda swoje bajki na Minimini, o 21 "rybka" Minimini idzie spać i on wie, że jest pora na sen. Poza tym jest zmęczony po całym dniu ganiania i pada, zwykle ok. 21.30.

 

Aniu, wiem jaka ja byłam nerwowa na to spanie, ale wszystko przychodzi z wiekiem. Dzieci są różne. Ale jak sobie poczytasz po necie jakie kobitki mają problemy z zasypianiem dzieci, to nie będziesz się czuła osamotniona.

U nas do tej pory nie da się Stasia pozostawić samego, żeby usnął, tylko ktoś musi przy nim być, głaskać dopóki nie zaśnie. Ot, taki z niego smyk. Poniekąd jest to też nasza wina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu.

 

Kurcze mam za to problem z fugami.. na mokro mają kolor sraczkowy (czyli taki jaki powinny mieć).. na sucho są białawe;/;/

Nie wiem, czy to kwestia iluś kolejnych myć, czy mam się bardzo martwić???

Wszystko robiłam, tak jak na opakowaniu fugi pisało.. wszystko wysprzątane było wcześniej..

Miałyście może tak??..

 

Znalazlam taki sposob na czyszczenie fug :

http://aprrilsopinion.blogspot.gr/2012/06/amazing-grout-cleaner.html

ale mysle ze u Was to kurz budowlany jest winny i przejdzie z czasem.

W kazdym razie u mojego meza w lokalu ( ciemne kafelki, ciemne fugi ) tak bylo.

 

Co do fugowania cegielek to niestety nie pomoge, bo nie mam pojecia, tylko sciany cegielkowej zazdraszczam, a sciany z piekna szara sofa jeszcze bardziej ;)

 

No i synus cudny, rosnie jak na drozdzach,i moje dzieci tez nie potrafily zasnac same, niektore maluchy po prostu tak maja, ja w kazdym razie sposobu na to nie znalazlam...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu przepraszam ale dopiero doczytałam, że prosiłaś o to zdjęcie fug :oops: Dobrze, że sobie poradziłaś, tzn. że miałam odpowiednie zdjęcie w galerii :)

 

Strasznie mi przykro, że tak Wam pomieszali z tymi fugami! Tak jak pisałam już u mnie - walczcie o jakiś rabat bo to już jest przesada :yes:

U mnie fugę mąż kładł z pistoletu i gdzieniegdzie palcem jeszcze przejeżdżał, żeby tak fuga dość głęboko osadzona właśnie była :) Poszło mu całkiem sprawnie tzn. z kilka godzin ta ściana 10mkw :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pysiacku.. Rozmawialam dzis z Elkamino.. Bardzo im przykro itd. itp. Wysla 3 worki fugi- podobno juz wlasciwej, ale pan zdecydowanie bez przekonania mowil.

Co do rabatu.. ja sama nie wiem. bo za wszystko mamy juz zaplacone (te fuge wysle za swoje), ale ja juz z ta firma nie chce raczej robic interesow.

Mam ochote walnac te cegle na bialo i juz.

 

Co do fugi. Wyglada na to, ze polozylam za rzadka wyplukalo mi pigment. Moglabym wyskrobac fugi. I nawet zaczelam to robic, ale metr2 podlogi zajal mi ok 1 godz. A w salonie mam ponad 20 m2 zafugowanych:(

Co gorsze.. mimo baaaardzo ostroznego wyskrobywania, na 1 m2 mam juz 3 odpryski na plytkach. Wobec czego dalsze skrobanie odpada.

Sprobuje na probe polozyc w malo widocznym miejscu fuge na fugę i zobaczę , co sie stanie. Ostatnią deską ratunku będzie pomalowanie fugi specjalnym pisakiem do fug.. Ale to znowu kolor będzie inny trochę na pewno:bash:

 

Dla chcących fugowac fugą ceresitu wskazówka- fuga powinna być baaaardzo gęsta.. Taka ,zeby dość trudno się ją rozsmarowywało.

Filmiki o fugowaniu na youtubie proszę omijać szerokim łukiem- to zdecydowanie NIE TA konsystencja.

 

Radek konczy dzis plytkowanie kuchni, w korytarzu jeszcze ok 3 m2 do polozenia

 

Probujemy znalezc kogos do zrobienia lazienki(plytkowanie i podlaczenie kibelka), bo konczy nam sie czas. Zobaczymy.. Jest chętny za 2700.. Zaoferowalismy 2 tys. zobaczymy co powie..

 

Radek montuje halogenki w kuchni.. tzn wierci dziury. Mam nadzieję, że skończy dziś. Teściowie pojechali, wiec ja kibluję z Ignasiem.

 

Ogólnie mam doła. Tęsknię za ludźmi, którzy na spacerze odpowiadaja ci Dzień Dobry z uśmiechem, mimo iż widzą Cię pierwszy raz w zyciu. Tęsknię z oceanem, za przestrzenią. Za czystym pachnącym powietrzem.

Czekam na ten listopad i wyniki kwalifikacji. Jak nie dostanę rezydentury, to szukam pracy w Irlandii.. Chyba oboje z Radkiem bysmy odetchnęli.

 

Zapowiedziałam wszystkim moim znajomym, że jeżeli wyjadę ponownie z Polski i kiedykolwiek najdzie mnie ochota na powrot to mają mi trzy kubly lodowatej wody na łeb nalać i dołożyć w twarz z piąchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pysiacku.. Rozmawialam dzis z Elkamino.. Bardzo im przykro itd. itp. Wysla 3 worki fugi- podobno juz wlasciwej, ale pan zdecydowanie bez przekonania mowil.

Co do rabatu.. ja sama nie wiem. bo za wszystko mamy juz zaplacone (te fuge wysle za swoje), ale ja juz z ta firma nie chce raczej robic interesow.

Mam ochote walnac te cegle na bialo i juz.

 

Co do fugi. Wyglada na to, ze polozylam za rzadka wyplukalo mi pigment. Moglabym wyskrobac fugi. I nawet zaczelam to robic, ale metr2 podlogi zajal mi ok 1 godz. A w salonie mam ponad 20 m2 zafugowanych:(

Co gorsze.. mimo baaaardzo ostroznego wyskrobywania, na 1 m2 mam juz 3 odpryski na plytkach. Wobec czego dalsze skrobanie odpada.

Sprobuje na probe polozyc w malo widocznym miejscu fuge na fugę i zobaczę , co sie stanie. Ostatnią deską ratunku będzie pomalowanie fugi specjalnym pisakiem do fug.. Ale to znowu kolor będzie inny trochę na pewno:bash:

 

Dla chcących fugowac fugą ceresitu wskazówka- fuga powinna być baaaardzo gęsta.. Taka ,zeby dość trudno się ją rozsmarowywało.

Filmiki o fugowaniu na youtubie proszę omijać szerokim łukiem- to zdecydowanie NIE TA konsystencja.

 

Radek konczy dzis plytkowanie kuchni, w korytarzu jeszcze ok 3 m2 do polozenia

 

Probujemy znalezc kogos do zrobienia lazienki(plytkowanie i podlaczenie kibelka), bo konczy nam sie czas. Zobaczymy.. Jest chętny za 2700.. Zaoferowalismy 2 tys. zobaczymy co powie..

 

Radek montuje halogenki w kuchni.. tzn wierci dziury. Mam nadzieję, że skończy dziś. Teściowie pojechali, wiec ja kibluję z Ignasiem.

 

Ogólnie mam doła. Tęsknię za ludźmi, którzy na spacerze odpowiadaja ci Dzień Dobry z uśmiechem, mimo iż widzą Cię pierwszy raz w zyciu. Tęsknię z oceanem, za przestrzenią. Za czystym pachnącym powietrzem.

Czekam na ten listopad i wyniki kwalifikacji. Jak nie dostanę rezydentury, to szukam pracy w Irlandii.. Chyba oboje z Radkiem bysmy odetchnęli.

 

Zapowiedziałam wszystkim moim znajomym, że jeżeli wyjadę ponownie z Polski i kiedykolwiek najdzie mnie ochota na powrot to mają mi trzy kubly lodowatej wody na łeb nalać i dołożyć w twarz z piąchy.

 

dobry wieczór Aniu,

odpisałam Ci w dziale wnętrza i zamieściłam tam zdjęcia moich fug toffi - mam to samo, ocet nie poradził, olej też nie... fuga była kładziona gesto, kafelkarz marudził.... eh szkoda gadać.

nie miałam okazji czytać całego dziennika Waszego, przepraszam, że podpytam, związana z medycyną jesteś? (a propos tej rezydentury pytam)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochana.. dzięki.. miałam problem z laptopem, więc nie sprawdzałam na wnętrzach..

 

Był dziś u nas fachowiec i powiedział,ze fuga ma swój docelowy kolor:bash::bash: i że wg niego jest dobrze położona, tylko jasna. Wyśmiał 'fachmana' z Casto.

Nie bardzo wiem, co robić. Skrobanie fug obłupie mi kafelki. Pan doradził , przyzwyczaić się lub kupić inny skrobak do fug. Jak znajdę ten inny, to kupię i spróbuję..

 

To ja dziękuję za taki wzornik kolorów..grrr jeżeli fuga zamiast być k.. sraczkowata, jest biaława;/ Ceresitowi mówię NIE!!!

 

No i tak, jestem lekarzem. Robiłam w Irlandii speckę z anestezjologii. Chciałam ją tu kontynuować, ale nie wiem, czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochana.. dzięki.. miałam problem z laptopem, więc nie sprawdzałam na wnętrzach..

 

Był dziś u nas fachowiec i powiedział,ze fuga ma swój docelowy kolor:bash::bash: i że wg niego jest dobrze położona, tylko jasna. Wyśmiał 'fachmana' z Casto.

Nie bardzo wiem, co robić. Skrobanie fug obłupie mi kafelki. Pan doradził , przyzwyczaić się lub kupić inny skrobak do fug. Jak znajdę ten inny, to kupię i spróbuję..

 

To ja dziękuję za taki wzornik kolorów..grrr jeżeli fuga zamiast być k.. sraczkowata, jest biaława;/ Ceresitowi mówię NIE!!!

 

No i tak, jestem lekarzem. Robiłam w Irlandii speckę z anestezjologii. Chciałam ją tu kontynuować, ale nie wiem, czy to ma sens.

 

wiesz co, jak mnie to wściekało na poczatku - choc nie mam tych fug na widoku tylko w naszej sypialni i łazience sypialnianej - to inny fachowiec wynalazł mi płyn magiczny, przemyłam kawałek i sie udało - fuga miała swój prawidłowy kolor. tylko tego samego dnia przyszło łóżko i zaczęliśmy z mężem składac i juz mi się nie chciało pod łózko wchodzic, żeby myć, więc olałam sprawę.... poszukam, jak nie wywaliłam, to podrzuce Ci nazwę.

a Wy teraz młodzi macie juz tylko jeden stopień specjalizacji - to dalej jest lep czy jakoś tam? gdzie w polsce mieszkasz?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Co do malowania czerwonej cegły na biało, powiem Ci, że mam taką jedną ścianę i dłuugo powstrzymywałam się przed jej malowaniem, niby chciałam, żeby była taka naturalna, ale cały czas coś mi nie pasowalo i przemalowałam na biało ...O cztery nieba lepiej! Byłam mocno zaskoczona tą przemianą, teraz jak na nią patrzę, to tak mi się podoba, że się uśmiecham ;). Żałuję tylko tego, że tak długo się powstrzymywałam przed tym malowaniem :)

Dodam, że retsza ścian to szara intuicja dekorala. Piszę, bo może łatwiej Ci będzie podjąc decyzję o przemalowaniu :)

 

Co do niespiących dzieci, moja miała dłuugo tak, że na 3 uspiania w ciągu dopby, wszystkie trwały do 2godzin i zawsze z rykiem :/ . Do tej pory nie wiem o co chodziło. Przeszło z czasem, choć myślałam, że nigdy nie będzie normalnie :p

 

No i trzymam kciuki za wyniki :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Justyś..

 

Am glad.. cyli co, o tym preparacie fugi były ciemniejsze na stałe, czy nie? Bo nie rozumiem..

 

A co do specjalizacji- jest jednostopniowa, teraz odbyl sie bodajze ostatni LEP, od 2013 ma byc LEK czy jakos tak..

A Ty w czym siedzisz?

Aaa no i jestem teraz na Śląsku. Stąd pochodzi mój mąż. Okolice Tarnowskich Gór.

 

Dziewczyny , sorki za zjadane literki.. nie mam sily do tego netbooka. Moj laptop nadal do D..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Justyś..

 

Am glad.. cyli co, o tym preparacie fugi były ciemniejsze na stałe, czy nie? Bo nie rozumiem..

 

A co do specjalizacji- jest jednostopniowa, teraz odbyl sie bodajze ostatni LEP, od 2013 ma byc LEK czy jakos tak..

A Ty w czym siedzisz?

Aaa no i jestem teraz na Śląsku. Stąd pochodzi mój mąż. Okolice Tarnowskich Gór.

 

Dziewczyny , sorki za zjadane literki.. nie mam sily do tego netbooka. Moj laptop nadal do D..

 

ah bo mi się spieszyło, żeby Ci powiedziec, żebyś nie skrobała, bo jeszcze coś da się zrobić z fugami. po preparacie fugi ciemniejsze były - takie jak toffi powinno być

mam koleżanke z tarnowskich, mieszka teraz w ustce, a Jej tata to medyk ale juz od dawna na emeryturze...

ja siedze w edukacji...

a wiesz czym sie rózni Pani Doktor od Pani Doktorowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...