Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podgrzewanie wdou CWU


pawica2

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Mam pytanie do Szanownych Kolegów.

Ustawiłem na piecu aby grzał temp. na CWU dopiero od godz. 13.00 do godziny 22.00 ponieważ nie ma nikogo w domu i nie potrzeba aby grzał wodę od rana i później ją podtrzymywał. Czy takie rozwiązanie jest korzystne, czy lepiej ustawić temp. na cały dzień tj. np od 6.00 do 22. Zaznaczam, że przychodzimy do domu około 16.

Czy nagrzanie wody z przerwą ponad 12 godzin jest lepszym rozwiązaniem czy lepiej grzać ją tylko z przerwą na noc.?

Pozdrawiam

Edytowane przez pawica2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się logiczne myślenie. Jeśli w ciągu czasu nie podgrzewania zbiornika woda w środku się wychłodzi to co się z tym ciepłem stanie? Podpowiem - podgrzeje powietrze w pomieszczeniach. Jeśli w domu jest utrzymywana temp. powyżej zera to nie można nazwać tego ciepła stratą. Jeśli nie dopuszczamy do podgrzewania wody w czasie naszej nieobecności to kocioł i tak będzie dogrzewał pomieszczenia.

Sytuacja się trochę zmienia poza sezonem grzewczym. Wtedy podgrzewanie przez cały czas można określić jako stratę. Warto jednak zapoznać się z tym jakiej wielkości jest to strata. U każdego może być inna.Łatwo to sprawdzić korzystając z gazu. Strzelam, że bez pompy obiegowej są to groszowe sprawy, ale to kwestia indywidualna. Na oko zimą grzałbym wodę cały czas, a latem sprawdziłbym jakie to są straty i grzałbym, albo nie. Dostęp do ciepłej wody przez cały czas też ma swoje teoretyczne plusy. Nie trzeba pamiętać, aby zmieniać system wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...