Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sadyba B Agaty i Klaudiusza - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 696
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak, pytałem ;) Dzięki za info. Mają taniej niż Centrobud o 10gr :)

Dzisiaj już wykosiłem trawę na działce, żeby pan koparkowy miał dużo łatwiej do manewrowania i widoczność była lepsza. I tak zacząłem o 17 i kosiłem, kosiłem, kosiłem, aż się koło urwało :mad: Na szczęście działo się to już przy samym końcu działki i tam gdzie być powinno gładko i powabnie - jest. Ogólnie jest gites :) Także ostatnie godziny mojej działki - dziewicy.

Edytowane przez klaudiuszozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry! Najważniejsze to rozpocząć, potem już będzie niczym jazda rollercoaster ;) ( mam co prawda dość daleko idące skojarzenia odnośnie Twojego porównania działki - dziewicy, ale wybrałam jak widzisz delikatniejszą przenośnię) :D

 

Co do cen - ja zawsze mam tak, że komuś innemu udaje się kupić taniej, załatwić lepsze, szybciej itd. :(

W dodatku niektórzy forumowicze, to albo na murarce się znają, albo chociaż kiedyś cegły podawali - my niestety jesteśmy ubożsi o te doświadczenia, które okazały się niezwykle cenne - tu bez przenośni.

 

Teraz sen z powiek spędza mi dalsza logistyka naszego przedsięwzięcia budowlanego - niestety nie ma tak, żeby wszystkim pasowały terminy....

 

... tak piszę i czuję, że chyba własnie po raz pierwszy w życiu przypaliłam ryż w woreczkach;)

 

Deski są, ale musimy się jeszcze zapytać cieśli ( najszybciej w czwartek) czy nie będzie ich potrzebował, bo nowe są cholernie drogie.

Edytowane przez ewanz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę i czytam to co napisałaś. I buzia mi się uśmiecha dlatego, że wszyscy mówią że będzie dobrze. Musi się udać!

Moje negocjacje cenowe idą naprawdę bardzo dobrze :) Nie dosyć, że bloczki betonowe kupię kilkanaście gr taniej za sztukę niż w Centrobudzie, to mam super ofertę na inny materiał budowlany, na którym mogę kupę kasy zaoszczędzić. Widać, że ludziom bardzo zależy żeby zacząć sprzedawać i zarabiać. Co do oferty geodety, to warto wspomnieć, że wykupiłem u niego cały "pakiet prestige" ;) Tzn., mapka do celów projektowych + wytyczenie domu. Ma być od 400 do 500zł, no ale właśnie mam kilka narożników i pewnie policzy mi to 500.

BTW, ja nigdy nie przypaliłem ryżu w woreczkach, ale zdarzyło mi się przed zalaniem herbaty wrzucić lód żeby ją schłodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra! Musisz koniecznie spróbować ;)

Zdecydowaliśmy się jednak na bloczki H+H. O! Coś takiego:

http://static.e-izolacje.pl/articles/4738_izolacje-zdjecia_1_gif_artykul-zdjecia-sciany-hh2.jpg

Dlatego że są duże, szybko się buduje, są proste i w ogóle sprawdzony materiał i polecany przez fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak sie zaczelo dobrze niech sie i dobrze skonczy, z poczatkiem zycze bezproblemowej dalszej budowy:)

 

Co do geodety my zaplacilismy 850 zl za mape do celow proj + 1800 pakiet ( tyczeniex2, pozniejsza inwentaryzacja) Ale to sa ceny po negocjacji i znajmosci, normalnie mapa 1000 zl netto, samo tyczenie 1000 zl netto. Pincet to dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko wystartowałeś;) jeszcze z miesiąc i z naszych dwóch budów dostałbyś wszystko, czego potrzebujesz...

A tak na poważnie to bardzo się cieszę, że dołączyliście do grupy budowlanych zapaleńców:)

Herbata z lodem na moje zapalenie krtani jak najbardziej ok, tylko nie wiem czy aż tak oryginalnie parzono-chłodzona. Dorzuć fotki z placu boju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...