Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najstarsze, działające pompy ciepła


Liwko

Recommended Posts

A jak z firmami obsługującymi/serwis itp.?

Jaki serwis ? Sam potrafię wytrzeć kurz z obudowy ;-) Z zadań serwisowych pozostaje raz do roku wyczyścić filtr siatkowy dz i gz oraz sprawdzić ciśnienie obu układów i tyle. To samo trzeba zrobić przy dowolnym innym źródle ciepła. Jeśli się nie chcesz bawić, to może to zrobić dowolny hydraulik za 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

raz do roku wyczyścić filtr siatkowy dz i gz oraz sprawdzić ciśnienie obu układów i tyle.

 

Rok temu przez nieuwagę zniszczyłem taki filtr, położyłem nie tu gdzie trzeba i uległ zgnieceniu...niestety. Następnego dnia filterek miałem pod drzwiami podrzucony przez instalatora(miał po drodze albo co :-)).W każdym razie wina była moja, teraz już uważam ten raz w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu przez nieuwagę zniszczyłem taki filtr, położyłem nie tu gdzie trzeba i uległ zgnieceniu...niestety. Następnego dnia filterek miałem pod drzwiami podrzucony przez instalatora(miał po drodze albo co :-)).W każdym razie wina była moja, teraz już uważam ten raz w roku

 

taki sam problem w tym roku. Nie ma to jak odwalać amatorszczyznę:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Pozwoliłem sobie przekopiować wpis "Puzondm-a":

 

Dostałem od firmy Thermogolv, od Tomasza Kołodzieja, dystrybutora pc Zirius dwudziestoletnią rurkę miedzianą z DZ, została wykopana tydzień temu z jednej z pierwszych instalacji w Polsce na bezpośrednie parowanie, po wymianie instalacji po powodzi w Jaśle, przed zakupem PC jakiś sprzedawca glikolówki straszył mnie abym nie kupował ziriusa na bezpośrednie parowanie bo rurki z DZ korodują (co za noob tak miedzy wierszami) więc męczyło mnie to jakiś czas co miał na myśli dlatego dla wszystkich którzy się lękają toksyczności miedzi i jej "korozji" załączam zdjęcia by spało się lepiej nic nie koroduje. Podziękowania dla p. T. Kołodzieja z Thermogolv za rurkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
Myślę że te starsze to strach kupować. W dzisiejszych nawet jak przez niewłaściwą pracę padła sprężarka to można zaryzykować, bo sprężarka to koszt około 3-4 tys o takiej mocy. Starsze mają chyba sprężarki tłokowe i tu może być ciężej ale mogę się mylić. W końcu lodówki robiono i przed 1997 rokiem. Gorzej jak coś z elektroniką, bo raczej na pewno jest już zmieniona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...