Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najstarsze, działające pompy ciepła


Liwko

Recommended Posts

No i wszystko wiem. Pompa pochodzi ze zlikwidowanego zakładu optycznego ze Szwecji. Nie była naprawiana. Facet przywiózł dwie, jedną sprzedał do Włocławka. Z tamtym klientem przyjechał jakiś instalator i oglądał te dwie. Obydwie były dobre, ale facet wziął po prostu nowszą. Ponoć sprawuje się bardzo dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czyli warto kupić ?? dasz na nią gwarancję 30 lat na wszystkie podzespoły oraz na COP minimum 4 ??

 

Jak się czyta takie wpisy to się chce "zwrócić" - żeby nie powiedzieć dosadniej.

 

Chłopie wszystko jest na sprzedaż - chcesz 30 lat gwarancji to masz - tylko czy Cię na nią stać - bo na pewno będzie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli stara prawda się potwierdza: wiedza kosztuje :-)

 

Idealnie to ująłeś. Według mpoplawa, każdy który się buduje, musi zdobyć wiedzę, by móc sobie wybudować pasywniaka:D Co za bzdury...

mpoplaw, robisz zadymę w wątku o najstarszych działających PC. Zadam ci pytanie. Ile lat ma najstarszy dom pasywny w Polsce???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie to ująłeś. Według mpoplawa, każdy który się buduje, musi zdobyć wiedzę, by móc sobie wybudować pasywniaka:D Co za bzdury...

mpoplaw, robisz zadymę w wątku o najstarszych działających PC. Zadam ci pytanie. Ile lat ma najstarszy dom pasywny w Polsce???????

 

 

Czy ja wiem czy bzdury? Dom energoszczędny i pasywny jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na koszty oraz komfort uzytkowania. Kto wybudował sobie dom bez ogladania się na założenia takich domów (np piekny salon z dużymi oknami od północy) szybko wpadnie na pomysł że chyba coś nie halo jest. Bo ani tanio ani fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy bzdury? Dom energoszczędny i pasywny jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na koszty oraz komfort uzytkowania. Kto wybudował sobie dom bez ogladania się na założenia takich domów (np piekny salon z dużymi oknami od północy) szybko wpadnie na pomysł że chyba coś nie halo jest. Bo ani tanio ani fajnie.

 

To tys prawda, tyle że czasami się nie da. Dwa pytania. Czy wszystkie domy mogą być pasywne? Czy do wszystkich domów można wstawić pompę ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na obydwa pytania to tak. Jest to kwestia stosunków nakładów do spodziewanych zysków. Większość domów da się doprowadzić do pasywności lub innej trzylitrowości. W pozostałych archtektonicznych porażkach trzeba pomyśleć o pompie ciepła lub innym kociołku na ekogroszek. :-)

 

Takie drobne złośliwości. Niemniej jednak merttoryczna odpowiedź to dwa pierwsze zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wybudował sobie dom bez ogladania się na założenia takich domów (np piekny salon z dużymi oknami od północy) szybko wpadnie na pomysł że chyba coś nie halo jest. Bo ani tanio ani fajnie.

 

Ja tak mam, i nie narzekam, salon na północno wschodniej stronie, 2 duże okna na północy 1 na wschodzie, salon bardzo dobrze doświetlony. Nie widzę nic złego w takim usytuowaniu. Grzeję PCI PP + kozą :). Uważam że nie możemy przesadzać z tą pasywnością, bo potem stajemy się niewolnikami swojego domu a nie o to chodzi chyba we własnym domu. Zapraszam do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto ci powiedział że nie buduję ??

 

PS mam jak w tym przysłowiu, pierwszy zbudowałem dla wroga. drugi dla przyjaciela, trzeci postawię dla siebie pasywny

 

 

No nie budujesz, jak sam piszesz dopiero trzeci będzie pasywny. Dlaczego nie ten???????? Jakieś problemy? Przecież to takie proste....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...