Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sadyba B Agaty i Klaudiusza - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 696
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej, może to wina kadru ale nie widzę przepustu dla doprowadzenia wody pod fundamentami. Czyżbyś o tym zapomniał? Rada - niestety z własnego doświadczenia - jeżeli istnieje cień prawdopodobieństwa, że z wodą może być jakikolwiek problem to zrób przepusty w dwóch miejscach. U nas okazało się, że trzeba wstawić dwa uzdatniacze i trzeba się było przebić z nowym przepustem do garażu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klaudiusz:)

Fajny dom się zapowiada Duże przestronne pomieszczenia - takie o jakich marzę:) Będę podglądać Twój dziennik i trzymam kciuki, żeby jak najmniej było niespodzianek.

Nie czytałam całych komentarzy (w pracy jestem ale ciiii) i nie wicm czy pisałeś: co planujesz na ten rok? Tzn doprowadzenie budowy do jakiego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klaudiusz:)

Fajny dom się zapowiada Duże przestronne pomieszczenia - takie o jakich marzę:) Będę podglądać Twój dziennik i trzymam kciuki, żeby jak najmniej było niespodzianek.

Nie czytałam całych komentarzy (w pracy jestem ale ciiii) i nie wicm czy pisałeś: co planujesz na ten rok? Tzn doprowadzenie budowy do jakiego stanu?

Ten rok to dla mnie zagadka :) Co się uda zrobić to zrobię, na razie poszukuję w miarę taniej ekipy która za niskie pieniądze wykona mi dom. Na razie czekam na odpowiedź wuja, powrót do zdrowia dziadka po operacji i kilka innych rzeczy się uzbierało :) Ale chciałbym SSZ osiągnąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może to wina kadru ale nie widzę przepustu dla doprowadzenia wody pod fundamentami. Czyżbyś o tym zapomniał? Rada - niestety z własnego doświadczenia - jeżeli istnieje cień prawdopodobieństwa, że z wodą może być jakikolwiek problem to zrób przepusty w dwóch miejscach. U nas okazało się, że trzeba wstawić dwa uzdatniacze i trzeba się było przebić z nowym przepustem do garażu :(

 

Dzięki za radę, ale jeszcze nie przekopywałem się pod fundamentem ;) Na razie mam problem, żeby pomalować bloczki, ponieważ ciągle pada. Jak trzeba było podlewać fundamenty to słońce paliło, że szok! Co do dwóch przepustów to chyba u mnie nie będą potrzebne. Całą aparaturę od studni mam w kręgu betonowym razem ze studnią. Ewentualne problemy z wodą raczej nie wchodzą w grę ;) Toż to prawie to samo źródło co wody Danone, czy Primavery. Niecałe 2km w linii prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowity czas przed Tobą, maluj, klej, zaciągaj, warto robić dla siebie, bo i satysfakcja ogromna i efekty bardziej zadowalające. Sąsiad z nasze uliczki tak postawił swoje ściany, że prawie każdy się zatrzymuje i zastanawia co to za Lego:D

 

Bardzo chętnie biorę się do pracy, tylko ta pogoda mnie strasznie denerwuje :/ Już przez nią straciłem 1 z 8 tygodni wakacji. Pozostałe 4 pozostawiam na uczenie się do sesji poprawkowej ;) Ogólnie trzeba czekać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociesze Cie ze my tez stoimy przez deszcze, tak mi gary na stropie namokna, ze zaraz sie chyba rozpuszcza.

No i zmylo mi wyrysowane na nowo schody:mad: Pogoda w lipcu jak wróg inwestora

 

No to na szczęście dzisiaj pogoda dopisała :) Od godziny 13 już nie padało, ściany zewnętrzne wyschły i zacząłem robić ocieplenie :) W 4 godziny zrobiliśmy z "tatami" ponad 100metrów bieżących ocieplenia :) Jutro zaciągamy siatką, a pojutrze malujemy dysperbitem razy dwa. Potem kanaliza, wykop pod wodę i zasypujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru łądnych dni to chyba wszyscy budujący mają jednego i tgo samego mola na głowie, deszcz sen z oczu spędza, jeszcze gdyby udało się zalać chudziaka i był podlewany to pół biedy a tak stoi i czeka, a czas ucieka :/

 

A to dlaczego nie zalewacie chudziaka? Deszcz w czymś przeszkadza? Bo mi się wydaje, że raczej pomaga pielęgnować beton :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czy zbadałeś już wodę w sanepidzie? Za 3-4 stówki będziesz miał jasność sytuacji. Naprawdę warto to zrobić jak najwcześniej - tylko przepompuj wcześniej wodę z 4 dni non stop.

U nas z wodą jest kiepsko, mniej więcej od mojej działki zaczynają pokłady gorszej wody i co z tego, że u sąsiada jest ok. Jeśli okaże się, że będziesz musiał uzdatniać wodę to rozplanujesz sobie gdzie postawić urządzenie - oszczędzasz wtedy na ew. błędach w zrobieniu przepustu w niewłaściwym miejscu. Jeśli natomiast, tak jak piszesz, masz wodę źródlaną to zmieniasz projekt, budujesz uzdrowisko i odcinasz kupony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko nie fajnie, że panowie pozostawiali dziury, że można normalnie palce wkładać...

 

Trza bylo przed mazaniem pozaklejac zaprawa szczeliny

 

W 4 godziny zrobiliśmy z "tatami" ponad 100metrów bieżących ocieplenia Jutro zaciągamy siatką

 

Jaki styro, (hydro czy tylko EPS200) i na co kladles?? Jestem przed izolacja i moj dysk skanuje wszelkie dane o styropianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czy zbadałeś już wodę w sanepidzie? Za 3-4 stówki będziesz miał jasność sytuacji. Naprawdę warto to zrobić jak najwcześniej - tylko przepompuj wcześniej wodę z 4 dni non stop.

U nas z wodą jest kiepsko, mniej więcej od mojej działki zaczynają pokłady gorszej wody i co z tego, że u sąsiada jest ok. Jeśli okaże się, że będziesz musiał uzdatniać wodę to rozplanujesz sobie gdzie postawić urządzenie - oszczędzasz wtedy na ew. błędach w zrobieniu przepustu w niewłaściwym miejscu. Jeśli natomiast, tak jak piszesz, masz wodę źródlaną to zmieniasz projekt, budujesz uzdrowisko i odcinasz kupony ;)

Badałeś, badałeś ;) Po znajomości - mama ma wtyki w sanepidzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza bylo przed mazaniem pozaklejac zaprawa szczeliny

 

 

 

Jaki styro, (hydro czy tylko EPS200) i na co kladles?? Jestem przed izolacja i moj dysk skanuje wszelkie dane o styropianach

 

Co do szczelin to fakt - masz rację. Ale nawaliłem dysperbitu i też jest git.

Co do styro to ja mam baaardzo suche tereny. Mogę wbić łopatę i po tych całych deszczach mam może z 5 cm mokrego piachu. Dlatego na styropianie zaoszczędziłem i wziąłem EPS200. Do tego pójdzie jeszcze siatka, klej i folia. Musi być git.

Aha i kładłem na zwykły klej do styropianu. Tylko jak będziecie kłaść to nie róbcie błędu i nie walcie pięciu bobków i do ściany. Trzeba objechać dokładnie szpachelką dookoła tak, aby powietrze w środku zostawało. I na to trzy bobki kleju jeszcze.

Edytowane przez klaudiuszozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez pustynia. Nam kiero przykazał kleic po całosci grzebieniem, co kraj i kiero to obyczaj:). Ile placiles za EPS-a??

 

A jutro kolejny dzień jak co dzień. Pobudka o 5, praca, powrót do domu, praca na działce. Jeszcze rok, może dwa lata temu nie wyobrażałem sobie że można tak zasuwać. Ale jak człowiek widzi efekty, to się po prostu chce!

 

Jak dorzucisz do tego dziecko, pranie, obiady, sprzatanie, zakupy i dojazdy do pracy to juz wogole git:D Od marca zapomnielismy, co to znaczy wyjsc gdzies ze znajomymi, wyspac sie,a zaległe rachunki gdzies leza nie zapłacone. Przyjdzie pozna jesien bedziem sie regenerowac

Edytowane przez MusiSieUdac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jaki u nas styropian ostatecznie poszedł, się dowiem jak proformę dostanę. U nas wszystko załatwia wykonawca. W sumie to nie są trudne do wykonania samemu prace ale my braliśmy firmę od wykopania pod więźbę więc tam nawet nie ma aż tak wyszczególnionego wszystkiego. Zresztą mamy mało czasu na budowę, za rok się przeprowadzać chcemy a ślubny wraca z pracy ok.18 a urlop w okresie wakacyjnym nie bardzo może wykorzystywać. Wczoraj nawet rozmawialiśmy, że może na wiosnę weźmie kilka dni i jednak trochę byśmy pooszczędzali i np ocieplenie dachu sami zrobili bo aż wstyd przyznać ale na razie nasze umiejętności kończą się na malowaniu ale jak czytam, że kobiety same panele kładą czy wełną dachy utykają to przecież nie może to być takie trudne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez pustynia. Nam kiero przykazał kleic po całosci grzebieniem, co kraj i kiero to obyczaj:). Ile placiles za EPS-a??

Jak przykleisz po całości grzebieniem to nie będziesz miała izolacji, którą by Ci dorzuciła pozostająca warstwa powietrza pomiędzy styropianem a murem. I powietrze będzie Ci uciekało i wracało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...