Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najstarsze, działające pompy ciepła


Liwko

Recommended Posts

  • 8 months później...
  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 year później...

a co mi tam...podbijam wątek, bo chyba warto ;)

 

DODAŁEM: żeby niepotrzebnie nie pisać nowych postów i nie dawać pożywki spamerom, jest edyta

U mnie ponad 8 lat pracy. Jedyna awaria, to po burzy padł czujnik zaniku fazy, wymiana we własnym zakresie, koszt około 50zł.

Wg licznika czasu pracy na CO:11566h i CWU:4538h - od razu zaznaczam, że w międzyczasie była wymiana sterownika związana z aktualizacją oprogramowania. Średnio na rok PC pracuje około 2700-2800h (CO+CWU)

Edytowane przez JTKirk
DODAŁEM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Odświeżę temat,

 

moja pompa ciepła polskiej produkcji PPC Pompy pracuje od grudnia 2010,

montaż własnymi rękoma,

w tym czasie nastąpiły dwie małe awarie:

1. Spalił się czujnik zaniku i kolejności faz (koszt chyba ok. 60zł.), możliwe, ze to z mojej winy, bo zmieniłem podłączenia, wcześniej miałem zabezpieczenie C20

a później dałem dałem B16 i pompa kilka razy wywalała zabezpieczenie, aż w końcu padł czujnik ....

2. w sterowniku trzeba było wymienic kwarc, zegar wskazywał godzinę od sasa do lasa, koszt 50 zł., wymieniłem przy okazji pobytu we Wrocławiu u producenta sterowników,

Jak widac sama pompa ciepła działa przez ten okres bezawaryjnie, usterkom uległ tylko osprzęt.

 

Życze wszystkim bezawaryjnych PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... w sterowniku trzeba było wymienic kwarc, zegar wskazywał godzinę od sasa do lasa, koszt 50 zł., wymieniłem przy okazji pobytu we Wrocławiu u producenta sterowników,

 

.....

 

Masz może rozeznanie czy jest możliwość wymiany rezonatora o własnych siłach? Do producenta mam dalekoooo, a mam co nieco pojęcia o elektronice, tylko czy producent może dosłać element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może rozeznanie czy jest możliwość wymiany rezonatora o własnych siłach? Do producenta mam dalekoooo, a mam co nieco pojęcia o elektronice, tylko czy producent może dosłać element?

 

Nie znam tego sterownika, ale w takich układach od pomiaru czasu stosuje się rezonatory "zegarkowe", o częstotliwości 32768Hz ;)

Są różne rezonatory o różnej dokładności.

Ten jest z tych ciut dokładniejszych:

https://www.tme.eu/pl/details/32.768k-15ppm/rezonatory-kwarcowe-tht/iqd-frequency-products/lfxtal002996bulk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może rozeznanie czy jest możliwość wymiany rezonatora o własnych siłach? Do producenta mam dalekoooo, a mam co nieco pojęcia o elektronice, tylko czy producent może dosłać element?

 

Chyba najlepiej zadzwonić do FRISKO, z tego co pamiętam to można było dogadać się z nimi,

ostatecznie możesz przecież wysłać sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego sterownika, ale w takich układach od pomiaru czasu stosuje się rezonatory "zegarkowe", o częstotliwości 32768Hz ;)

Są różne rezonatory o różnej dokładności.

Ten jest z tych ciut dokładniejszych:

https://www.tme.eu/pl/details/32.768k-15ppm/rezonatory-kwarcowe-tht/iqd-frequency-products/lfxtal002996bulk/

 

Tak Piotrze, zgadza się. Chyba, że stosują jakiś swój dzielnik częstotliwości wtedy może być coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...